Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövő nyáron/ősszel lesz...

Jövő nyáron/ősszel lesz kutyusom, mit csináljak hogy hamarabb elteljen ez az idő?

Figyelt kérdés

Akkor költözöm el a szüleimtől saját lakásba, addig nem engedik meg a kutyát. Mitóta az eszemet tudom vágyom egy kutyusra, nagyon szeretem őket.

Ma voltam 1 plázában és ott van egy állatkereskedés és benéztem. Nagyon aranyos kutyusok voltak, de olyan szomorúnak tűntek. Sírva jöttem ki onnan, azóta szinte folyamatosan sírok. :(


2009. szept. 25. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
SEMMI ESETRE NE VEGYÉL ÁLLATKERESKEDÉSBŐL KUTYÁT! Az onnan származó kutyák szinte kivétel nélkül bolhásak, férgesek, gyengék, betegek és ha onnan vásárolsz, akkor csak biztatod őket további kiskutyák eladására. Menj el egy menhelyre gondozni a kutyákat, sétáltatni.
2009. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, nem onnan fogok venni. A legjobb barátnőmnek lesznek addigra kutyusai és közülük kapok egyet. Így a biztos. És akkor legalább a babám mindig találkozhat az anyukájával. :)

Az állatkereskedésbe csak benéztem, annyira aranyosak voltak!!! :)

2009. szept. 25. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Az kb 10 hónap :)

Milyen fajta kutyusod lesz? Informálódhatnál a fajtáról, a várható tulajdonságokról. Vegyél néhány könyvet, ami a kutyákról, és a nevelésükről szól. Menj el egy menhelyre, kérd, hogy hadd segíts be ingyen, pl a kutyusok ellátásánál, csak hogy lásd, "hogy működnek" :). Bartkozz neten kutyagazdikkal, akik elmondják az addigi tapasztalataikat, tenyésztőktől is érdeklődhetsz az adott fajtáról. Keress a kutyusodnak nevet. Elgondolkoztál már hol fogod tartani a kutyát? Lakásban, esetleg kertesházban. Ha az utóbbi, akkor kutyaház is kell, ami nem olcsó mulatság. A kutya nagy felelősség, sétálni kell vinni, orvoshoz, etetni kell, foglalkozni kell vele, de ezt gondolom te is tudod. :D De készülj fel, hogy jó gazdi légy, nehogy a kutyád egy menhelyen végezze! Sok szerencsét, nem olyan hosszú ez az idő, hamar eltelik, meglátod :)

2009. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kutyás könyvem,és imádom az állatokat ^^..segíthetek is,ha szeretnéd ^^..mármint neten keresztül :D

Amúgy hogy gyorsabban teljen: NE gondolj a kutyára..mindig csinálj valamit,amivel szórakoztatóbb az idő,és nem figyelsz semmire,hogy jaj,mikor lesz már meg a kiskutya =)...meg addig is tervezgetheted,hogy hogy legyenek neki a cuccai,stb. ^^..

2009. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődet addig inkább beszéld le a kutyusa elletéséről, és kezdj el gyűjteni egy törzskönyvezett, fajtatiszta kutyusra, vagy fogadj egyet örökbe menhelyről. És addigis tanulj sokat a kutyákról.
2009. szept. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Második:

Bolognese lesz:) A menhely jó ötlet, addig is kutyák közelében lehetnék...

Nevet még nem szeretnék választani, van egy ami nagyon tetszik, de majd csak akkor döntök, amikor látom a kutyust. Két szobás lakásban fogom tartani, csak a miénk lesz a lakás. Lesz neki külön helye, de majd ő eldönti, hogy a nappaliban vagy velem a hálóban szeretne-e aludni. Majd nyár fele nézek egy kutyasulit és beiratkozom. :)


20:19:

Köszi szépen, majd lehet felveszem veled a kapcsolatot... :) Próbálok nem rá gondoloni... ha eddig kibírtam, akkor még 1 év az semmi. :)


23:34:

Miért nem ajánlod hogy a barátnőmnek legyenek kiskutyái? Nem a pénz miatt nem veszek kutyust, hanem mert így biztos helyről lenne... Ő is csak ismerősöknek fogja adni, idegennek sosem adná a kiskutyákat.

Oké, veszek könyveket és olvasgatom őket.. Nagyon jó gazdi szeretnék lenni.

2009. szept. 26. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!