Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen kezelhető fajta...

Könnyen kezelhető fajta amivel őrző-védőzni is lehet?

Figyelt kérdés
Már régóta érdekel az őrző-védőzés, de sajnos a kutyám alkalmatlan rá (egy elég játékos vizsla) és mivel úgy is szerettünk volna még egy kutyát és az ilyen típusú kutyák is. Viszont első sorban csak családi kedvenc lenne és szinte az összes ilyen kutya ismertetőjéhez azt írják, hogy egygazdás. A másik problémám az a keménykezűség. Én nem tartom annyira határozott vezérnek persze tudok olyan lenni, ha kell, de alapvetően nem vagyok annyira domináns típus viszont azt nem hagyom, hogy velem bárki is domináns legyen.Íme az elvárásaim : A mozgás igény lehet nagy (sőt egy vizsla mellé nem is vehetek kis mozgás igényűt) napi 1,5-2 óra mozgást plusz néha kirándulás bicikli mellett futás. A kinézete nem izgat annyira, bár a sima szőrű atletikus, de mégis izmos, erős kutyák a mániám
2013. jan. 25. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha képes vagy következetesen nevelni a kutyát akkor az Amerikai staffordshire terrier jó választás lehet erre a célra.


[link]

2013. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a staffordshire terrier nem jó őrző-védőzésre
2013. jan. 25. 17:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem igazán használják erre, de mivel eléggé intelligens és szeret tanulni ezért megtanítható rá. Ha igazi területvédő fajtát szeretnél, arra a Moszkvai őrkutyát ajánlom, de ahhoz eléggé fel kell kötni a gatyát, mert nem kis jószág. XD


[link]

2013. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy kutya egygazdás, kizárólag nevelés kérdése. Ha a család többi tagja is foglalkozik vele, akkor családi kutya lesz. Ráadásul, egy valóban jó munkakutya nem is lehet egygazdás, tudnia kell másokkal is együtt dolgozni.

Szerintem nézd meg Verhoef: Kutyák enciklopédiája c. könyvét, az alapján nagyon jól eligazodhatsz a fajták között.

Minden kutya következetes, nyugodt, határozott nevelést igényel. Szerintem ha a vizslád kiegyensúlyozott nálad, akkor a másik kutyád is az lesz, ha ugyanúgy neveled. Szóval kezdetnek nyugodtan nézd meg a szokásos ŐV fajtákat. Egy szokatlan fajtát mondok még: felső mérethatáros kan mudival is jól lehet hobbi szinten őrző-védőzni. Csak azért mondom ezt, mert a mudi valóban könnyen kezelhető, ha esetleg mégis úgy gondolod, hogy nem neked valóak a valóban ŐV-re termett kutyák.

2013. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb ha munkavonalú német juhászt szerezel.
2013. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem terület őrzésre kell hanem első sorban kedvencnek és csak másod sorban őrző-védőnek, de azt is csak sportként gondoltam
2013. jan. 25. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Tényleg. :) A német juhász és a belga juhász is jó lehet.
2013. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Abban nem vagyok biztos, hogy nem tudnám nevelni, mert nem is tudom milyen nevelni, mert nem volt még ilyen kutyám és leírások alapján egy ilyen típusú kutyával együtt élni mindennapos dominancia harcot jelent
2013. jan. 25. 17:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Menj el egy kutyaiskolába, s nézz meg ŐV órákat. Kérdezd meg az ott látott fajták tulajdonosait. Arra itt nem fogsz tudni választ kapni, Te mit bírsz el, de a személyes élmény segíthet dönteni. Az oktató pedig ajánlhat fajtát neked.
2013. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha én ŐV-ni akarnék egy olyan kutyával, akinek rövid, fényes szőre alatt szépen kivehető izmok domborodnak... akkor én rágyúrnék a képességeimre, s szereznék egy dobit vagy egy rotit. :)
2013. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!