Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy hozza vissza a labdát/botot?

Figyelt kérdés
4 éves,spániel keverék.
2012. máj. 1. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Két labdával. Amikor az egyiket visszahozza és már egészen közel ér, dobd el a másik labdát. El fogja engedni az előzőt. Ha már így megy, vissza lehet térni az egylabdás játékhoz. Rá fog jönni a kutya, hogy muszáj elengednie, ha azt szeretné, hogy újra eldobd!
2012. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb módszer, ami a legtöbb kutyánál bejön, hogy eldobod neki a labdát egész közelre, és ha utánament és a szájába vette, visszahívod magadhoz. Ha útközben kiejti a labdát a szájából, akkor ne vedd fel, csak mutogasd neki, hogy "labda, labda", amíg fel nem veszi; akkor nagyon örülsz neki, hátrálsz el tőle és csalod magadhoz, két lépés után megállsz, elkéred tőle, és nagyon örülsz, jutalomból pedig játszol vele kicsit, vagy adsz neki jutalomfalatot, vagy hát ahogy jónak látod. Ha közben megint elejti, megint felveteted vele, hogy megértse, az a cél, hogy a labdával együtt érjen oda hozzád.

Ez általában minden gazdájával együttműködni tudó/akaró, labdázni szerető kutyánál bejön, de ha a tiéd nem ilyen, mondd, és mondom tovább, mit lehet még csinálni :)

2012. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Nálunk is a két labdás történet jött be. Az egyiket eldobom, és mikor visszaér vele, dobom a másikat. Egy pár perc alatt rájött, mi a játék és azóta is a kedvence:)
2012. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
eldobom a labdát és nem megy utána....
2012. máj. 1. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kutyák amelyekben nincsen meg az ösztön,hogy az eldobott dolgok után szaladjanak.Ha a te kutyád is ilyen akkor nem tudsz vele semmit sem csinálni.Találj ki neki valami más játékot pl.kötélhúzás.
2012. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem megy utána, akkor szagoltasd vele meg add a szájába majd vedd ki és megint. Ezt addig csináld ameddig hozzá nem szokik ahhoz hogy az az övé és az játék neki. A lényeg hogy először csak gurítsd el és mond hogy hozd vissza stb... Időigényes ez de bele fog jönni. Nekem is spánielem van eleinte eldobtam neki utánament megszagolta majd ott hagyta aztán mutogattam neki meg minden és rájött arra hogy vissza kell hozni. Amint elértük a sikert egyből megdicsértem megsimogattam aztán dobáltam neki fokozatosan messzebbre. Most már bárhová dobhatom bármilyen messzire azt vissza hozza addig nem nyugszik.
2012. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy felvágsz egy teniszlabdát egy pár centin, dugsz bele valami jó szagos jutalomfalatot, és odaadod neki. Ha a szájába veszi, megdicséred, elveszed tőle, és odaadod neki a falatot belőle (ha összenyomod, szétnyílik a rés és kiesik belőle a kaja).

Vagy klikkerrel lehet próbálkozni, először azért klikkelsz, ha csak ránéz, aztán ha hozzáér, aztán ha felveszi, és így tovább. De igazából ha alapból nem labdás, akkor csodát nem fog vele művelni semmi.

2012. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!