Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan beszéljem rá az anyámat...

Hogyan beszéljem rá az anyámat, hogy lehessen kutyám?

Figyelt kérdés
Lakásban lakok az anyámmal és évek óta szeretnék egy kutyát, de anyám nem engedi. Pedig nagyon értek a kutyákhoz. Én felelősséggel tartanám a kutyust, minden nap 2-3 sétálnék vele. Anyám nem hiszi el, hogy egy kutya nem egy 4 lábon járó, mindent szétszedő, bepiszkító gép. KÉRLEK SEGÍTSETEK!!! mert én már nem birom!
2009. szept. 25. 21:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
nekem is most tizenkét éves koromban lett kutyám. addig énis győzködtem. de most a mostani kutyánk még nyolchetes tehát nem rég kaptuk, kész tények elé állítottuk anyukámat.
2009. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

nem irtad mennyi idős vagy. ha anyukád nem akar kutyát, én megértem. egyrészt anyagilag is megterhelő. (még ha örökbe is fogadtok, oltások, féreghajtás, jó minőségű táp, felszerelés, tehát kosár/fekhely, póráz, szájkosár.)

de a fő problémája anyukádnak szerintem az, hogy fél hogy az ő nyakába maradna a felelősség ha te megunod egy év múlva, vagy bármi közbejön. ha te elmész barátnőzni neki kell levinni a kutyád, amég osztálykirándulsz neki kell gondoskodni róla, ha reggel sír a kutya hétvégén hogy már menne le ébredj fel, anyukád is fel fog rá kelni, a szőrét ő fogja öszseporszívózni. ahol iszik, folyton moshatsz fel mert szétcsöpögteti a vizet. séta után behozza a sarat, de ami számomra a legirritálóbb hogy mindenhol kutyaszőr lesz a lakásban.

nagyon nagy felelősség, amit előre még nem látsz, főleg egy lakásban tartott kuytánál, legalább 4-szer több vele a probléma, mint egy kertben lakó társánál.

2009. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
55%
21:41-es vagyok. sajnos télen is fel kell majd kelj reggel suli előtt hogy levidd a kutyát, hétvégén szintén. sajnos tényleg nem olyan egyszerű felelősségteljesen kutyát tartani, mint ahogyan azt először elképzeljük. és amikor már befogadtad ne teheted meg vele hogy továbajándékozod, utcára teszed, nem viszed le sétálni mert épp nincs kedved. ha a kedvenc sorozatod megy és pisilnie kel, nincs vita, vinned kell. délután elmennél suli után egy fagyira a barátnőkkel, de anyukád mondjuk 5ig dolgozik, te reggel vitted le, akkor nyomás van haza hogy be ne pisiljen szegény.
2009. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
én állatvédő vagyok minden nap járok a menhelyre! Én tudom mit jelent kutyát tartani én felkelnék 5órakor reggel, én mindennel tisztába vagyok. Kutyát nem lehet megunni.
2009. szept. 25. 22:31
 5/27 anonim ***** válasza:
Költözz el!
2009. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
42%
Panellakásba én sem engedném meg neked. Gyerek vagy, majd ha Te fogod a lakást takarítani és FIZETNI, majd Te döntesz. Addig kuss! Lehet lepontozni, mert a szarosok, kiknek csak ez az egy problémájuk van (kutya vagy macska lakásba) úgy sem értik meg miért. Az állat, nem kabala.
2009. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

a kutya : mindent szétszedő,bepiszkító gép !

anyádnak igaza van :)

tényleg ilyen is lehet,vagy nem.

a gazdin múlik .

én ferrárit akarok,de anyám nem vesz !

a felelősséget sokáig kell viselned , és talán anyád nem így ismer .

mivel tényleg nem irtad meg ,hogy mennyi idős vagy ,talán még nem vagy elég felelőségteljes .

ez van.

egy kutya a lakásban,a család teljes beleegyezésével és segítségével sokkal könnyeben tartható és nevelhető.

hiszen a sétákat is meg lehet osztani.

és ,ha még nem vagy elég ídős,a végső szót anyu mondja ki .

( azért ,finoman befolyásolhatod )

2009. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Még sosem volt kutyád, nem tudhatod milyen vele élni. Hiába jársz menhelyre segíteni az nem ugyan az, ott egy pár órát eltöltesz velük aztán mész élni a kis életed de ha otthon van egy kutya akkor vele kellesz vele fekszel rengeteg idő és energia és nem kis pénzbe kerül.
2009. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
38%
Sok ilyen kérdés volt már itt, és mindig elfelejtik, hogy egy családban élnek. Ott már nem csak az ővé a kutya - az egy másik dolog ,hogy hozzá jobban ragaszkodik -, hanem mindenkié. Ugyanúgy a döntés, a felelősség és az anyagi terhek is. Tessék ezt is végre figyelembe venni !
2009. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy nem ismertek!!! Ha ismernétek akkor tudnátok, hogy én mindenre képes vagyok ha kutyáról van szó. Én tudom milyen kutyával együtt élni. Én mindent megteszek a kutyáért!
2009. szept. 26. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!