Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippeket szeretnék kérni,...

Tippeket szeretnék kérni, falkavezérséggel kapcsolatban, hogy mit kell még "gyakorolni", változtatni hogy elérjem végre h rám is hallgasson, ne csak a kutya suliba az oktatóra?

Figyelt kérdés
Sajnos én is elkövettem azt a hibát, amit sokan h nem vettem észre időben hogy rosszul csinálok mindent. Na meg hát aki első kutya tartó, tudja h olyan nehéz ellenállni azoknak a szép szemeknek. Na hát így 1 év után most szenvedek is vele. Elvittem kutya suliba, ahol közölték, hogy a kutyával az ég világon semmi baj nincs, sőőt.... okos nagy, felfogja h mit akarunk tőle, csak velem volt/van a baj, elrontottam őt. Minden hétre kapunk új feladatokat, hogy hogyan csökkentsük a távolságot köztünk, meg h tiszteljen engem, kíváncsi lennék még több ilyen feladatra is. Főleg akik már ezt végig csinálták. Most azt kell gyakorolnunk, hogy én menjek ki az ajtón elsőnek, és h ne üdvözöljem mikor haza megyek, és h ne játszak vele mikor hozza a játékát.

2013. ápr. 15. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég lesz ezt abban a tempóban, ahogy a suliban javasolják. Ott vannak szakemberek, látnak téged és a kutyát is, látják a fejlődést, szóval sokkal kompetensebbek, mint mi, akik semmit se tudunk rólatok. Majd ők megmondják, hogy mi a következő lépés.
2013. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Siettetni nem lehet.Ezekkel a feladatokkak növeled a tekintélyed,azáltal,hogy betartatod és a helyét is megmutatod neki a rangsorban.Elrontani meg nem tudtad,legfeljebb nem nevelted helyesen.Amugy nem kell falkavezérré válnod,csak rangsorban a kutya jóval utánad következzen.De ezeket a feladatokat nem gyakorolnod kell,hanem minden egyes alkalommal betartani,különben engedékeny,következetlen gazdi leszel a kutyád szemében,kvázi alkalmatlan arra,hogy vezesd.
2013. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen, tudom h mindig bekell tartani. hülye voltam eddig, mert pl ezt az ajtós dolgot már megtanítottam neki h mindig én megyek ki először, megis jegyezte h nem mehet elöttem ki. Mikor már működött, na akkor úgy voltam vele h ezt már tudja, és szépen egyik napról a másikra a kutya megint elöttem ment ki az ajtón. de nem tudtam h pl ez ennyire fontos. Vagy h nem szabad vele játszani mikor ő hozza a játékát. Egyenlőre még csak terápián voltunk, még lesz 1 terápia, utána meg az alapfokot kezdjük. Akkor azt csinálom csak amit eddig mondott az oktatónk :) Esetleg még egy olyan kérdésem lenne (ezt elfelejtettem megkérdezni a suliban a múltkor), hogy mikor sétálunk és ugat a kerítésnél egy kutya nagyon, akkor az én kutyám elkezd húzni és oda akar menni acsarkodni. Na ilyenkor mit kell tegyek? Morogjak rá és ráncsam a porázt magam mellé majd mikor ott marad mehet a klik+jutalom falat?

Vagy ilyen esetbe nem jó a klikk? Forduljak a másik irányba? DE ha megfordulok majd megint vissza és megint elkezd ugatni a kutya akokr az én kutyám megint oda akar menni balhézni :/

2013. ápr. 15. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami az ajtót illeti, próbáld ne engedelmességi feladatként felfogni. Tehát ne úgy csináld, hogy leülteted és maradsz! paranccsal otthagyod, aztán hívod, mikor te már kimentél. Egyszerűen menj ki előtte te és kész, állítsd fel szabályként; ha engedély nélkül kilép/bemegy, szólj rá, persze csak a kutyád érzékenységéhez igazodva, nem kell túlzásba esni. Lehet, hogy próbálkozni fog, én ilyenkor kisebb korában becsuktam az ajtót és csak akkor nyitottam ki újra, mikor besorakozott mögém automatice. Akkora jutalom neki, hogy kimehessen /bemehessen valahova, hogy gyorsan megtanulja a dolgot. (Ha már szerzel egy kis tekintélyt, eszébe sem fog jutni, hogy eléd menjen, legfeljebb extra ingerkörnyezetben.) Ha eddig is így csináltad, akkor bocsi, de részemről ez régebben teljes félreértés volt és folyton helybenmaradást gyakoroltunk az ajtóban...

Ami a sétát illeti, szerintem lefordulással oldd meg. Itt is az a helyzet, hogyha türelmes és nagyon-nagyon következetes vagy, egy idő után lenyugszik majd, hogy haladhasson végre a kívánt irányba. Én csak akkor szoktam ilyen helyzetet klikk-jutival erősíteni, ha olyan helyen, ahol régen húzott, újabban normálisan viselkedik. Egyébként pedig kitartás:)

2013. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
úgyanezt csináltam én is, h kiadtam a marad parancsot és utána mondtam neki h jöhet. de tegnap mondták a suliba h ezt ne csináljam, mert így a kutya a marad parancsot hajtja végig, nem azt h előre enged az ajtón. Úgyh most úgy csináljuk, ah te is mondtad, h kisétálok az ajtón és persze jön utána , akkor vissza tessékelem a küszöb másik oldalára :) hát kitartás az kell, mert a suliban olyan mint egy kis angyal, viszont velem nagyon nem olyan :( :(
2013. ápr. 15. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ellentétes a kutya viselkedése a suliban és otthon, érdemes lenne az egyik oktatót kihívni akár csak egy alkalomra is házhoz, hogy lássa, a kutya otthon hogyan viselkedik. Sokkal többet tudna így segíteni.
2013. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a következő órán az lesz. Bent a lakásban nincs probléma, ott normálisan viselkedik, kint a szabadban már nem. A kutyasiliban megtanulta pillanatok alatt h ott mit kell , szabad csinálni. A köv óránk a város ligetben lesz, hogy ott is megnézze a kutyánkat hogy hogyan viselkedik sulin kívül. Aztán már kezdjük a rendes sulit. csak nekünk részt kell vennünk egy pár alkalmas terápián is a rendes suli órákon kívül is. Viselkedési problémáink vannak, vagyis más kanokkal szembeni agresszió, ami meglepő módon a suliban 10 perc alatt eltünt :) mármint 2szer rászólt az oktató a kutyámra és egyből tudta h hol a helye, 5 kannal volt póráz nélkül egy légtérbe. Szóval velem van a baj nagyon,de nagyon... :(
2013. ápr. 15. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!