Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya a családban tud új...

A kutya a családban tud új falkavezért választani? és milyen könnyen?

Figyelt kérdés
szal van nekem egy 4 éves kutyám akit én neveltem etettem én foglalkoztam vele ( volt más is de, én többet, meg mindig jelen vagyok ha más is beavatkozik a játékba) akkor elfelejthet engem ? és tudd új falkavezért választani ? milyen könnyen felejt a kutya, és választ új gazdit ? Valamint lehetséges e az ha én foglalkozok a kutyával többet játszok nevelem etetem sétáltatom és mégsem engem tekint a családban falkavezérnek ?
2013. ápr. 11. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan tud alkalmazkodni a kutya az új rendhez. Amikor én magamhoz vettem a pulimat, úgy egy hét elég volt neki, hogy megszokja az új életét és elfogadjon engem. Elfelejteni nem fog téged, de ha ritkán lát, sokkal kevesebbet foglalkozol vele, persze valószínűleg mást fog főnöknek tekinteni.

És persze az is lehet, hogy hiába te foglalkozol vele a legtöbbet, mégis mást tart vezetőnek. A kutya mindig azt követi, akit a legalkalmasabbnak tekint arra, hogy vezesse a "falkát", aki a legdominánsabb.

2013. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elfelejteni soha nem fog,vezérnek meg azt tekinti,aki érvényesíteni tudja az akaratát,világos,következetes szabályok szerint.Ehhez nem kell játszópajtásnak is lenni,de a kettő működhet együtt is.
2013. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia4


Persze! Az én mudim, hiába én neveltem, 2,5 hónapos kora óta, tanítottam, (elég okos is lett, és könnyen kezelhető), amint megismerte a páromat, őt választotta falkavezérnek, De nem zavar a dolog :).

2013. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!