Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Altató utáni epilepszia...

Altató utáni epilepszia vissza térhet később is?

Figyelt kérdés

A kutyusunknak nem olyan rég volt egy kisebb beavatkozása, ami miatt el kellett altatni. Amikor éledezett fel, már mozgatta a szemeit, majd a feje elkezdett remegni. Próbáltunk a nyelvére is ügyelni, hogy nehogy megharapja, hideg vizes ruhával törölgettük a fejét. Elég ijesztő volt, próbáltunk beszélni az egész idő alatt hozzá.

A kérdésem az volt, hogy eddig nem tapasztaltunk ilyet nála, az orvos azt mondta, hogy miután nagyon erős altatót kapott, így lehet, hogy egy mellékhatás lehet. Az egyik ismerőstől hallottam, hogy most már a kutyunál könnyen kialakulhatnak ilyen rohamok( szerencsére nem tapasztaltunk ilyet, de én ettől függetlenül aggódok miatta).



2013. ápr. 20. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is, ezt egyelőre még nem nevezzük epilepsziának. Ez csak egy roham volt. Viszonylag gyakran előfordulnak ezek a tünetek, főleg pl ketaminnal történt altatás esetében. Az állatok ébredéskor görcsösen rángatóznak, nyöszörögnek, de egyelőre nem aggódnék. Az állatok különbözőképpen tolerálják az altatószereket, van, aki több tünetet produkál, van, aki kevesebbet.

Nagyon nagyon ritkán előfordulhat, hogy rövid ideig kezelni kell, de ez tényleg ritka eset.

2013. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megnyugodtam részbe.

Bele sem merek gondolni, hogy mit élhetnek át azok a gazdik, akiknek a kutyájuknak epilepsziája van.:(

2013. ápr. 21. 00:46
 3/3 anonim válasza:

Szia

Ez egy roham az nem epilepszia. Én felnőtt létemre vagyok epilepsziás és ugyanúgy altatásban leszek műtve

Szóval nem kell megijedni. Ha pedig sajnos később lenne rohama gyógyszerrel karban lehet tartani a betegséget.

2017. dec. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!