Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs után bőrgyulladás...

Kullancs után bőrgyulladás normális?

Figyelt kérdés
Volt egy kullancs a kutyámban, már kicsit meg is szívta magát. Kiszedtük, nem szakadt bele semmi, mégis, piros-gyulladt a kullancs helye. Mitől? Tettem rá betadin kenőcsöt. Emiatt vigyem orvoshoz, vagy ez normális?
2013. ápr. 17. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet sima gyulladás is,de a kullancs terjesztette lyme kórnak is tünete lehet a gyulladt piros bőr,általában nagyobb területen.Ha ez van AB kell a kutyunak adni,ezért meg kellene mutatni dokinak.
2013. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor elviszem megmutatni, de nem olyan a gyulladás, mint a lyme kórnál, hanem maga a kullancs helye gyulladt, duzzadt, púpos és levedzik. Mint egy gyulladt és elkapart pattanás... Ezért voltam bizonytalan, helyi fertőzésnek tűnik.
2013. ápr. 17. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyámnál is ezek a tünetek mutatkoznak minden kullancs kiszedése után. (Állandóan kezelve van, igyekszünk megtalálni a megoldást, de hihetetlen módon vonzza azokat a rohadt dögöket.)

Nem vörös, de bedagad és levedzik. Szerintem ez még nem jelent problémát, pár nap alatt el szokott múlni, orvos is azt mondta, hogy előfordul. Ettől függetlenül, ha nem vagy biztos benne, akkor mutasd meg dokinak.

2013. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!