Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehetséges lenne? Kibírná...

Ez lehetséges lenne? Kibírná a kutya?

Figyelt kérdés
Egy panelházban lakunk, nincs erkélyünk. Én reggel suliba megyek, anyám pedig már hajnalban elmegy. Minden vágyam egy kutya, és nem csak puszilkodni vele, hanem gondozni is. Nem szeretnék ilyen mini ölebeket, inkább egy border collie, vagy német juhász lenne az álmom. Tehát suli elött levinném, ha hazajövök szintén, és este is. A kérdés, hogy kibírná e azt a pár órát, amíg egyedül van a panelban...Esetleg ha kölyökként már ezt azoknál meg, akkor esêlyes lenne?

2013. ápr. 17. 09:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
Akik itt ennyire írják, hogy nem panelba való stb. azoknak legfeljebb úgy volt kutyájuk, hogy kicsapták a kertbe, aztán legfeljebb akkor látták, amikor kaját adtak neki. A kutya nem rohan egész nap megállás nélkül, a kertben is többnyire csak fekszik. Hogyha ezek a roppant hozzáértő emberek néha törődnének is a kutyával, nem csak tartanák, mint egy biodíszletet, akkor tudnák. Ha naponta háromszor leviszed, jól megsétáltatod, esetleg hétvégente elviszed valami erdőbe, nagyobb túrákra, vagy akár kutyaiskolába is viheted, boldogan el lesz.
2013. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át:

Napi 3-4 óra, tényleg annyi, és még nincs házid, nem készültél fel a vizsgára/dogára. Mennyit tudna anyukád segíteni? Mennyit lennél beáldozni a hétvégéből? Amíg szobatiszta lesz, ott tudnál lenni vele az első napokban, akár hetekben? Kiskölyökként pár óránként le tudod majd vinni? Minden hétvégén elmentek-e valahova lemozgatni? Van a közelben kutyafuttató, és az elég nagy, hogy lmozgassa magát? Tudsz neki valamilyen feladatot adni, akár agilityzni, akár frizbizni, akár terelni?

Ez nem akadékoskodás, jómagam is egy valamivel kevesebb mozgásigényű kiskutyát nevelek jelenleg.

A német juhászról kevesebbet tudok, de a border collie az én kutyámhoz hasonlóan aktív, ebből kiindulva rá kell számolni a napi két és fél óra játékot ( főleg míg nincs meg az oltássorozata, és nem tudtok menni sétálni) plusz a reggeli fél-1 óra, az etetést, takarítást stb plusz állandó felügyelet. Ha nem lenne segítségem édesanyám személyében, akivel felosztjuk a napokat, én sem bírnám. Ez mindenképpen két emberes vagy nagyon sok szabadidős, türelmes gazdinak való meló.

2013. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
És akkor még a pénzügyi részéről nem beszéltünk, mennyi lenne a kutya vételárára és a tartására?
2013. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát bordert semmi képpen sem tartanám jó választásnak így, hogy nincs elég időd. Nekem egy vizslám van ami jóval kevesebb mozgást igényel, mint egy border és napi 3 óra meg se kottyan neki. Most akkor képzeld el mennyit mozoghat egy border. Ráadásul nekik szükségük van munkára szóval agility vagy frizbi, flyball sem árt meg neki amire iskola mellet nem nagyon marad időd
2013. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha annyira akarsz kutyát, van az nj fajtamentőknél felnőtt, fiatal. Azok már szobatiszták arra az időre, amíg nem vagy otthon.Lényegesen kisebb a mozgásigényük, mint a kölyköknek.
2013. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az útólsóval nagyon egyetértek.


Nekem is már kamasz és felnőtt kutyáim voltak. Fele annyi probléma van mint egy kölyökkel.

Igaz a többi közt volt egy kölyök is, aki csak azért nem amortizálta le a lakást mert otthon voltam vele.

Amíg nem lesz szobatiszta addig számolnod kell azzal is, hogy abban az időben míg nem vagytok otthon elengedi majd a pisit és a kakit.

2013. ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

azt gondolt végig h mennyi időt tudnál vele naponta sétálni. Én nekem szoba kutyám van, kistestű, de hétköznap napi 3 órát vagyok kint vele, van h csak 3 óra séta (erdőbe is viszem hetente 1-2szer) vagy van h 1 óra séta, 2 óra játék más kutyákkal. hétvégén meg kutya suli, meg kutya haverokkal "bandázás".

És ő egy kis testű, közepes mozgás igényű kutya.

persze ha kertesbe laknánk akkor is vinném minden nap sétálni, csak mondjuk akkor a reggeliek kimaradnának, és naponta csak egyszer vinném ki sétálni max 2 órára.

2013. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én még ezek után is azt gondolom,h vannak olyan kutyák,akik panelba valók(pl társasági kutyák) és vannak olyanok,amik nem panelba valók.Egy munkakutya vagy egy pásztorkutya vagy egy vadászkutya több mozgást igényel,mint kevésbé aktív pajtásai,ezért nem az a dolguk,h egész nap a lakásban kuksoljanak mindenféle inger nélkül.A ház körül azért vannak ingerek,még ha nem is szaladgál egész nap le-föl.
2013. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyébként én is panelban lakom és nekem is van kutyám.
2013. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!