Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámba találtam egy...

A kutyámba találtam egy kullancsot, ha baj van hány nap múlva jelentkezik?

Figyelt kérdés
És mi a tünetei?Még élt a kullancs mikor ki szedtem.De nem tudom mikor ment bele.Már meg szívta magát.Az is lehet,hogy reggel vagy tegnap este.

2012. jún. 6. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Akár több nap vagy hét után is.

A miénk Lyme kóros lett :( Először csak kis esetlen lett, de nem túl feltűnően. Még kicsi volt, azt gondoltuk először, hogy csak játszik. Másnap súlyosabb lett, szétcsúszott a lába, aztán nem sokra rá már lábra sem tudott állni.

Rohantunk vele az orvoshoz, megvizsgálta és mondta, hogy 95% hogy Lyme kór de elvégez egy vizsgálatot. Ha pozitív lesz, akkor azonnal gyógyszerezés.

2 hétig kellett adni neki egy erős gyógyszert, és egy hónap után vizsgálták újra. Túlélte, azóta makk egészséges. Azóta oltjuk mindne évben Lyme kór ellen, ugyanis elkaphatja újra. Állatra van védőoltás emberre nincs Lyme ellen...

2012. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!