Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor ez, hogy van?...

Most akkor ez, hogy van? (tanítás)

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy egyszerre csak egy dolgot tanítsunk a kutyának, mert különben belezavarodik. És majd ha azt megtanulta maximálisan, akkor kezdjünk el újat gyakoroltatni vele. De amikor hozzánk kerül a kutya, már akkor egy csomó dolgot egyszerre kell neki tanítani (oké, nem igazi trükköket, de tanítani) pl kint pisiljen, nem aludhat velünk, nem ugrálhat föl, NEM!, gyere, maradj, helyedre, fújj...
2013. ápr. 16. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A kutyáknak tényleg egyszerre csak egyet kell megtanítani, d e csak kiskorban.
2013. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor először megtanítom neki a nem-et, majd ha már 2 hónap múlva le lehet tiltani simán a dolgokról, elkezdem neki tanítani hogy a kertbe végezze a dolgát, addig jó büdös lesz a ház és tocsogunk a kutyagumiban. Ha jönnek a látogatóba kijelentjük, hogy ez a divat. :D Olyan fincsi :D Ja, meg ha lezavarom az ágyról, akkor addig a pár hónapig nincs helyedre, mert várni kell. Aztán fél év múlva végre hívhatom magamhoz is, 2 hónap múlva pedig tanítom neki, hogy maradj....
2013. ápr. 16. 16:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez butaság. Ezeket az alap dolgokat egyszerre tanítottam én is, és nagyon hamar, teljesen üzembiztosra megtanulta.
2013. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sippara ***** válasza:

Nagyon viccesnek gondolod magad, a baj csak az, hogy a tudatlanságod miatt nem érted, így senki sem veled, inkább rajtad nevet. Van különbség a kutya tanítása és nevelése között:

Neveled tiltásra, szobatisztaságra, házi szabályokra, és tanítod trükkökre (ül, fekszik, marad). Tanítani egyszerre csak egy dolgot tanítunk, amikor az adott trükköt általánosítani kezdjük terepen, kezdődhet otthon a következő lassú felépítése.

2013. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon viccesnek gondolod magad, a baj csak az, hogy a tudatlanságod miatt nem érted, így senki sem veled, inkább rajtad nevet. Van különbség a kutya tanítása és nevelése között:

Neveled tiltásra, szobatisztaságra, házi szabályokra, és tanítod trükkökre (ül, fekszik, marad). Tanítani egyszerre csak egy dolgot tanítunk, amikor az adott trükköt általánosítani kezdjük terepen, kezdődhet otthon a következő lassú felépítése.


Nem értem, a nevelés is tanítás. Nem véletlenül, ha neveltem belé valamit, akkor azt mondom, hogy "megtanulta" nem mást. Sőt megnézem a szinonima szótárba várjál.... xDD NEVELÉS: képzés, tanítás, oktatás, foglalkozás

Mindegy nem is akarok ilyen apróságon vitázni. :)

Én úgy gondolom, hogy a kutya agya nem tesz különbséget túlzottan, de nem vagyok orvos...

Meg te olyanokkal ne dobálózzál, hogy mindenki rajtam nem velem röhög, mert nem ismersz mindenkit! :D Egyébként se sértettél meg, mármint én örülök ha nevetnek az emberek. (bár most nem az volt a célom, csak a saját magam szórakoztatása :D)

Légyszí engedd, hogy boldog legyek!

2013. ápr. 16. 16:47
 6/10 sippara ***** válasza:
Semmi bajom a "boldogságoddal", csak éppen ez a kérdés és az első kommented is ékes példája volt egy régi mondásnak, miszerint "ha hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna".
2013. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ne vedd már ilyen komolyan!
2013. ápr. 16. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
A nevelés és tanítás valóban két dolog. Hiába szinonima szavak, ettől még más. Trükkökre nem neveled, hanem tanítod. A szobatisztaságot is tanítani kell, de átvitt értelemben az is nevelés. A nem, gyere, maradj, helyedre ezeket tanítani kell. De a nem szót a nevelésnél is alkalmazod. Nem ugrálhat föl, nem aludhat az ágyban.. ez már nevelés kérdése. Két külön dolog a kettő. Neveléssel nem fogod elérni hogy egy kutya trükköket tudjon. Tanítással nem fogod elérni hogy te legyél a falkavezér. Nevelni folyamatosan lehet, úgy mondd egyszerre több dolognál is, pl ugye a felugrálás, vagy hogy nem aludhat az ágyban. Tanításnál, trükkökre ott célszerű egyszerre egyet.
2013. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem. :)
2013. ápr. 16. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:
A tanítás feladatokat és trükköket jelent. A nevelés szabályokat és szoktatást. Ég és föld a kettő!
2013. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!