Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos Golden retriever...

6 hónapos Golden retriever kiskutyámat nem tudom sétáltalni, mert fél az utcától! Mit tehetnék, hogy meg tudjam tanítani és szerettetni vele az utcát és a sétálást?

Figyelt kérdés
6 hónapos a golden retriever kiskutyám, mikor hozzám került 4,5 hónapos volt, eddig bent az udvaron sétáltattam, hogy szokja, hogy mikor ki irányít, és hogy arra kell menni amerre én mondom. De egyik nap kimentünk az utcára, és az 5. ház után megfordult, és rángatott a házunk irányába vissza, már fuldokolt mikor a másik irányba húztam, így haza jöttem vele. Másnap megint ki akartam vinni, de már ki se lépett a kapun, annyira félt. Nem tudom mit tehetnék, hogy megtanítsam mégis sétálni az utcán?!

2013. ápr. 18. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért vártál vele ennyi ideig?
2013. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem meglepő, hiszen nem ismeri a "kinti" világot. ezért kell csak fokozatosan hozzászoktatni. először pl. megállni a nyitott kapuban (persze póráz rajta van). csak bámészkodunk kifele. egész addig nem mész ki vele amíg a kutya jól láthatóan megnyugodott és rájön hogy ami ott elhalad az nem bántja őt, nem történik semmi. ekkor lehet szép lassan kisétálni. először csak rövid távot (x méternyi nem több utcányi). kb. egy hétig vagy addig amíg azt nem látod hogy otthonosan mozog, mindig erre a rövid távra mész. utánna ha már jól láthatóan nem fél akkor lehet fokozatosan távolabb és távolabb menni. fontos mindig tudnod hogy a kutyának most minden ismeretlen. az utolsó kis fűszál is. vidd oda az összes lehetséges dologhoz hogy jól megszagolhassa. azt se feledd hogy ha megijed a kutya nem szabad nyugtatnod. határozottan rá kell szólnod, le kell ültetned és várnod kell amíg szemmel láthatóan meg nem nyugszik. az ülés nem feltétlen fontos, de mindenképp meg kell értenie hogy nem rohansz haza vele csak mert fél. ugyanakkor ha nyugodtan viselkedik valóban az legyen a "jutalma" hogy elindulsz visszafele. persze ha nekiáll húzni, türelmetlenkedni tiltsd és szintén várj amíg meg nem nyugszik. nyugodtan bámészkodjon ezalatt. a lényeg hogy ne pánikoljon. ezt a testartásából tökéletesen le tudod szűrni.
2013. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tessék itt a gyönyörű példája a sok idióta szájtépésnek a tudományos kutyanevelésről. A fenéért nem lehetett kivinni sétálni azt a kutyát??? Rádaásul az sem normális dolog, hogy fél mindentől. Gratulálok, hol sikerült venned????
2013. ápr. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kaja előtt !! póráz rárak, séta indul. és ennyi !

egyszerűen elindulsz, semmi dráma, semmi reakció . a kutya tehet bármit, NEM Ő DÖNT ! te döntesz,mindig ,mindenben!

megállás, és minden nem normális reakció esetén póráz rántás ! nem húzás, nem kiselőadás, nem beszéd,nem megállás,nem jutalomfalattal csalogatás, egyszerűen séta ,és amikor megindul,és rád-néz menet közben dicsérni, jutalmazni, és nem megállni!

gyönyörűen irányít téged egy kölyök kutya ,vajon mi lesz ha már felnő ??

2013. ápr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sose értettem mi az értelme annak, hogy valaki a kertben sétáltatja a kutyáját. Ott nem tud egyedül sétálni? És miért nem az utcán kezdted rögtön? Fél éves koráig tart a kutya intenzív szocializációja, amit addig nem ismert meg, azt utána már sosem fogja igazán megszokni. Hozzáértő oktató segítségével lehet szocializálni a kutyát felnőttként is, de az sem lesz soha annyira tökéletes, mintha normálisan, kölyökkorban fektet ebbe energiát az ember. Kicsit utána kellett volna nézned a kutyatartásnak mielőtt kölyköt veszel magadhoz. És eddig más kölykökkel sem találkozott?

Keress fel egy jó kutyasulit, ahol tudnak segíteni bepótolni minden hiányosságot.

2013. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Már 4,5 hónaposan kellett volna vinni sétálni, sőt, már hetekkel korábban is. Előző gazdája hogyan bánt vele, nevelgette? Bár kétlem...normális idegrendszerű kölyök nem fél, hanem kíváncsi.

Az egész napi kajáját séta közben add oda neki, amikor nyugodt és nem fél. Ne babusgasd, hagyd, hogy felfedezze a világot. Határozottan, nyugodtan sétálj, ha megmakacsolja magát, rövid rántással add tudtára, hogy veled kell mennie

2013. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!