Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tik mikor adtatok végül nevet...

Tik mikor adtatok végül nevet a kutyátoknak? Mi van akkor ha nem tudjuk mi legyen a neve?

Figyelt kérdés
:S
2013. ápr. 24. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

amikor elhoztuk a tenyésztőtől és az autó út alatt találtuk ki :D


de kb 4-5 hónaposan használtuk a nevet addig nem nagyon hallgatot rá :D



semmi ötletetek nincs?

lány vagy fiú?

milyen fajtájú?

milyen a jelleme?

2013. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én már mikor biztos volt hogy hozok egy kutyát elkezdtem gondolkozni a nevén így mire hozzám került már volt neki neve.
2013. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Barna színű keverék fiú, nagy fülekkel, és nagyon bátor, büszke, semmitől sem fél, idegen kutyát távolról ugatja, hiperaktiv, lelőhetetlen, erőszakos (játéknál, mármint nem érti hogy már elég!) de nagyon kedves és okos, értelmes, tanulékony. Mancsát fölemeli cserkészésnél mint a vizsla.

Bátor, Büszke, Vitéz, Zsemle (a színe miatt), Barna, Barni, Csoki, Csillag, Ráró (ne kérdezétek honnan jött), Mars.

2013. ápr. 24. 19:44
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor először elmentem ismerkedni vele az ideiglenes befogadójához, kicsúszott a számon, hogy "de zizi vagy". Másnapra tudtam, hogy Zizi lesz :D Nyugodtan várj a névadással addig, amíg úgy nem érzed, hogy valami találót gondoltál ki. Aztán majd úgyis lesz egy rakás beceneve, de legalább elkerülheted, hogy Rockynak hívják, ha beszari, vagy ilyesmi :))
2013. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 boxerem van,egy kan és egy szuka. Molly és Oszi.

Teljesen más neveket szántam nekik, Woody és Jessie lettek volna. :)

De valahogy mégis Oszkár és Molly lettek :)

2013. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Majd jön az magától. Mi is a kocsiút alatt találtuk ki, de előte két hétig neveket gyűjtögettünk. Mégis egy teljesen új név lett.
2013. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*Nekem (elnézést) :)
2013. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Még mielőtt hozzánk került volna (tudtuk hogy kan lesz, már le volt foglalva előre), már akkor találgattunk neveket, hogy mi illene hozzá. Aztán mikor hoztuk haza, végül is az autóban döntöttük el. Nem is döntöttünk rosszul, mert passzol hozzá, és mivel csak egy szótag, kb 1-2 hét után már hallgatott a nevére.
2013. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyáimat a törzskönyvi nevükön hivom, mondjuk nagyon szép neveik vannak. De ahogy igy leirtad a te kiskutyádat, és a lehetőségeket, nekem a "Büszke" tetszik a legjobban.
2013. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pár napig a neten böngésztem a kutyanév listákat, maradt egy jó tucat, ami számításba jött, amiken gondolkodtam. Tudtam, hogy közepes-nagy testű kant szeretnék és viszonylag komoly, "kemény" kinézetű kutyát, ehhez mértem hagytam a neveket a tarsolyomban :D

Aztán hazahoztuk Artúrt, roti-nj keveréket, kis megszeppent volt...semmiképpen nem akartam így hívni a továbbiakban :D Ha jól emlékszem, másnapra választottam ki a listából az Argos nevet...rövid, jól kimondható, egyedi (nem ismertem addig Argosz nevű kutyát), tekintélyparancsoló. És bevált, tényleg illik a kutyámra :)

Persze azóta láttam Argos husky-t, golden-t, keveréket, amstaffot, stb...

2013. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!