Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kutyám beteg lett....

8 éves kutyám beteg lett. Tünetei levertség, nehézkes mozgás, érintésre nyüszít, láztalan. Az állatorvos ránézésre azt mondta, nagyon lázas torokgyulladása van. Antibiotikum, fájdalomcsill szuri. Amikor kimegy a hatása, újból visszaesik. Tanács? .

Figyelt kérdés

#valóság #beteg #Baja #kutyámnak?
2013. febr. 17. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyémhez volt hogy este is kijött a doki infúziót adni neki (lázas volt, ugyanúgy torokgyulladással mint a tiéd)

Szépen meg fog gyógyulni, az enyém is pár nap után jobban lett :) Szurit kapott az enyém is, gyógyszert is és mint említettem az infúzió is sokat segített rajta. Ez utóbbi azért is kellett neki hogy nehogy kiszáradjon a láztól.

Próbáld itatni is, ha nem tud magától elmenni a táljáig.

Jobbulást a kutyidnak! :)

2013. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De éppen ez az, hogy nem lázas (én mértem meg neki) és torokgyulladása sem lehet, mert nem köhécsel, semmi jel rá. Az orvos meg sem vizsgálta, csak ránézett pár méterről és diagnosztizált.. Elvittem állatkórházba, ott azt mondták, valszeg idős kora miatt izületi gondok. Adott neki inflúziót és antib. szurit. Csak már kezd olyan érzésem lenni, mintha minden beteg kutyával így tennének, csak h az emberről minél tovább lehúzhassák a bőrt ...Munkanélküli vagyok, nem tehetem meg, h csak úgy dobáljam ki a tízezreseket.
2013. febr. 17. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Hűha, az enyém köhögött úgy hogy tényleg torokgyuszija volt.

Hol laksz? Ha Budapesten akkor tudok ajánlani egy jó állatorvost, annyira nem is drága és ő gyógyította meg az enyémet is már nem is egyszer.

2013. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Békés megyében. Sajnos nem bízok már az orvosokban. Egy antibiotikum szurinak mindenképpen kúraszerűnek kell lenni, hogy hasson? De egyáltalán miért az kell neki, amikor nem is lázas ?

Eddig kapott 3x, de mihelyt kimegy a szuri hatása, újból vissza esik ...

2013. febr. 17. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumot bakteriális fertőzésre adják, néha elég két-három napig is adni, esettől függően. Én a helyedben keresnék egy olyan orvost, aki nem ránézésre diagnosztizál és jelenti ki, hogy lázas a kutya - hőmérés nélkül, mert az ilyen tényleg pénzkidobás.

Merre laktok? Orosházán tudok jó orvost ajánlani.

2013. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Békéscsaba mellett, Békés városban lakunk. Itt nincs több orvos sajnos. Bevittem 2 napja Békéscsabára az állatkórházba is, azt hittem, ott legalább megvizsgálják tüzetesebben. Csak egy lázmérés volt (nem volt lázas).

Erre egyből adott a kutyának infúziót és 2 szurit (1 antib. és egy fájdalomcsill. )

2 napig jobban is volt a kutya kicsit, de most megint bágyadt, gyenge. Szinte mintha már csak a szuri hatása alatt élne a kutya ....

2013. febr. 17. 09:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha izületi kopás, gyulladás, nem ajánlott az orvos táplálékkiegészítőt? Nem adott fájdalomcsillapítót otthonra? Nem mondta, hogy vidd vissza további kezelésre?


Én megnézetném mással is, de legalábbis felhívnám azt, aki az állatkórházban kezelte. Orosházán az állatkórházban dr. Muntyán Jánost tudom ajánlani, csontsebészetben jártas, valószínűleg van fogalma az izületi problémákról: +36 30 9855-844

2013. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták a kórházban, adjak neki itthon Aspirint.
2013. febr. 17. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!