Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha neveletlen a kutya akkor...

Ha neveletlen a kutya akkor problémáznak, meg félnek tőle ha nevelem akkor is problémáznak?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén fogalmaztam meg a kérdést, bocsi.

Szóval van egy kiskutyám, aki ha megnő kb. 50 kg-os "harcikutya" lesz, de mivel kevesen ismerik a fajtát, meg pláne, hogy kicsi még nem ismerik fel és mindenki halálosan cukinak tartja...még. Na most vannak olyan problémák, amik korrigálásra szorulnak pl. minden idegen emberhez oda akar menni, húzza a pórázt olyankor nagyon, felugrál bárkire aki odamegy hozzá. Hiába könyörgöm az embereknek, hogy várja meg míg leültetem és picit megnyugszik , utána simogathatja de addig ne, le se... Válasz, had ugráljon hát olyan aranyos és közben dögönyözi hiába mondom, hogy ne, közben húznám el a kutyát, próbálom leültetni, de ők jönnek utána és nyúzzák. Lehetetlenné teszik a nevelést. Ha azt mondom, hogy ne is simogassák meg,akkor is simogatják. Dehát olyan cuki, ő is azt akarja, hogy simogassam. Meg nem baj ha ugrál, nekem is van kutyám ő is mindig rám ugrál...hát ez se normális dolog.Az összes ember megáll és ezt csinálja,nem bírom neki a sétát se tanítani, mert 2 percet haladunk 10 percet harcolok az emberekkel. Nagyon ideges vagyok már. Múltkor már ordítottam velük, hogy ha 1 év múlva találkozunk és a kutyám még mindig így viselkedik mert a maguk fajták miatt nem bírom tanítani akkor nekem ne visongjon, hogy jajj úristen megtámadott egy harcikutya! Mit csináljak, forgalmas helyen lakunk panelban, amint kiteszem a lábam az utcára már megrohamoznak, nem tudok elsunnyogni úgy, hogy ne vennének észre. A legrosszabb az egészben, hogy most még mindenki ilyen, de pár hónap múlva majd mindenki elvárja, hogy a kutya rá se nézzen, meg a közelébe ne menjen, meg átmennek majd az utca másik oldalára és jön majd az, hogy miért nem nevelem meg, meg miért nincs rajta szájkosár. Mit tehetnék, teljesen kikészültem már! Bocsi, hogy hosszú lett.


2013. ápr. 17. 11:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Fura környéken laksz, hogy mindenkinek a te kutyád kell simire állandóan. Ha én nem akarom, hogy simogassák, az tuti, nem is fogják.
2013. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

hát... :D tényleg fura környéken lakhatsz ahol te nem tudsz kutyát nevelni mert állandóan simogatják a te különlegesen ritka és ismeretlen kutyádat! :D


nekem 2 kan goldim van akiket 10 hetesen hoztam el a tenyésztőtől:D hát nem akarok elfogult lenni de 2 picike szőrcsomónál nem sok aranyosabb dolgot láttam még de ha 2en megsimogatták összesen sokat mondok :D

2013. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hát ez durva, amit leírtál. :O

Mindenféleképpen el kell érned határozott, magabiztos fellépéssel, hogy az emberek ne nyúljanak a kutyádhoz, ha nem akarod, mert ezzel az egésszel nem csak az a baj, amit már te is leírtál, hanem az is, hogy a bizonytalankodásoddal folyamatosan csökken a tekintélyed a kutyád előtt, ami szintén később probléma lesz. Tessék határozottan rászólni a tolakodókra, ha meg nem megy, akkor egyszerűen menjetek el onnan.


Ha nagyon nem megy, megpróbálhatsz olyan hámot adni a kutyára, amire ráírod, hogy "ne érj hozzám" vagy ilyesmi.

2013. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
én simán tovább mennék és vinném a kutyát is, főleg ha kérdezés, vagy engedély nélkül simogatják. Én is baromira utáltam amikor a legkisebb kutyánk pici volt és mindenki felvisított, hogy jajde cuki beeeeeeaaagleeeeee. Agyamra mentek. Volt, aki babakocsival jött és csinálta ezt, én meg ugyanezen a hangon visszanyávogtam, hogy jajdecuki kisbabaaaaaa. na akkor elgondolkodott a nő..:D Tényleg határozottan mondd nekik, és ha nem hagyják abba, menj tovább.
2013. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát nem egyszerű a helyzet. Ha nem értik meg az emberek, hogy ne nyúljanak hozzá egyetlen dolgot tudsz tenni: határozottan rájuk szólsz, hogy nem szabd simogatni a kutyát, felkapod és elviszed onnan.

De mivel az a cél (gondolom), hogy ne legyen ideges és félénk, ha embereket lát- muszáj hagyni neki az ismerkedést is.

nekem labrador keverékem van. Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy engedtem egy rövid simogatást, majd jó hangosan megköszöntem és közöltem az emberrel, hogy akkor mi most megyünk gyakorolni.

Nekem talán szerencsém volt, de sikerült olyan emberrel is találkoznom, aki segíteni is hajlandó volt a tanításban. (amikor legelőször látott szánkót gyerekkel, megugatta. Szerencsére volt egy nagypapa, aki megengedte, hogy a kutya megszagolhassa a szánkót. Sőt még lassan húzta is előtte, hogy lássa nincs mitől félni).


Ha végképp nem boldogulsz az emberekkel, kérdezd meg tőlük, hogy örülnének-e annak, ha a kutya egy fél év múlva sárosan összeugrálná őket. Ha azt mondják, hogy nem, akkor nyugodtan mondd el nekik, hogy ehhez az kell, hogy most hallgassanak rád. Lehet simogatni a kutyát, de csak akkor ha te megengedted.


Sok sikert és jó tanulást kívánok !

2013. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

2-es! Nem különlegesen ritka és ismeretlen csak kevesen ismerik, vagy ismerik fel,legalábbis ezen a környéken + színhibás és úgy néz ki mint egy plüss jegesmaci gombszemekkel.

Giniras: Szerintem ha ilyen hámot raknék rá csak még jobban vonzanám őket, meg csak kinevetnének. Hiába vagyok határozott,ezeknek valamiért nem lehet megmagyarázni, felnőtt emberek teljesen kivetkőznek magukból, ilyet még nem tapasztaltam. Van egy másik ilyen kutyám, már felnőtt, őt is sokat simogatták, de nem így meg nem ennyien.Nem tudok csak úgy elmenni onnan, mert 3 hónapos és a tempója nem valami gyors :D Ráadásul ő sem akar ám elmenni, mert élvezi, hogy mindenki őt kényezteti, ha már messziről meglát egy embert, vagy meghallja a hangjukat, pláne ha gyerekeket akkor menne ezerrel, mert már összekötötte az embert a simogatással.Ölbe nem akarom felvenni, mert az az egyik legrosszabb amit tennék, ha "kiemelem" egy nekem nem tetsző szituációból. Már jó ideje bunkó módon küldöm el az embereket de az sem használ...max megjegyzést tesznek rám miközben simogatják a kutyát. Vagy a kutyához beszélnek, hogy milyen gazdád van neked, pedig te milyen aranyos vagy.

2013. ápr. 17. 12:09
 7/19 A kérdező kommentje:

Hovarju : fel szoktam tenni ezeket a kérdéseket:

Ha megnő és ráugrik egy kisgyerekre elesik,megüti magát akkor az cuki lesz?

Ha a gyerekének végig karmolja az arcát az is cuki lesz?

Ha megnő és lendületből magára ugrik az cuki lesz?

Ha bele tappancsol a táskájába és elszakad vagy kiszóródik minden az cuki lesz?

Látta már a másik kutyám? Ha ő ezt csinálná az cuki lenne?


Válasz:De hát ő olyan kicsi, rá nem lehet haragudni. Jajj majd megtanulja, hogy ha nagy lesz már nem csinál ilyet.

Tényleg ugyanolyan fajta? Hát az nem létezik...hát ő annyira cukiii, de az a nagy fekete kutya az meg olyan félelmetes, az biztos széttépne.

Egyre inkább utálom az embereket, a buta, korlátolt gondolkodásukat.

Szeretném emberhez is szocializálni, hiába fog mindent tudni, ha ezt nem bírom neki megtanítani. Az emberekkel való kapcsolat az egyik legfontosabb dolog a mindennapokban. Később ebből még nagy bajok lesznek. Nem tudom, mi az ami segítene. Kikerülni nem tudom őket, elküldeni nem tudom őket. Ha ők nincsenek ott akkor az csak tüneti kezelés, mert épp nincs kiváltó ok, de a probléma megmarad...

Attól félek leginkább, ha megnő és elindul azzal a lelkesedéssel amivel most, senkinek nem az fog eszébe jutni, hogy biztos csak azt akarja, hogy megsimogassam és rá fogják sütni, hogy agresszív, mert mindenkit megakar támadni :/

2013. ápr. 17. 12:29
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Kölyökként az én kutyámat is mindenki abajgatni akarta, de egy idő után én is meguntam, hogy nem haladtam egyről a kettőre, ezért amikor láttam, hogy valaki megakarja simogatni, akkor rákiabáltam az emberre, hogy "állj! ne nyúlj hozzá, fertőző végbél gyulladása van, amit ember is elkaphat, én se nyúlok hozzá, csak gumikesztyűben"

Ez bevált, igaz, akkor szidtak, hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen, hogy fertőző kutyát emberek közé viszem, de akkor meg azt mondtam, hogy most megyünk/jövünk az állatorvostól, a kocsiba meg ilyen állapotban mégse rakhatom be!

Na ez bevált. Amióta meg nagy lett, azóta ha minden 10. ember ha megakarja simogatni, akkor talán sokat mondok.

Hazudjál nekik, úgyse ismernek, ezért nem büntethetnek meg, és legalább békén is hagynak.

Utána meg úgyse akarják majd legközelebb se simogatni, mert hát fertőz...:D

2013. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ez nagyon jó :D Eszembe se jutott ilyen.


Egyébként van még egy lehetőség, ha a két kutyát egyszerre viszem, akkor senki nem jön oda, de akkor meg a kicsire nem tudok eléggé figyelni, nem tudok rádicsérni simogatással vagy jutalomfalattal mert a másik kezem foglalt és így megint csak nem tanulunk semmit :/


De ezt a fertőzéses dolgot mindenképpen kipróbálom :D

2013. ápr. 17. 12:44
 10/19 anonim ***** válasza:
Egy "bocsánat, orvoshoz sietünk" -el talán ott tudod hagyni a simizni akarókat. A kiskutyád pedig, ha oda akarna menni, simán le tilthatod róla és haladtok tovább.
2013. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!