Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mennyi időn belül...

Hogyan és mennyi időn belül jelentkezik, ha bélelzáródást okoz valami, ami lenyelt?

Figyelt kérdés

A kistestű (5 kg-os) kutyám tegnap reggel elcsórta az unokaöcsém reggelijét. (ott hagyta a kanapén)

Szendvicsből csináltam katonákat, és ilyen műanyag izéket tűztem bele: [link]

A kutyám kettőnek letörte, és valószínűleg lenyelte a végét, szerintem olyan fél centi lehetett.

Azóta már 3x kakilt. Egyelőre semmi jele, hogy gondot okozott volna, remélem, hogy simán távozott a kakival együtt, mert nem túrtam át.

Ha felsérti a belét, akkor véres lenne a széklete? Vagy ha bélelzáródást okoz, akkor az hogy jelentkezik? Nem bír kakilni?


2013. ápr. 15. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fél cm-es,akkor majd távozik a másik végén.Ha az említett bajok felmerülnének,akkor igen-véres széklet,vagy a széklet teljes hiánya.Akkor irány az orvos.
2013. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sippara ***** válasza:
Melyik végét? A szúrósat, vagy a szívecskét? Ha bármi problémát okozott volna, annak már fel kellett volna tűnnie - a kakiját én túrnám/túrtam volna (ekkora cuccnál viszonyítva egy öt kilós kutya csomagjához elég lenne a zacskót kívülről átnyomkodni), hogy legalább tudjam, ha kijött. Így, hogy nem tudod, még figyeld pár napig a kutyát, és az első furcsaságra (kedvetlenség, hányás, szorulás, normálistól eltérő széklet, furcsa testtartás) azonnal doki. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy komolyabb bajt okozna így másfél nap elteltével.
2013. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, figyelem, és ha bármi gyanús, azonnal rohanok vele a kórházba.

Én is azt gondolom, hogy másfél nap alatt körbe ért a cucc, és ha eddig nem okozott bajt, akkor már eztán sem fog.

Egyébként a hegyes végét nyelte le, az volt a kenyérbe szúrva. Büdös kis zabagép, csoda, hogy le tudta nyelni, és akkor nem történt baj...

2013. ápr. 15. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!