Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most viszem először kozmetikáb...

Most viszem először kozmetikába szerintetek lehet baj?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves tacskó kutyusom és meg akarom nyiratni a nyárra. Félős kutyus de vad is egyben. Szerintetek lehet gond a nyiratásával? Félek hogy nem engedné magát vagy támadna a kozmetikusra. Mit gondoltok erről? Esetleg van valakinek tapasztalata ebben?

#kutya #kozmetikus #nyiratás
2013. ápr. 19. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd rak rá szájkosarat,vagy biztonság kedvéért te is rakhatsz rá előtte.
2013. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi 2évesen vittük először kozmetikushoz az elég pukkancs pincsimet. A nyírógéptől megijedt egy kicsit, de megfogtam és semán ment a dolog (nem nagyon akartam "bántani" a szőrét, a kozmetikus szerint hiba lett volna megnyírni, így csak pár csomót nyírt ki). Aztán amikor elkezte fésülni elfeküdt az asztalon mint a nagy Alföld.:)

Kutyafüggő szerintem hogy mennyire rázza meg a dolog, de ideges lenne akkor kap egy csinos kis szájkosarat. Nem minden kutya szereti ha kicsinosítják, de ha elviszed kutyakozmetikushoz biztos hogy csinosabban megy haza.

2013. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én már több kozmetikus oldalán is olvastam, hogy a nagyon kezelhetetlen kutyáknak adnak egy enyhe nyugtatót, ha a gazdi is belemegy. Ha nem, akkor nem vállalják el, ami azért érthető, mert a nyírógépbe, ollóba beleforduló, körömvágás közben a lábait kapkodó kutya elég durva sérüléseket okozhat magának, ami a kozmetikus felelőssége lenne, hiába a kutya a nyughatatlan.

De nem hiszem, hogy egy átlag kutyának nyugtató kellene, épp eléggé meg lesz ijedve az új helyzettől, inkább ledermed szegény:) Első alkalommal maradj vele ott (nagyon sokan inkább visszamennek érte 1-2 óra múlva, mert tényleg nincs mit csinálni közben, maximum tanulni a technikát:) ), beszélj sokat hozzá, a kozmetikus is hagyni fog szüneteket, ha mondod neki h első nyírás:)

2013. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor segít az, hogy nincs ott a gazda. A gazda mellett a kutya bátor. Viszont magára hagyva visszavesz az egojából a legtöbb.
2013. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a kozmetikus mondta,hogy akkor is sokkal kezelhetőbbek a kutyák ha előtte alaposan levannak fárasztva..


8 hónaposan volt elsőnek megnyírva a havanese kutyánk 1 órát labdáztunk vele majd gyalog a kozmetikához (25 perc) mentünk, előtte megitattuk a patakból és mi ott hagytuk nem volt vele gond :)


szóval ha aktív a kutyusod alapos lefárasztás a kozmetika előtt és sokkal jobban fogja bírni :)

meg mondjuk azért is fontos előtte egy séta,hogy a kis és nagy dolgait elintézze...


ha meg úgy ítéli meg a kozmetikus,hogy harapós akkor rak rá szájkosarat..

2013. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!