Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentett kutya (dalmata keverék...

Mentett kutya (dalmata keverék) várható éves költségei?

Figyelt kérdés

Van egy menhelyről elhozott dalmata keverékem (ivartalanított szuka, chip van, féregtelenítést és oltásokat kapott) Mivel 4 éve nem tartok kutyát és anno nem jártam kutyasuliba, érdeklődnék egy-két várható költségről (tehát nem az esetleges extra állatorvosi kiadásokról)

- Mennyibe kerül az éves kötelező veszettség/kombinált oltás?

- Kutyakozmetikusnál a körömvágás? (sötét köröm esetén nem merem egyedül csinálni)

- Kutyaovi ill. kutyaiskola? Nyilván ezt nem 12 évig kell látogatni, de ha valaki tud mást, mint a 40ezer forintos, de jó Alfa kutyasulit, akkor várom a tanácsokat.


(Volt már kutyám előtte, de nem az én pénztárcámból tartottam és amúgy is 4 éve volt)



2013. ápr. 17. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a kötelező oltásokat nézzük,az orvosonként eltérő lehet,de sztem éves szinten nem több 8ezernél.Plusz egy évben azért 4x féreghajtózni kéne,az legyen 3-4ezer ft.

Szal ez összességében féreghajtás+kötelező oltás: 12ezer körül/év.

A körömvágás nálunk 800 Ft.Azt nem is kell túl gyakran.Illetve ha le tudja sétálni a kutya,akkor abszolút nem kell.

Kullancs,bolha,egyéb elleni védekezés márkától függően:


-Foresto nyakörv,8 hónapos védelem(csak kullancs,bolha,mástól nem véd),kb 7-8 ezer ft(2x kell venni egy évben,de tovább tart mint 12 hónap)


-Scalibor nyakörv 6 hónapos védelem,kb 5-6 ezer.(Ez csak kullancs és szúnyog ellen véd,így az általuk terjesztett betegségek ellen is,pl.babézia)


-kiltix nyakörv,7 hónap,kullancs-bolha ellen,3-4ezer ft.


Esetleg a rácsepegtetős spot on készítmények,viszont a reklámban szereplő 3 hónapos védettség sajnos nem igaz.Max 1 hónapig véd,és 2-3-4 ezer ft.Ezt havonta kell venni,a nyakörveket elég évente 2x.

Az itteni árakat soroltam,lehetséges,hogy felétek olcsóbb,sőt már most láttam olcsóbban a neten is.


Kutyaiskolát a Cerberost tudom ajánlani,a sima alap engedelmességi 40ezer,vizsgával együtt.Viszont kedvezményt adnak a menhelyes és ivartalan kutyáknak és a kedvezmények összevonhatók.Érdemes utánamenni.


Jó kutyázást,remélem segítettem:))

2013. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sippara ***** válasza:
100%

Veszettség: 4.000,- Kombi: 6.000,- (ezek a mi dokink árai és bevallom, nem ő a legolcsóbb a városban :))

Karomvágás: 2-500 Forint

Sok helyen ingyenes az ovi, érdemes ilyet keresni, ha kímélnéd a pénztárcádat. A sulis képzés van, ahol tanfolyam rendszerű (pl.: Tükör sulik, Cerberos, Alfa - 30-50.000 Forint/tanfolyam), míg más helyeken alkalmanként (1-3.000 Forint/alkalom) vagy havonta (10-20.000 Forint/hónap) kell fizetni. Ha a kutyával nincs különösebb probléma, jobban kijöhetsz egy (jó) kiképzővel is, aki pár órában elmagyarázza, megmutatja az alapokat, "házi feladatokat" ad - később tarthatod vele a kapcsolatot telefonon (ez ugye egy fillérbe sem kerül), és ha bármi gond van, később is eljöhet egy-egy órára.

2013. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
+ kaja... köszi a válaszokat! :) megy a zöld kéz
2013. ápr. 21. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!