Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kapják el a kutyák a...

Hogyan kapják el a kutyák a veszettséget? és milyen könnyen?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert van egy 3hónapos múlt kutyám akit hordok sétálni de még nincs beoltva veszettség ellen meg egy ideig nem is lesz mert a doki azt tanácsolta hogy 6 hónapos korig ne kapja meg.
2013. ápr. 16. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Oks :)

És tényleg vidd el egy másik dokihoz, ne várj vele!

2013. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
rendben köszi! De egy hónapig még nem fog kapni én meg kicsit parázok hogy elkapja , de ha nem harapja meg veszett állat nem eszik dögöt akkor nem kaphatja el nem ?
2013. ápr. 16. 12:15
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Még mókus is lehet veszett...


Nagyon sürgősen menj másik állatorvoshoz, s vissza se nézz.

2013. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos ismerősöm azt mesélte, hogy nem is hinnénk, milyen gyakori a veszettség még Magyarországon is. Azt mondta, az Alföld déli-keleti részein rendszeresen kapják meg lovak (!) az istállóban kóricáló egerektől, patkányoktól. (Nem tudom, ebben mennyi az igazság.) Én találkoztam veszett rókával a Vértesben, és a denevérek között nagyon gyakori. (Érdekesség, hogy a denevéreknél a gyógyulási arány kb. 80%, míg az embernél, kutyánál 0%.)


NEM csak harapással terjed. Bármilyen testnedvvel. Nyállal pl., elég, ha egy veszett kutya megnyalja a kezedet, amin van egy kis seb, vagy ha bemész egy barlangba, ami tele van veszett denevérek ürülékének a porával.

2013. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem állatorvos mondta,hogy egyre kevesebb helyen vakcináznak rókákat,mert nincs rá pénz.

Arról nem beszélve,hogy a házakból vidéken szabadon kijáró macskák is könnyen fertőződnek,mert általában oltatlanok.A mi falunkban nagyon sok "gazdás"kutya van,akik évek óta nem voltak oltva,következmény 0.

Rókaveszettség itt az Alföldön rendszeresen előfordul.

2013. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!