Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne meggyőzni az egyszeri alkalommal szaporítókat, hogy ne hozzanak le almot a szukájuktól?

Figyelt kérdés
Szerintem a legfontosabb az, hogy az állatorvos mit javasol. Mert ha egy szaktekintély magyarázná el azokat a dolgokat a kedves gazdinak, amit mi szajkózunk folyamatosan a szaporítós kérdésekre, akkor az nem csak süket fülekre találna. Az meg egy másik dolog, hogy egyes állatorvosok még biztatják is a tudatlan egyszer-had-legyen-már-kölyke kutyásokat, hogy ha nem ellik akkor megbetegszik, nem lesz nyugodt, élvezi a kiskutyázást a szuka stb...Az a baj, hogy a többség ezt el is hiszi, mert egy egyetemet végzett állatorvos jobban tudja. Én is állatorvos szeretnék lenni, de én biztosan szorgalmazni fogom a hobbiállatok ivartalanítását és lebeszélem a tudatlan gazdikat az elletésről. Szerintem itt kéne elindulni a dolgoknak. Nektek mi a véleményetek?
2009. szept. 25. 18:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
30%

vicces, hogy azok ugatnak az ivartalanításról, akik folyamatosan szülesztik a sajátjaikat. És vicces, hogy pont a tenyésztők rinyálnak, hogy sok a gazdátlan kutya, mikor ők is csak kutyákat "gyártanak", és elhiszem, hogy ott van szerződés, és utána járnak, de ha az ő kutyája nem szülne, akkor lehet, hogy azok, akik megveszik a kölyköket helyette befogadnának gazdátlan kutyákat...


szóval bagoly mondja verébnek, és bort iszik vizet prédikál, stb.

2009. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretlenség alatt azt értettem hogy ÉN név nélkül "magyarázok" de ezt tudod te is. Bocs hogy lekölyköztelek, kicsit indulatos vagyok ha belejövök:)

Egyébként az utolsónak adok igazat, mindenki fújja a saját véleményét de e helyett mindenkinek magába kéne néznie hogy mit tud tenni a helyzet javításáért és a saját lelkiismeretéért és mit nem. Ezért zavar engem annyira hogy minden kérdésnél ugyan ide lyukadunk mert akit nem érdekel az nem fog rátok hallgatni, talán el sem olvassa. Aki pedig sajátjának érzi a témát az vitatkozhat mondjuk az ilyen kérdéseknél, amik erre lettek kitalálva.

2009. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként az is érdekes, hogy az a tenyésztő, aki a honlapján is azt hirdeti, hogy ne vegyél kutyát szerződés, meg származási lap nélkül, mégis úgy adja el a kiskutyáit.

Egyébként a véleményem szerint ő pont nem szaporító, bár úgy is azt fogjátok írni.

2009. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Látom ez a kérdés már jó régi,de azért válaszolok,mert én is a magaménak érzem! Meg kéne szüntetni, hogy a hobbikutyák szüljenek,vagy a hobbikutyatartók fedeztessenek!!! Ivartalanítás! Ez a megoldás! Szerencsére a kötelező mikrochip már be van vezetve,és remélem egyre kevesebb ember fog meggondolatlanul állatot venni magához!(legyen az macska vagy kutya) Ha ehhez hozzávennénk a kötelező ivartalanítást(a kutya egy éves koráig kötelezően) akkor mindjárt kevesebb állattartó lenne Magyarországon! Hogy miért? Mert a sok tudatlan úgy vesz maga mellé kutyát,hogy nem számol az oltásokkal és az egyéb kiadásokkkal! Mivel a chip és az ivartalanítás is egy nagyobb összeg ezért mindjárt kevesebben tartanának kutyát és vennének magukhoz kutyát, pl karácsonyra a gyereknek, vagy húsvét vagy isten tudja!

A felelős állattartás ott kezdődik, hogy a kutyád az első és nem te! A kutyának megadsz mindent erőn felül és tudod azt, hogy van miből finanszírozni+ van pár száz ezer Ft a takarékban is! Igen, a felelős kutyatartás nem olcsó buli ezt kéne végre megértetni az emberekkel! Kutyát tartani öröm, felelősség és hosszú időre szól!

2013. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy mindenki a végletekbol indul. Ha valaki szaporít, az már egybol rossz korulmények kozt tartja a kutyát, nem eteti stb. Pl mindenki mást mond a szaporítóról is. Az egyik szerint egysze-had-legyen-kiskutyája a szaporitó, a másik szerint az, ha 5 kutya egy helyre ossze van zárva, az szaporítót csak a pénz érdekli. Amúgy a tenyésztok sem mindig jól tartják a kutyákat, csak azt hiszik sokan. Most sem azt mondom, hogy minden tenyészto rossz, csak van aki az. Igaz ez a szaporítókra is, mert ha valamelyik szaporító rendesen kivizsgálja, rendesen tartja a kutyát, és tk-val, chippel, mindennel rendelkezik, attól még lehet, h nem tenyészto, de már is normálisabb lesz egy felelotlen "tenyésztonél". Merrt azért beloluk is vannak olyanok. Ahogy állatorvosból is vannak rosszabbak.
2013. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!