Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen es hany alkalmi a...

Milyen es hany alkalmi a normalis szeklet a kutyanal?

Figyelt kérdés
Milyen kell legyen az allaga es hanyszor normalis hogy kakiljon?hogy tudjam mennyire jo a tap.Csak akkor jo,ha annyira kemeny,hogy cipovel arrebb lehet rugni?mert ezt hallottam...Ha kicsit lagyabb,akkor nem jo neki a tap?es ha jo a tap,kb hanyszor kellene kakiljon?

2013. ápr. 25. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez változó. Egy kölyök többet eszik, többet kakil. De tegyük fel hogy ő már nagyobb, és reggel és este eszik. Így nyilván kevesebbszer ürít. Minél jobb minőségű egy táp, annál több tápanyagot hasznosít belőle, így kevesebbszer kis adagokban ürít, és ha csak tápot kap, akkor kemény is. De ha már kap mellé konzervet, vagy házi kosztot, akkor puhább lesz neki (nem lesz dugó a seggében konkrétan:), de ha ez is tápanyagban dús akkor így sem fog sokat, és sokszor.

Az enyém reggel és este kap enni, tápot, plusz aprólékot, zöldségeket, ilyesmi. Reggel szokta kidobni a felesleget, meg délután. Kis adagokban. Ritkán 3x is. Ha csak tápot kap, akkor ugye keményebb neki, kicsit tovább tart kirakni neki, de ha mást is kap mellé, akkor pillanatok alatt meg van.

Én így tudom, remélem nem írtam hülyeséget.

2013. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sippara ***** válasza:
83%
Másfél éves kan, napi egyszer eszik Brit Premium Adult M-et, mellé kap heti pár alkalommal húst, nála napi 2 kutyagumi az átlag, cipővel én nem próbálnám arrébb rúgni :) Elméletileg ha zacskóval kézzel fel tudod szedni, akkor nincs gond. Amit már el lehet rúgni, az szerintem kicsit túl kemény - de javítson ki valaki, ha tévedek :)
2013. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám Brit Premium M-et eszik, napi 1x 17:30 körül. Arrébb rúgni nem lehet a kakit, kicsit puhább, de mindig egyben van, zacsival könnyen felszedhető. Reggel kétszer és este is 2x szokott kakilni.

Szerintem ez így teljesen normális.

Az se jó ha túl kemény. Akkor szokott az lenni, ha csontot kap (bár erről már leszoktam, pont emiatt), vagy mondjuk ha volt egy hasmenése és utána rizsdiétán van.

2013. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!