Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz engedelmességre...

Mennyire nehéz engedelmességre nevelni a samoyed kutyát?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy nagyon makacs és önálló kutya. Állítólag okos és könnyen megtanulja a trükköt, de ha nincs kedve, nem fogja végrehajtani. Mennyire lehetséges elérni nála, hogy szót fogadjon? Pl. ha már jól megtanult egy trükköt, azt bármikor megcsinálja mikor én kérem. Ami leginkább fontos számomra, hogy el merjem-e engedni póráz nélkül, természetesen biztonságos helyen, ahol nincs forgalom, pl. erdőkben, mezőkön. Először nyilván meg kéne tanítani a behívást neki, de ha tényleg ilyen önálló mint mondják, mennyire lesz ez nehéz? Mennyire lehet elérni, hogy tényleg mindig odajöjjön ha hívom?
2013. ápr. 16. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem huskym van, de mindkét fajta szánhúzó, szóval hasonlitanak! Ha van a kutyára elég időd, akkor nyugodtan vállald be!:)

Nagyon okosak és intelligensek, de tényleg nem olyan fajták akik tepernek és lesik a gazdi minden szavát, hanem van önállóságuk is, én ezt kifejezetten szeretem bennük, nem mindenkihez valóak ez miatt, jól gondold ezt meg,de ha megkapják a megfelelő törődést nem lesz gond!

Fontos, hogy sokat veled legyen, mert nagyon társasági kutyák és igy kialakulhat a megfelelő kapcsolat köztetek. Rákell jönnöd, hogy mivel tudod motiválni, ezt előre én nem tudom megmondani neked. Két huskym van, mégis különböznek, az egyik a kajáért bármit megtesz, a másik a simogatásért, de van olyan aki egy játékért. Evvel tanitsd, aztán már magától is tudni fogja, tényleg nagyon gyorsan megtanulják a dolgokat, van amikor makacskodnak természetesen és nem teszi meg első szóra de türelmesnek kell lenned. A behivásról csak annyit, hogy én különösebben nem tanitottam rá egyik kutyámat sem, mégis behivható mindkettő teljes mértékben.:) Fontos, hogy kötődjön hozzád. Fontos, hogy következetes legyél, és amit egyszer nem szabad, azt akkor máskor sem, mert elég csak egyszer megengedni nekik, és legyél te a vezér. Nem annyira nagy ördöngősség, nekem első kutyáim, mégis sikerült őket megnevelni szépen és még túlzottan idős sem vagyok.:) De a lényeg, hogy egyik gazda meg egyik kutya sem egyforma, neked kell mérlegelni, hogy tudod e számára biztositani a dolgokat és, hogy mennyire vagy biztos magadban a neveléssel kapcsolatban, ha igazán szeretnéd ezt a fajtát akkor úgysem tud lebeszélni senki. Engem is leakartak a huskyról, de nem sikerült senkinek, és még milyen jó, hogy nem sikerült! Sok sikert hozzá, ha bevállalod, remélem hasznos volt a válasz valamennyire.:)

2013. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!