Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nagyon nehezen...

A szüleim nagyon nehezen engedik, hogy legyen kutyám. A kertet nagyon féltik és az udvart. Melyik az a kutya amelyik nem csinál kárt a kertben? Milyet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
nagy testűre semmiképp nem gondoltam.
2013. ápr. 21. 13:17
 1/10 Barbyka122 válasza:
Lehet hogy Yorkshire terrier dràga de ha szobakutyának használnád es reggel délben este kiviszed sétálni az utcára akkor a kert biztonságba van! mi is így cináljuk! De ezt nem csak Yorkshire terrierrel lehet hanem bármely kistermetű kutyácal!! :)
2013. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem a kutya fajtájától függ,hogy kárt tesz-e a kertben.MINDEN kutya kárt csinál,ha unatkozik.

EGYIK KUTYA SEM csinál kárt,ha le van fárasztva.Viszont a lefárasztás módja és az időtartama már fajtánként eltérő.

Pl. egy angol bulldogot sokkal hamarabb le lehet fárasztani,mint egy border coliiet.


Gondold át,napi szinten mennyi időd/időtök van a kutyával foglalkozni.Hányszor tudsz vele rendszeresen sétálni,játszani.Ha ez megvan,ehhez válassz kutyát.

2013. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

olyan kutya nincs amelyik nem tesz kárt!

Nevelni kell következetesen,rendesen lefárasztani fizikailag és szellemileg és akkor lesz egy olyan kutyád ami nem tesz kárt.


Kinti vagy kinti -benti kutyusnak szánjátok?

Naponta mennyit foglalkoznál vele? (séta,játék stb)

A szőr ápolásra mennyit időt szánnál?

2013. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kinti kutyát szeretnék,hát most így nem tudom meg mondani,hogy mennyit foglalkoznék vele és hányszor tisztítanám a szőrét,de amennyit csak tehetem annyit foglalkoznék vele és annyiszor tisztítanám ahányszor igénybe veszi a szőre
2013. ápr. 21. 18:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt úgy gondold át,ezt a foglalkozásos dolgot,hogy egy kinti kutyának is legalább napi 1x sétára van szüksége.

A séta persze nem az utca végéig meg vissza távot jelenti.

Továbbá tanulásra,és játékra is szüksége,napi szinten ezt is.


Tudod ezt biztosítani neki?


Ha egyedül van egész nap a kertben,garantáltan szétszed mindent.

2013. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem hanyagolnám el.

egy fajta unaloműzésre is kellene.hogy tudjak mivel foglalkozni,hogy legyen kedvem kimozdulni az udvarra,hogy tudjam mivel lefoglalni magam.biztos nem hanyagolnám el vele a játékot.sétálni is vinném,mert egyébként is szoktam sétálni sokat

2013. ápr. 21. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:

unaloműzés???

a kutya társ és barát,nem unaloműző...és ha megunod 3 hónap múlva?

Mert már nem kölyök? Vagy jön a tél meg a hideg?

Akkor mi lesz?

Megy egy újabb kutya a menhelyre?


Jut eszembe....nézzetek szét,mennyi kutya van ma a menhelyeken.Onnan is lehet választani.

2013. ápr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Cavalier king charles spaniel de csak tenyésztőtől törzskönyvezet kutyát vegyetek itt egy videó erről a kutyusrór

[link]


Vagy nézetek el menhejre ha nem ragaszkodtok fajtatiszta kutyákhoz de sok oldal van aneten is ahol vanak inygyen elvihető kis és nagy kutyák


ha van facee bokkod

[link]


és még egy pár

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


ezeken az oldalakon sok ingyen elvihető keverék kutyusok vanak akik gazdára várnak de ha lehet ne rakjátok majd utcára akutyát ha netán tán megunnátok :(

2013. ápr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy beleszólok, de például a spanielek és a yorkshire terrier kotorékebek, ami azt jelenti, hogy pont a földben megbújó (róka, borz, stb) állatokra specializálódtak. Szerintem bennük nagyobb lesz az ásás iránti szeretet.
2013. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Győzd meg a szüleidet a kitartóságodról. Ha három hónapig minden nap elmész és gyalogolsz egy órát egyedül a környéken, mintha kutyát sétáltatnál, akkor szerintem elhiszik, hogy a kutyával sem fogod megunni a foglalkozást.


Tényleg nézz körül a menhelyeken, és ha

pl. lakik idős ember a környéken, aki már nem tudja a kutyáját sétálni vinni, akkor akár azt is elviheted gyakorlásképp.

2013. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!