Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztosan epilepsziás a 2...

Biztosan epilepsziás a 2 hónapos kölyök kutyánk?

Figyelt kérdés

Alig múlt 2 hónapos a közép ázsiai juhász kutyánk, de már 3-szor volt "rohama". Utánaolvastam az epilepsziás rohamoknak, és nem egészen olyan volt, mint amiket írtak, és általában több éves kutyáknál szokott jelentkezni epilepszia, nem pedig kölyök kutyáknál, közép ázziaiaknál meg egyáltalán nem jellemző.

A lényeg: egyszerűen egyik pillanatról a másikra a két első lábát mintha görcs húzná, és nem tud ráállni, lefekszik, és picit mozognak a mellső lábai akaratlanul. Aztán ez elmúlik 1 percen belül, feláll, picit imbolyog, aztán mintha mi sem történt volna, megy tovább. Ez biztosan epilepszia? Az első alkalommal, mikor ez történt, az állatorvos azt mondta, hogy a nyers disznóhús válthatta ki. Mi más lehet még a háttérben?



2012. dec. 23. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nagyon úgy hangzik, mintha az lenne. Keress meg egy másik állatorvost. Miért váltana ilyet ki nyers disznóhús? Fertőzött volt valamivel? Egyáltalán... Hogy kerül a kutyába nyers disznóhús? Azt mindig jól átfőzve adjuk a kutyának.
2012. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyers disznóhús, ha fertőzést okozott volna, már nem élne a kutyád. Próbáld meg felvenni videóra , ha lesz megint ilyen "rohama". Aztán egy másik orvosnak mutasd meg a felvételt a kutyával együtt.
2012. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! (A disznóhús akkor kerülhetett hozzá, mikor disznóvágás volt nálunk, és egy ideig nem volt bezárva, és véletlenül leeshetett egy darab vagy ilyesmi, de nem is biztos, hogy hozzájutott....)

Várok még válaszokat!

2012. dec. 23. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Epilepsziához hasonló tüneteket úgy hallottam okozhat a férgesség is.
2012. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam róla, de nemrég kapott féregtelenítő tablettát. Ettől függetlenül férgesség is lehet?
2012. dec. 24. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!