Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám szobatisztasága...

Andrea Henrietta kérdése:

Kiskutyám szobatisztasága "visszafejlődik". Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
4 hónapos bichon kiskutyám több mint egy hónapig jó helyre, a pelenkájára pisilt. Nagyon hamar megtanulta, és a szőnyegek épen maradtak. Pát napja viszont újra elkezdte a szőnyegeket célba venni a kis és nagy dolgaival egyaránt. Pontosan ugyanennyi ideje kezdte el kint, a szabadban végezni a dolgát, aminek nagyon örülünk, de azért még mindíg kicsi,nem tudja huzamosabb ideig visszatartani, és szeretnék hogyha a házban továbbra is a pelusára végezné dolgait. Mi oka lehet annak hogy a szőnyegekre ereszti? Szidjuk, tanítjuk, és látszik rajta hogy érti is, de mégsem jó helyre csinálja. Viszont a visszatartással sem lehetnek gondjai, autóban már bebizonyította, hogy vissza tudja tartani, úgy nem eshet nehezére egyik szobából átmenni a másikba. Mit tehetnék? Előre is köszönöm a segítséget.

2013. ápr. 25. 16:54
 1/5 sippara ***** válasza:
A kutyának - pláne egy négy hónaposnak - nincs olyan, hogy "a lakáson belül csak ide tojhatok". Vagy sz@rhat a lakásban, vagy nem. Ha nem, akkor venni kell a fáradtságot, és két óránként lehordani, amíg szobatisztaságra nem szokik. Ha viszont igen... nos, ahhoz csak jó erős gyomor meg egy csomó tisztítószer kell.
2013. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kutya nem macska, nem nagyon fog egy fél négyzetméteres helyen wczni mindig.
2013. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem érti a kint bent fogalmát


a legtöbb kutyánál akit pelusoztak olyan probléma adódik hogy lent nem hajlando dolgot végezni csak fent. nálatok már megszokta hogy lent is lehet bárhol, ezért nem érti hogy fent mért nem lehet bárhol...

2013. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsóval. ott van a baki hogy a kettőt egyszerre csináljátok. tehát a kinti benti dolgot. vagy még lehet anem tiszta pelus probléma, tehát így másik tiszta helyet keres. bár véleményem szerint inkább az első verzió. az a baj hogy a pelusozásban van egy nagyon érzékeny rendszer amit ha nem tartunk be akkor könnyen bajok történhetnek. az átmenetes időszakot pl. egyértelműsíteni kell. amit másképp nem lehet csakis úgy hogy minden olyan esetben amikor a pelusra csinálná, keresi a pelust, le kell vinni. így megérti hogy mostmár nem lehet bent vagy csak tényleg végszükség esetére van. ami nem azt jelenti hogy a kutya egyszer fent egyszer meg kint csinálja. így valóban összezavarodik és nem érti a lényeget. a legkellemetlenebb ha munka, suli miatt a kutya egyedül van és azért mehet a pelusra. viszont pl. hétvégén meg azt várjátok el tőle hogy kint végezze azokban az órákban amikor hétköznap pedig mehet pelusra. ő nem tud így különbséget tenni. az enyémnek egy hetes átállási ideje volt. viszont ez azt jelentette hogy az oltások megléte után rendszeresen levittük. amikor pelusra vette az irányt már mentem is le vele. így megértette hogy mostmár van kint és kint jó ha elvégzi. tehát magyarán ezalatt a hét alatt a pelus csak mutiban volt már lerakva de egyáltalán nem volt használva mivel vittük mindig le. szerintem ha így csináltuk volna ahogy te kérdező egész biztos mi sem jutottunk volna egyről a kettőre. sőt. persze nekünk mázlink van, az én munkámat otthon végzem így a nap bármely szakában simán le tudtam szaladni a kölyökkel. nem is azért volt pelusozás mert ne tudtam volna, hanem azért mert két orvos is telibeszélte az agyamat az oltással kapcsolatban így még egy gyors wc-re se mertem végül levinni. ma már tudom hogy ez simán belefért volna. azelőtt kertes házban voltam mindig szóval könnyedén ment nekem a félreértelmezés.


szóval a lényeg, a kettő együtt sajnos nem megy. tehát pelus meg kinti szitu. főleg ha a kutya egyedül is van hagyva.

2013. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, elhiszem hopgy igazatok van. valószínűleg a kintübent fogalmat nem érti. köszi :)
2013. ápr. 25. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!