Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kérdés? Tüzelés?

Több kérdés? Tüzelés?

Figyelt kérdés
Megújult már a Miskolci kiállításos statisztika, mikor raknak fel újat, lehet-e tüzelő szukával menni, ringeknek van statisztikája?

2013. ápr. 17. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát aki tüzelő (vagy a tüzelésen éppen túlesett) szukával jön, arra igen cifra dolgokat szoktam gondolni! Akinek tüzel a szukája, az legyen már tekintettel a környezetére és ne vigye más kutyák közé!
2013. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Sose értettem ezt a tüzelő szuka mizériát. Meg kell nevelni a kutyákat esetleg és akkor nincs baj ha tüzel...
2013. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én kutyám meg van nevelve, és nagyon kell egy CACIB-os HPJ- mert már éppen hogy ki fogunk csúszni a határidőből...
2013. ápr. 17. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Diesel23! Igenis van baj! Egy tüzelő szuka még egy másik ivartalanított szukát is képes megzavarni, nemhogy egy ivaros kant! Nem úgy kell elképzelni, hogy kezelhetetlen lesz, de éppen elég, ha a kiállításon nem a megfelelő beállásra koncentrál, hanem az előtte lengedező szuka szagra! Nevelés kérdése, hogy a kutya kezelhető legyen és ne másszon rá kérdés nélkül, de az ösztönöket teljesen nem lehet kiölni belőlük. Megdöbbent, hogy pont Te nem látod át ezt a helyzetet!
2013. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha beviszem a ringbe akkor előtte kanriasztóval(aminek nagy szaga van) befújom.... de kérlek titeket, hogy a kérdésemre válaszoljatok, ne a másikat cáfoljátok!
2013. ápr. 17. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt aztán fújhatod! Nem láttam még olyan kanriasztót, ami bármit is ért volna. A kutyák a szagok minden egyes összetevőjét külön-külön érzékelik, nem csak a végső keveréket, mint az ember. Az se fontos, hogy ott legyen a szuka, elég ha csak az a ruha van rajtad amiben otthon magadhoz ölelted őt.


Amúgy ha rendszeresen jársz kiállításra, akkor érdemes tanulmányozni a kiállítási szabályzatot:

[link]


"Nem bírálhatók a kiállításokon a rejtett- egyheréjű, vagy heresorvadásban szenvedő, beteg, nyomorék kutyák, a tüzelő szukák, valamint a láthatóan vemhes (kb. 40 napos), szoptatós kutyák."


Ez benne van a pakliban, akinek szukája van az készüljön fel rá, hogy a természet dönt, nem ő! Ha mégis beviszed és észre veszik akkor kizárnak. HJCH nélkül lehet élni, amúgy is a felnőtt eredmények számítanak.

2013. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Deofillt neki már mától.
2013. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem Deofill, hanem otthon marad!
2013. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicces hogy járatos vagy ebben a témában és azt nem tudod hogy tilos tüzelő szukát ilyenkor kiállítani, mert a te egy kutyád megboríthatja az egész felhozatal eredményét, és ha kanom lenne én sem örülnék ha egy buta, önző ember megzavarná a kutyámat a hülyeségével.

Ezt én annak ellenére tudom hogy nem jártam még kiállításon, egyszerűen csak olvastam egy könyvet a kutyákról, amiben a tüzelés címszó alatt ezt is leírták mellékesbe.

2013. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül szokták a vizsgákon is utoljára hagyni a tüzelő szukákat. A pálya közelébe se mehetnek, amíg a többiek nem végeztek.
2013. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!