Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehetséges lenne? Kibírná...

Ez lehetséges lenne? Kibírná a kutya?

Figyelt kérdés
Egy panelházban lakunk, nincs erkélyünk. Én reggel suliba megyek, anyám pedig már hajnalban elmegy. Minden vágyam egy kutya, és nem csak puszilkodni vele, hanem gondozni is. Nem szeretnék ilyen mini ölebeket, inkább egy border collie, vagy német juhász lenne az álmom. Tehát suli elött levinném, ha hazajövök szintén, és este is. A kérdés, hogy kibírná e azt a pár órát, amíg egyedül van a panelban...Esetleg ha kölyökként már ezt azoknál meg, akkor esêlyes lenne?

2013. ápr. 17. 09:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
EGYIK SEM PANELBA VALÓ KUTYA!!!!!
2013. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
Hát az a két fajta amit leírtál pont nem bírná ki,nagyon sok mozgásra van szükségük. De egy kevesebb mozgás igényű kutya kibírja,de ne kölyök legyen. Menj be egy menhelyre nézz szét!
2013. ápr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

hát bordert első kutyának semmiképpen sem ajánlom. Németjuhászból is csak egy show vonalast.


Ezek munka kutyák. Kőkemény feladat a lemozgatásuk. A kérdésből ítélve nem igazán van kutyás tapasztalatod. Elsőre én mindenképpen egy egyszerűbb kutyát választanék a helyedbe vagy, ha mindenképp ilyet akarsz akkor még a kutya vásárlása előtt olvas ki 2-3 kutyás könyvet hogy legalább legyen valami képed az egészről.

Egy panelban tartott nj-nek és bc-nek nem elég sima 3szori sétálgatás, mondjuk nagyon sok kutyának nem.. de ez már részletkérdés .^^

2013. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Azért hülyeséget ne mondjunk. Kibírná... minden kutya kibírja.
2013. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Kibírná, de ha unatkozik egyedül, lehet, hogy elkezd rongálni.
2013. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Minden kutya kibirja,persze,egy ketrecben is kibírják,te is kibírod,ha kapsz kaját.A németjuhi munkakutya,a collie pásztor.A séta még a napi három is kevés,pisi kakira jó,de nem mozgatja le egyiket sem.A collinak emellett az agyát is fárasztani kell,agilityvel,frizbivel,stb.Ha az elkövetkező tíz éved nem a napi bringáról meg futásról szól,ne ilyen kutyut válassz,vagy már idősebbet.Kutyaszaggal is számolnod kell.
2013. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
50%

Eléggé nagy testű kutyusokról van szó, akiknek nagy a mozgás igényük! Szerintem panelba kistestű kutyát próbálj meg választani! Mi falun élünk van két tacskónk, és a lakásban élnek. Igyekszünk úgy szervezni a napjainkat h a kutyik minnél kevesebb időt töltsenek otthon egyedül, mert a lakásban nem hagyjuk őket, mert ha vmi van akkor ki akarnak menni.. Szerencsére én minden télen a munkám miatt három hónapig itthon vagyok és itthonról végzem el, így nem

Kell sokat egyedül lenniük.

2013. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Látszik az íráson, hogy nagyon fiatal vagy. Ez nem baj, de nem biztos, hogy jó helye lenne annak a kutyának. Várd meg, amíg befejezed a sulit, tiszta sor, hogy nem lenne elég időd rá. A kutya persze kibírná, de nem érezné jól magát. Te is kibírnád, ha egész nap bezárva lennél egy kis helyre, de azért boldog nem volnál.
2013. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

nekem egy menhelyes keverék közepes testű kutyusom van.


ha nem vagyok itthon fekszik, ha gépezek fekszik, max felugrik az ölembe hogy simogassam közben...


naponta 3-4-szer szoktam levinni, időjárástól függ (télen volt hogy csak napi kétszer voltunk lent, és akkor is csak pisi/kakira mert nem akart többet lent lenni)


mikor volt még állásom akkor levittem munka előtt, munka után, és a köztes időben valamikor.


most hogy nincs munkám, és bejött a jó idő leviszem reggel, és attól függ mennyit vagyunk lent délben vagy délután és este (a mostani jó időben pl 2 órát vagyok lent vele minden egyes sétánál, utoljára este 6kor jövök fel vele, olyankor már nem viszem le később..)


lent rohangászik szaglászik, játszik, fönt meg egésznap fekszik, ugatni nem ugat.. (hálistennek)


mitha két teljesen más kutya lenne

2013. ápr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
Persze, hogy kibírná. Este vagy hétvégente vidd el egy nagyobb sétára vagy akár kirándulni. Nem lesz vele semmi gond.
2013. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!