Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem kötődik hozzám?

Miért nem kötődik hozzám?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kan kutyám,én sétáltatom,etetem,tanítom,kutyasuliba járok vele szóval mindent én csinálok vele de mégis úgy érzem hogy nem kötődik hozzám.Amikor a parkba elengedem akkor nagyon messzire elmegy tőlem,mindenkihez odarohan h simogassák meg,és ő meg tökre örül neki..hozzám még egyszer se jött oda csak úgy simiért,minden érdekesebb,fontosabb neki mint én.Pedig tényleg próbálok megtenni mindent h jó falkavezére legyek..vagy lehet h csak alapból nem szeret?Mit tehetnék hogy jobban kötődjön hozzám?
2013. ápr. 20. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kölyök kora óta te foglalkozol vele?

vagy menhelyi?


ha kölyök kora óta te foglalkozol vele akkor nem igazán értem miért nem kötődik hozzád,lehet nem passzol a jellemetek vagy tényleg nem tekint falkavezérnek..


ha menhelyi és nem rég van nálad akkor meg érthető ha nem kötődik olyan gyorsan hozzád..


taníts neki trükköket az jó hatással van gazdi-kutya kapcsolatra :)

2013. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem biztos, hogy kötődési probléma, lehet, hogy szimplán csak nagyon magabiztos. Ha hívod, jön? Ha elindulsz a másik irányba, érdekli?
2013. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sake válasza:

ez nem kötődés.. hanem fegyelem kérdése!


Azért szalad el a kutya, mert szeretné megismerni az idegen helyeket. Otthon meg van kötve?

játsz vele sokat..és fegyelmezd!

Én csak kijelentő módban mondom a kutyámnak és megérti, mert mindíg mondom ha szükséges. ( Lédi alvás.. ) aztán bemegy és ottmarad.

2013. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem menhelyi,jön ha elindulok a másik irányba és nincs meg kötve..
2013. ápr. 20. 20:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Séta közben másokkal találkozni és játszani a legnagyobb buli a kutyának,ez tehát teljesen természetes és normális egy kutyánál és nem azt jelenti,hogy nem kötődik.Ha viszont elmenne egy számára szimpatikus társasággal,anélkül,hogy keresne,visszanézne rád,az már kötődési gond.Ha játék közben fütyül arra,hogy hívod,akkor az viszont tekintély probléma.Lehet,hogy nálad mindkettő fennáll,ha egy dominanciára hajlamos kan kutyád van,vagy nem neveled következetesen.
2013. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De pl a múltkor hozzám verődött egy tacsi aki az 5 méteres körzetemből ki se ment nem érdekelte senki és semmi rajtam kívül, nem úgy mint a SAJÁT kutyám aki meg le se sz*rt és tök rossz érzés h az a kutya akit nem ismerek így kötődött hozzám hogy még haza is kísért az enyémmel ellentétben:/
2013. ápr. 20. 20:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha egy ideje nálad lenne a tacsi, ő is elmozdulna mellőled, csak épp próbált neked puncsolni. De a séta nem azért történik, hogy a kutya jól érezze magát? Más kutyákkal játszik, ismkerkedik, miért baj ez? Ha hívásra odamegy, és ha elindulsz, követ, akkor semmi gond.
2013. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ceasar Milan műsorának egyik részébe pont egy hasonló kutyáról volt szó. A kutyus a gazdit otthagyta, nem figyelt a gazdájára, mert nem volt elég érdekes, minden érdekesebb volt tőle. Nézd meg ezt a részt.

Az, hogy miért nem megy oda hozzád, egy simiért, az csak azért van, mert idegen környezetbe mindenkivel barátkozik, biztosan jól szocializált kutyus, mégha téged unalmasnak is tart.

Mi annak idején a kutyusommal azt csináltuk kölyök korába, hogy hosszú pórázzal mentünk sétálni, elengedtem hosszabb láncra, majd magamhoz hívtam. Ha nem jött, akkor csalogattam jutalom falatokkal, ha arra sem jött, akkor játékkal, de ha így sem, akkor magamhoz húztam. A kutyus egy idő után rájött, hogy ha hívom, jön, mert kap valamit. Ma már séta közbe ha megállok, rámnéz, séta közbe is szemmel tart fél szemmel, ha hirtelen másfelé fordulok, akkor ő is jön. Szinte együtt mozgunk. Tény, van még mit tanulnia, de miután kuvaszról van szó, így is nagyon sok mindent csinál, amit más kuvasz kutyus nem csinál. Aportozik, játszik, parancsra fekszik, ül, séta, futás közbe megáll, és még sorolhatnám. Menni fog neked is, fel a fejjel. tényleg, ha kutya iskolába jártok, miért nem kérdezed meg az oktatót, hogy mit tanácsol?

2013. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje van Nálad?
2013. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
3 hónapos kora óta.
2013. ápr. 20. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!