Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyhúzás? Nagy súlyok?

Súlyhúzás? Nagy súlyok?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz másfél éves a kutyám, akkor akarom elkezdeni vele a súlyhúzást. Ha megerősödött már kellőképpen akkor milyen nagy súlyokkal kell edzeni? Mármint mi az a dolog amit súlyként használtok? Mert versenyeken ugye több száz, sőt több ezer kg-ot húznak el, arra hogyan készítitek fel őket? Hol tudtok gyakorolni? Mi az a súly ami fölé nem tanácsos menni 2 éves kor előtt?
2013. ápr. 22. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

először magát az érzést kell megszoknia,hogy rajta van a hám,és húz valamit.

Vegyél tréninghámot és kössél rá egy gumiabroncsot.Ha ezzel gyakorolgattatok 1-2 hetet,akkor kezd el a belsejét kövekkel megrakni.Ezt fokozatosan emeld,és hagyj időt,hogy megszokja és ne strapáld túl.Utána lehet menni kocsis edzésekre.

Vagy a cerberos kutyaiskolában alapból van súlyhúzó edzés.Ott profin segítenek mindenben az alapoktól kezdve.Azt hiszem ingyenes,de lehet hogy 500 Ft.Azt tudom,hogy nem drága.

2013. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először tényleg szokja azt, hogy húz maga után valamit. Először érdemes csak egy kaviccsal teli flakont kötni mögé próba gyanánt, ha azzal nincs semmi gond, akkor jöhet a gumi. Ezzel két naponta érdemes edzeni. Aztán ha úgy látod, akkor kövekkel megpakolni belül, majd ha ezt is húzza, akkor egy újabb gumit rátenni. Ha teheted füves placcon húzasd, ezzel is kímélve az ízületeit. Sínes húzást azt úgy tudom a Cerberosnál lehet gyakorolni, de az országban máshol hol, azt sajna nem tudom. Érdemes a környékbeli kutyasulikat megkérdezni.

Nem tudom mennyire mende-monda, de hallottam olyat is, hogy egy gazdi a kutyával csak gumit húzatott, de azt jó sűrűn. Nagyobb súlyt nagyon nagyon ritkán, csak a technika elsajátítása végett, és versenyen a kutya a 2 tonnát vígan elhúzta.

Ja ami még plussz: zöldkagyló kivonatot kúra szerűen ajánlott adni, későbbi ízületi problémák elkerülése végett.

2013. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És még azt elfelejtettem írni, hogy mindenféleképpen súlyhúzó hámmal húzasd.
2013. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az érzés megvan neki, onnan jött ez az ötlet, hogy gördeszkával húzott már egy párszor és nagyon élvezi, rengeteg energiája van és ez talán lefárasztaná. Arra gondoltam, hogy akkor elkezdeném normálisan csinálni, jó hámmal. A cerberos kutyasulik nagyon messze vannak, átlag kutyasuli nem foglalkozik ilyennel, legalábbis amik itt a környéken vannak. Itthoni edzéssel fel lehet készülni egy versenyre? Nem akarom túl strapálni, azt akarom, hogy élvezze, sikerélménye legyen és kifáradjon :)
2013. ápr. 22. 15:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagusdogs tréning hámot akarok majd rendelni neki, az jó lesz? GF 600-at egyébként is kapja.
2013. ápr. 22. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
a viki jó hámokat meg nyakörveket csinál. Nekem tőle csak a pórázok nem tetszettek nem rugja ki magát és nagyon kemény még mindig pedig megvan vagy fél éve :D
2013. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem lesz hiba a gépezetben :) Egyébként mi az argentin dogunkkal csak hobbi szinten húzatunk gumit, télen engem szánkón ;)

Viszont, ami szerintem sokkal hasznosabb és erősíti a gazdi-kutya kapcsolatot az a canicross, bikejöring vagy a scooter. Én canicrossozok vele, párom merészebb, bikerjöringezik. Húznia ugyanúgy kell, szellemileg is fárad a kutya, és a legjobb, hogy együtt űzitek. :)

2013. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Jó lenne csak a cigis tüdőm nem bírná :D Az én mozgásigényem sokkal kisebb mint az övé :P
2013. ápr. 23. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!