Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni védekezés!...

Biberon kérdése:

Kullancs elleni védekezés! Szerintetek mi a keghatásosabb?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem , hogy van egy border keverék - 5 hónapos - kutyánk s hogy itt a jó idő egyre többet visszük ki a szabadba. Szóval a kutyát mi Frontline 100 ml spary kezeljük , de attól félek neg ahogy a neten olvastam nem igazán hatásos ellenük. Olvastam hogy sokan nyakörvekre vagy spot on-ra vagy ultrahangos kullancsriasztóra , kullacsriasztó spray-ra (Off!) esküsznek , sőt még az is hogy valaki a Culevit tablettára.

Szeretném a segitségét kérni a nagy s tapasztalt állat - kutyatartóknak - hiszen szeretném megvédeni a kutyámat ezektől az élősködöktől!

Előre is köszönöm!



2013. ápr. 20. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem rövid szőrű kutyáim vannak, ami bevált az exspot csepp 4 hetente kell ismételni, meg az ha neostomosan oldattal hetente 1x lefúlyom őket. Az utóbbi bekeverve kb fél évig tartható el sötét hűvös helyen. A kiltix is nagyon jó volt, de sajnos az egyikűk alergiás lett rá és állandó szemgyulladása volt tőlle.
2013. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is Exspotot használunk, nem szokott bennük kullancs lenni.
2013. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

OFF! kullancsriasztó spray-t használunk a két bichonra,eddig nem volt bennük kullancs!

Séta előtt befújjuk őket 2 órás a hatás elvileg,nagyon melegben nem szoktunk 2 óránál tovább kint lenni,de ha túrázni megyünk visszük magunkkal a spray-t :)


Ha kertes házban laknék akkor inkább egy nyakörvet vagy spot-ot vennék rájuk,de panelban lakunk városban erre nincs annyi kullancs...rendes séták alkalmával nem is fújjuk be őket,csak ha a parkba megyünk..


nekünk ezek a nyakörvek nem váltak be,a spot meg drága,nem állunk úgy,hogy havi több ezret csak erre adjunk ki..

mellesleg volt,hogy spot-on-t vettünk kipróbálásként az egyik kutyára és 3 kullancsot kellett kiszedni abban a hónapban belőle..a másik amelyik nem volt becseppegtetve és OFF!-al fújtuk nem volt benne kullancs

én maradok ennél :)

2013. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!