Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tegyük fel van két 100%-osa...

Ha tegyük fel van két 100%-osan fajtatiszta kutyám de nincs törzskönyve akkor már nem is fajtatiszta? Attól még, hogy nincs meg egy papírja nem lesz keverék nem?

Figyelt kérdés

Csak olvastam egy kerdesben h ha nincs tk-ja akk nem is fajtatiszta meg h csak attol fugg. Tenyleg nem rolam van szo ket TUTI IGAZI keverékem van.

Az esetet ugy kepzeltem h pl ket tk-s kutyajat paroztatjak en veszek egy kutyat az alombol de nm kerek torzskonyvet... vagy nem tudom valahogy igy.



2013. ápr. 18. 21:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:02

Kicsit felvilágosítalak..

A MEOE-s kutyáknak NEM írják bele a fajta nevét az oltásiba. Csak az ETSZ-es törzskönyvvel rendelkező kutyákét írhatják be az orvosok. Na, olyan, meg igen kevés van.

2013. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
Kár, hogy ezt nem az ETSZ, hanem a MEOE harcolta ki. A hamarosan létrejövő ETSZ-MEOE megállapodás miatt egyébként ez hamarosan lényegtelen lesz...
2013. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, persze.. A MEOE harcolta ki, hogy az általa törzskönyvezett kutyának az oltásiba max annyit ír az orvos: xy fajta jellegű kutya.

Megállapodást meg már párat aláírtak. Éppen sehol sem tartanak. Jun.1 meg a nyakán a népnek.

2013. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Vettem egy 1000 eurós kutyát külföldön kb egy éve, most költöztünk családi házba és az építkezés meg miegymás közt sajnos elkeveredett az oltási könyve a kutyának, mivel most esedékes az oltás ezért tegnap elvittük dokihoz, és mondtuk neki, hogy sajnos az oltási könyvet nem találjuk és legyen szives állítson ki egy újjat a kutyusnak, a kutyus természetesen törzskönyves a nagyapja európa bajnok volt és az állatorvos azt mondta ez a törzskönyv (fci által elismert) nem igazol fajtatisztaságot és így beírta a kutyám oltásiába, hogy keverék. Ennyit arról, hogy nekem van egy többszörös champion keverék kutyám. Ez már vicc!!! Ezt jól elkúrták ezzel a nem írjuk be senkinek hogy fajtatiszta mizériával. Szánalom ezek után én erősen elgondolkodom azon, hogy külföldön alapítsak tenyészetet vagy ha nem akkor nem hozok le tk-et a kutyáról. Ilyen cigány rendszer nincs még egy Európában mint a magyar! Kedves kérdező én hiába vettem törzskönyves kutyát 300 ezerért az is keveréknek számít és nem csodálom ha valaki ezek után nem akar az országban törzskönyves almot az undorító rendszer miatt.
2013. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
ne haragudj de az állatorvosod eléggé tudatlan. Ha FCI törzskönyve van a kutyádnak, abban ugyanugy szerepel a chipszám, ami megegyezik a kutyában levővel. Még ha nem is kértetek export pedigrét, akkor is a fajtáját köteles beirni.
2013. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Az utolsónál a pont. Egy tudatlan állatorvos miatt nem a rendszert kell szidni.
2013. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
nem tudatlan az orvos. Már maguk az orvosok is háborognak amiatt, hogy az utolsó törvényben kihangsúlyozták, csak az ETSZ-es törzskönyv igazol fajtát. Mivel az az ÁLLAMI törzskönyv. A doki üti meg a bokáját, ha másként cselekszik.
2013. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
addig amig a MEOE hivatalosan törzskönyveztet, addig az állatorvos köteles elfogadni. Annyi változott, hogy a chip kódra nem pecsételhet rá, ha hozzá érkezik a törzskönyv.
2013. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a nyolcasnak!

Itt valaki írta, hogy megbízható helyről vagy menhelyről vegyek kutyát. Felreertes elkerulese vegedt, mint mar irtam van ket keverek kuty (menhelyről), es nem szeretnek egy harmadikat. Sőt mikor kutyat szerettunk volna szoba sem kerult a fajtiszta igy a tenyeszto sem.

Mint mar emlitettem ezt a kerdest egy masik kerdes szulte.

2013. ápr. 20. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!