Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyámat?

Hogyan neveljem meg a kutyámat?

Figyelt kérdés
Nem hallgat ránk, nem jön vissza. Nem elég, hogy nem csinálja amit mondunk (pedig tudja, hogy mit kérünk, mert itthon megy) úgy tesz mintha meg sem hallaná, hogy szólunk neki, felénk sem fordul, hanem csinálja tovább a dolgát. Sehogy sem bírunk vele, pedig betartjuk a falkavezérség kialakulásához szükséges dolgokat. Lassan 7 hónapos lesz a kutya. Nem értem, hogy miért van ez, mert más fele ennyit nem foglalkozott a kutyájával mégis engedelmes. Az ismerőseim nem is foglalkoztak a falkavezérség témával, csak kirakták a kutyát a kertbe, kimentek hozzá játszani és ennyi, a kutya mégis szót fogad. Nálunk meg lakásban van, mindig van vele valaki, aki foglakozik vele és tanítgatja mégis eredménytelen.
2013. ápr. 19. 10:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kutyasuli nincs a közelben, és jelenleg keret sincs rá, mert rendszeresen visszük kezelésre orvoshoz és nem a legolcsóbb... mindenképpen én szeretném megoldani, mert hiába fogadna szót ott, itthon más a helyzet.
2013. ápr. 19. 10:18
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont azzal van a baj, hogy túl sokat van vele foglalkozva. Mégha nevelő céllal is, de érhet az annyit is mint az elkényeztetés. Sajnos ez fajta és természetfüggő is lehet. A natgeon és a spektrumon is szoktak lenni a témával kapcsolatos műsorok, onnan lehet trükköket ellesni.

Esetleg az odahívásos módszerhez ki lehet probálni a jutalomfalat+klikkelő használatát. Ha működik a jutalomfalat idővel elhagyható. Bűntetni viszont nem szabad, az ugysem használna. Sok türelem kell hozzá.

2013. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Viszek le szalámit vagy tápot, azzal működik 80%-ban, de van, hogy úgy sem. Meg már régóta csináljuk a jutalomfalatos dolgot és ideje lenne már annak, hogy anélkül is menjen, meg hogy normális legyen mégsem:S
2013. ápr. 19. 11:23
 4/11 A kérdező kommentje:
De érdekes, mert tegnap elegem lett és mondom akkor "itt hagylak" . Elköszöntem tőle, hogy szia én mentem erre elkezdett rohanni hozzám mint egy őrült. Pedig nyilván nem értette mivel sosem mondtam még ezt neki. Azt, hogy "gyere ide" meg ismeri mióta velem van.
2013. ápr. 19. 11:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Itthon meg állandóan kísérget mindenhova. Még wc-re sem lehet menni nélküle. Lenn persze...
2013. ápr. 19. 11:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik "falkavezérségi szabályokat" tartod be?


De most 7 hónapos, kamaszodik, ilyenkor kezdenek éledezni az ösztönei, tesztel titeket. Keményebben kell fogni a kutyát, szigorúbban kell a szabályokat is venni.

2013. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés, hogy hogyan érted, hogy nem megy oda. Sose megy utánatok, vagy először szagol és utána azért követ titeket? Én azt az elvet vallom, hogy a kutyának szüksége van rá, hogy kielégítse az igényeit. Ha pl a kutya nagy szaglászásban van, játszik másik kutyákkal stb és a gazdája szól neki és ugrik az első szóra, mindent abbahagyva az már a kutya megtörését jelenti. És egy kutyát soha se szabad megtörni, mert akkor teljesen el lesz rontva, nem lesz önálló. Sok ilyen kutyást ismerek sajna, akik kutyasuliba járnak, nagyon okos a kutyájuk, de teljesen félénkek, egyszerűen nem mernek játszani. Meg van törve a kutya, ki lett belőle ölve a természetes ösztön. Ez ROSSZ!

Valszeg nagyon rágörcsöltök a dologra, mert ti azt várjátok el egy kutyától, hogy egy szóra mindent hagyjon ott és oda menjen hozzátok. Szerintem nem kell:). Persze én is elvárom, hogy jöjjön utánam és nem futunk össze-vissza a francba. Nálunk az a szabály hogy szaglászhat, de miközben én megyek, jön utánam egy bizonyos sugárban. Felmerül a kérdés, hogy ha nem tudom egy szóra visszahívni, akkor mi van ha másik kutyával találkozik:) Mindegyik kutyás ezt kérdezi tőlem:D. A válasz pedig: Mivel természetesen, rendesen lett nevelve egyedül nem megy oda másik kutyához, mindig megvár és velem együtt megy oda. Ez egy normális kutya viselkedése. Cesar Millan módszerével teljesen normális kutyát lehet nevelni, mindenféle kutyasuli nélkül. Olvasd el a könyveit és hajrá. :)

2013. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát szaglászik, nézelődik vagy más kutyákkal játszik és ilyenkor van, hogy nem figyel. Ha lenn vagyunk mindig lefoglalja valami. De utánunk sem jön mindig, változó...
2013. ápr. 19. 13:36
 9/11 anonim válasza:
A mi kutyánk is ilyen volt. De mostmár nem ilyen, lehet ez egy ilyen időszak.. De szerintem attól is függ, hogy hány éves a kutya! Gyorsan rákerestem erre az oldalra, nem olvastam el, de biztos találsz benne hasznos dolgokat! [link]
2013. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De annyira még nem futott el, hogy ne látott volna minket, talán csak egyszer de akkor nézte, hogy a domb mögött hogyan fociznak. még nagyon fiatal az biztos, és minden leköti a figyelmét. De itthon 90%-ban jön, meg leül, fekszik és marad ha mondom. Meg elég ha csúnyán nézek rá és tudja, hogy rosszat csinál. De lenn tényleg levegőnek néz...
2013. ápr. 19. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!