Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A méhgyulladásnak mik a tünetei?

A méhgyulladásnak mik a tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szuka kutyám a hétvégén elkezdett "tüzelni". azért teszem idézőjelbe, mert decemberben tüzelt, és azóta csak 4 hónap telt el. Ez lenne a 2 tüzelése.

De, az első tüzelésnél a kan kutyánk teljesen ki volt fordulva magából, (ugyebár elvoltak egymástól zárva, és kaparta az ajtót, meg nyüszögött, meg ha kimentem a szukával az udvarba, akkor rögtön ment utána, és az orra a lány lábai közt volt, és le se kopott onnan.)

Idegen kan kutyák is megszagolják most ott lent, de egy két perc után ott hagyják. szóval ha tüzelne akkor nem igazán így menne a dolog.

Hétfőn néztem, hogy nem tiszta vér folyik, hanem mintha vizes lenne, meg ilyen zavaros szín volt benne a piros mellett.

Mivel én úgy gondolom, hogy ez nem normális tüzelés, ezért ma elvittem dokihoz, aki meg se vizsgálta, hanem mondta, hogy még nincs beállva a tüzelés nála, és ezért lehetséges, hogy ilyen korán tüzel.

Amúgy a kedélyállapota teljesen jó, pörög, játszik, ugrál, rendesen eszik, szóval tényleg rendben van így.

Ami még észrevehető rajta, hogy sokszor leguggol pisilni, kb fél percenként(de csak sétánál, itthon nem) de nem is pisil csak leguggol, mintha jelölgetne( bár, ezt régen is csinálta, meg emelt lábbal pisil szuka léttére)

Holnap elviszem egy másik dokihoz, csak ma is már későn értem ki vele, és nem rendelt addigra senki.


Szerintetek ez lehet tüzelés, vagy esetleg méhgyulladása lenne?

Illetve, ha tüzel, tüzelés alatt lehet ivartalanítani? mert pont május elejére terveztem a műtétet, mert úgy volt tervbe véve, hogy június környékén tüzel, és azt már nem akartam megvárni:(

Kérlek mondjatok tanácsokat, hogy mi lehet, mert a holnap délután még messze, és amíg nem tudok semmit, addig tiszta idegbaj vagyok.


2013. ápr. 16. 21:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ma hívok fel egy állatkórházat, hogy nézzék meg nekem, hogy mi a helyzet.

De amúgy, nem rosszabb a kedélyállapota, ugyan olyan, mint szokott, csak tényleg a meleg miatt fekszik el, ha hívom játszani akkor jön, meg játszik.

Csak azért rám hozzák a frászt, holott lehet, hogy semmi sincs. mind1, ma megejtek egy pár telefont, mert nem hagy nyugodni a dolog, remélem, hogy csak a helyettesítő orvos kretén.

Amúgy a 38.8 az normális egy kutyánál?

2013. ápr. 20. 09:34
 12/14 anonim ***** válasza:

38,3-39 között normális, most néztem meg kutya.hu oldalon.

Szerintem ne aggódj, nem igazán hallotam még olyat hogy egy 10 hónapos kölyöknek méhgyulladása lenne. Egyébként miből állapította meg a doki?

2013. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ezt olvasd el, hasznos lehet.

2013. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, már régebben is olvastam, de most felelevenítettem legalább.

Amúgy a doki az elmondásaim alapján állapította meg, de hétfőn, amikor az én dokim lesz, akkor úgyis viszem megint, mert nem hagy nyugodni a dolog

2013. ápr. 20. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!