Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne meggyőzni az egyszeri alkalommal szaporítókat, hogy ne hozzanak le almot a szukájuktól?

Figyelt kérdés
Szerintem a legfontosabb az, hogy az állatorvos mit javasol. Mert ha egy szaktekintély magyarázná el azokat a dolgokat a kedves gazdinak, amit mi szajkózunk folyamatosan a szaporítós kérdésekre, akkor az nem csak süket fülekre találna. Az meg egy másik dolog, hogy egyes állatorvosok még biztatják is a tudatlan egyszer-had-legyen-már-kölyke kutyásokat, hogy ha nem ellik akkor megbetegszik, nem lesz nyugodt, élvezi a kiskutyázást a szuka stb...Az a baj, hogy a többség ezt el is hiszi, mert egy egyetemet végzett állatorvos jobban tudja. Én is állatorvos szeretnék lenni, de én biztosan szorgalmazni fogom a hobbiállatok ivartalanítását és lebeszélem a tudatlan gazdikat az elletésről. Szerintem itt kéne elindulni a dolgoknak. Nektek mi a véleményetek?
2009. szept. 25. 18:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

20:19-esnek adok igazat. Ha hasznosat akarsz tenni tégy a pénzért folyamatosan szaporítók és a nagyüzemben tenyésztők ellen. Az ha valaki lehoz a saját kutyáitól egy fajtatiszta almot, egyszer az életben és megfelelő gazdát talál nekik ahhoz senkinek semmi köze. Ha valaki elkezd keverékeket gyártani azzal, hogy kíváncsi, hogy fognak kinézni az megint más tészta. Én is tisztában vagyok vele hány kutya kerül menhelyre és gyakran milyen szívszaggató állapotban de le merném fogadni hogy baromira kevés köztük az olyan aki az általam említett egyszeri "szaporított" alomból való.

Nem kéne túlzásokba esni.

2009. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Az olyan kutya aminek nincs törzskönyve hivatalosan keveréknek számít, persze ettől ők nem kevesebbek, csak nem tenyésztésre valók. Az ilyen kutyáknak nincsenek szűréseik, lehet hogy súlyos diszpláziája vagy más örökletes betegsége van vagy hordozza azt. Azért mert te a saját szórakozásodra édes kiskutyákat szeretnél, lehet hogy egy alomnyi kölyöknek okozol élete végig tartó küszködést egy esetleges diszpláziával. Tenyésztőknél is előfordul, de mivel azok a kutyák szűrve vannak generációkra visszamenőleg ezért csekély rá az esély. Az meg hogy fajtatiszta kutyák nem jutnak menhelyre, rossz körülmények közé nem igaz. Persze kevesebb, de rengetegszer előfordul, azért nem látod, mert ők általában gyorsabban kikerülnek, csak mert "fajtatiszták". Szoktam hirdetéseket is nézegetni és nap mint nap látom, hogy szinte már ingyen kínálják a kölyköket mert a kutyának sem kellenek. És nem kelnek el, mert sokkal többen születnek meg, mint ahány potenciális gazdi van. A megmaradt kölyök X hónapos koráig marad a szaporítónál, aztán bekerül egy menhelyre. Az igazi tenyésztőtől kikerült kutyákat szerződéssel "biztosítják", hogyha rossz körülmények között élnek, akkor a tenyésztőnek joga van visszavenni a kutyát és nyomon követi az egész életét.
2009. szept. 25. 22:57
 13/25 anonim ***** válasza:
30%
És szerinted hány ilyen angyali tenyésztő van az országban?? 1 vagy 2? Eddig akár hány törzskönyves kutyával találkoztam és megkérdeztem, hogy tényleg olyan odafigyeléssel vannak-e a tenyésztők később is a kutyára mint amiről ti itt papoltok szinte képenröhögtek hogy miről beszélek. A másik hogy a törzskönyves kutya is ugyan úgy kiköthet menhelyen. A harmadik hogy számomra a törzskönyv nélküli kutya is ugyan úgy fajtatiszta ha megfelel a standardnek és nem érdekel a sznobizmusotok. És végül aki egy almot fog az életben lehozni a kutyájától az nem neten fogja eladni hanem a legnagyobb odafigyeléssel fogja rokonok és szomszédok között elhelyezni már csak azért is mert többet nem lesznek kicsik. Szóval pont őket nem kéne basztatni.
2009. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Sok tenyésztőt ismerek, akár az én kutyám fajtájából, akár másból és rengeteg ilyen tenyésztő van. A törzskönyv nélküli kutyák nagytöbbsége egyáltalán nem felel meg a standard-nek, olyan satnyácska kölyköket árulnak, hogy szinte fájdalom rájuk nézni. És honnan tudják, hogy megfelel a standard-nek? A törzskönyv nélküli kutyások többségének fogalma sincs róla, hogy létezik standard, kutyakiállítás vagy hasonló dolgok és ha igen, ő akkor sem tudja megállapítani, hogy megfelel-e neki vagy sem. Az esetek többségében éppen hogy csak hajaz az említett fajtára a kutya, a kölykeiről meg ne is beszéljünk. Az egyszeri almosok csak kárt okoznak, csak nem hajlandók észrevenni, számukra addig tart a felelősség, amíg elpasszolják az összes kölyköt aztán meg nyugi van. Én leemelem a kalapom az előtt, akinek van annyi ismerőse, hogy el tud adni 8-10 kiskutyát. Nem beszélve arról, hogy a szukának is megterhelő és csak felesleges kínlódást jelent egy alom kihordása és felnevelése. A fajtának is rengeteget ártanak azzal, hogy ki tudja milyen származású, genetikájú kutyáikat össze-vissza szaporítják ilyen-olyan kanokkal, amik lehet, hogy egyáltalán nem illenek a szukához, de ezt egy szaporító nem tudja megítélni. Lejön egy csípőbeteg, idegproblémás alom és az eleven kölyöknek megvett eb szétszedi a lakást, mert nem képesek megnevelni, aztán meg megy a menhelyre vagy a dögkútba. Ha lehozol egy almot, abban lesz 4 szuka, tegyük fel 2 ellik ebből és az ő gazdáik már nem olyan "felelősségteljesek" mint amilyen te voltál és rossz helyre adja az egyik kiskutyát. Annak az egy kutyusnak is te tehetsz a szenvedéséről, mert te nem voltál képes ivartalanítani a kutyádat és jól kicsesztél szegény egy szem kölyökkel.
2009. szept. 25. 23:16
 15/25 anonim ***** válasza:
55%
Fogjátok már fel, hogy ez nem szonbizmus! Te csak egy kutyatartó vagy nem bíró aki megtanulta a kutyák értkelését! Azért mert valaki sznob, nem a törzsköny értéke fog elértékelődni, hanem az a h*lye ember! Nézz már be egymenhelyre! Ugyan hány a törzskönyves kutya a keverékek mellett? Ésa kárhol adod el őket, amíg nem adsz hozzájuk szerződést mint a tenyésztők, addig bármi lehet velük! Az sznob aki mindáron valami menő fajtát akar de nem tudja megfeizetni, mégis megveszi óccsón a szaporítótól! Az tudjon lemondani róla ha nem épp elég a pénze és hozzon egyet e menhelyről! Nem én vagyok a sznob hogy fontos nekem a kutyám biztos helyről számrazik! Mi a francért kell a hobbikutyáknak szülni???? Hogy babázhass? Mert a kutyának EZ NEM JÓ, NINCS RÁ SZÜKSÉGE.
2009. szept. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
45%

Most nem kezdek el belekötni a sok sületlen hüly3ségbe amit mindketten írtatok. Csak közölném hogy mindenkinek joga van ahhoz hogy olyan kutyát vásároljon amilyet csak akar. Nekem sem volt szükségem egy szaros papírra a drágám mellé mert volt vécépapír amivel kitörölhettem a s3ggem, köszöntem szépen. Papír nélkül is belefér a kutyám a standardbe, egy bíró mondta(term. nem versenyen), köszöntem szépen ezt is.

Azt pedig senki nem mondta hogy ha lesznek szuka kölykei azokat nem ivartalaníttatva fogom elajándékozni. És tudod miért? Mert nem bízom az emberekben. Mert mind olyan kis nagy arcú, az igazát bizonygató hazug p0cs, mint te kedves kérdező, aki a valóságban úgy is másképp cselekszik, mint amit ír és mond. Ezt is köszöntem! (mármint a lepontozást miután elolvastátok, szánalmas...)

2009. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Az a szánalmas, hogy ennyire nem értetek a kutyákhoz... Sajnos utolsó elég naív vagy, mert rajtad kívül ilyet (ivartalanítva adja) NEM csinál más aki nem tenyésztő! Nekik szól ez itt! Akiktől a sok kutya a menhelyre kerül, vagy de eltüntetik (pl ismerősön egyenként lőtte le őket pár éve amikor gyerek voltam) és mindenféle beteg "fajtatisztákat" gyártanak. Te meg ne vedd magadra! Bár sajnálom, hogy ivartalanítani tudsz, de a törzskönyv neked sznobság... Itt még kéne egy kicsit fejeszteni. Csak azt nem értem még mindig hogy ha sznob akinek törzskönyve van a tenyésztők meg szemetek, akkor te minek elleted a kutyád? Hiszen neki nem buli... Akkor mire jó? Hogy legyen mire kidobni egy kis pénzt vagy mi hasznod belőle ha nem is tenyésztesz meg nem is szaporítasz?
2009. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy meg magad minősíted ha ismeretlenül minősítesz másokat... Tudod biztos nekem is csak a szám nagy mert sajnos nem tudok minden kutyát hazavinni és ivartalanítani, mert nem a saját házamban lakom! Sajnos CSAK menhelyekre tudok járni segíteni, és a macskám-kutyám ivartalanytani. Mostmár legalább tudom, hogy ettől nagyarcú senki vagyok. :D
2009. szept. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok naív kikérem magamnak de azt viszont jól saccoltam hogy kölyök vagy te még:) A lényeg amit írtál is hogy én nem olyan vagyok, mint a többi és hidd el hogy rajtam kívül sokan mások nem még, ezért kattanok be mikor állandóan általánosítanak. Ha még egyszer meghallom a szaporító szót vagy magamat fojtom meg vagy mást.

A névtelenségről meg annyit hogy itt is a saját nevemre szóló mailcímemmel vagyok regisztrálva, ha valaki kíváncsi rá ki vagyok dob egy mailt én meg visszaírok és kész. Nem egyszer megtörtént már.

2009. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kölyök. :) Egyetemista vagyok akit nem vet fel a pénz és nem kapott ballagásra lakást és 10 éves korom óta van saját kutyám és előtte is mindig volt családi. Az ismeretlenség alatt meg magamat értettem és a többieket, akiket akkor sem ismersz meg ha dobsz nekik egy mailt. Legalábbis annyira nem hogy ilyen állíts... De ha lenne saját házam, haza akkor sem tudnám vinni, mert már van négy és többet itt nem lehet tartani, de segíteni mindig próbálok. És hidd el ritka vagy mint a fehér holló. A legtöbb ember aki ellet az nem is tud olyanról, hogy ivartalanítás, vagy ha igen akkor azt hiszi eere szüksége van a szukának, vagy hogy ez csonkítás. Tehát ne áltasd magad, hogy sok ilyen jó ember van... :(
2009. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!