Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy problémám...

Snake89 kérdése:

Lehetséges hogy problémám lesz belőle?

Figyelt kérdés
Van egy amstaff kiskutyám(6 hónapos) és a múlt héten nagyon összeverekedett egy másik kutyával ami súlyos sérüléseket szenvedett. Sajna kiszökött az udvarból és az úton támadta meg a másikat. A két kutyus közé nyúlt a másik gazdija és hámsérüléseket szenvedett. Elkérte a kiskutyusom oltási könyvét azzal az indokkal hogy kell a másik kutya egészségügyi ellátásához. Most sem kaptam még vissza és megfenyegetett hogy perre viszi az ügyet ha nem fizetek kártérítést neki. Bocsánatot is kértem tőle, felajánlottam a segítségem neki, de fizetni azt nem tudok.

2013. jan. 9. 17:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jobban tennéd, ha valahogy megoldanád, mivel a kutya a ti hibátokból szökött ki, ti vagytok a felelősek az okozott kárért, anyagi értelemben is. Simán megnyerné a pert.
2013. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de majdnem 100ezret szeretne. Lehet hogy kevesebb lenne ha inkább beperelne?
2013. jan. 9. 17:27
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több lenne, mert ki kéne fizetned a perköltséget is.
2013. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajna nem tudok mit csinálni megvárom míg lép valamit. Nem vagyok benne biztos hogy beperel hiszen csak egy kis karcolás van a lány kezén amit még az orvos is csak felületi sérülésként kezelt.

Ezenfelül akkor milyen indokkal perelne be?

2013. jan. 9. 17:35
 5/38 anonim ***** válasza:
Igazolja számlákkal a kutyája ellátásának költségeit és annyit fizess, amennyi a számlákon szerepel. Ne húzzon le, te pedig annyit fizess, amennyi jár. Egyébként miért pont 100.000-et akar, mivel indokolja?
2013. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Ja, és ha fizetsz, akkor arról írjatok papírt 2 tanúval.
2013. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Mert állítólag a kutyája kezelési költsége alkalmanként 10000 ft és már voltak 6X meg még járni kell vele.
2013. jan. 9. 17:42
 8/38 A kérdező kommentje:
De kérdem én hogy mi a fenét csinálnak egy kutyával minden nap 10000-ért?! Annyira megsérült volna már elpusztult volna nem?
2013. jan. 9. 17:45
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Számlák alapján fizess, amit a lány mutat az orvosi kezelésekről. Ha megcsinálni volt eszed a bajt, akkor fizetni is legyen. Nagy szerencséd, hogy a kutyádnak nem lett baja, nem biztos, hogy mindenki ilyen toleráns lett volna. Ja, és ha nem fizetnél, biztos, hogy én is beperelnélek, tanulj egy kis felelősséget.
2013. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és nem akarok kibújni a felelősség alól. Fizetnék én de nem egyszerre ennyit. Ha nem mutat számlákat és nem fizetek akkor beperel.
2013. jan. 9. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!