Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudok valamit tenni? Vagy...

Tudok valamit tenni? Vagy nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

A barátomék falun laknak és most mesélte, hogy a szomszédjuk elajándékozta az egyik kutyáját a háromból. Ez a kutyus egy kistestű keverék (spitz és valami terrier lehet, hasonlít a finn lappkutyához), aki nekem mindig is nagyon tetszett. 5 év körüli szuka lehet és túladtak rajta, mert állandóan fialt, orvost se látott soha életében, szóval sejtitek... A bácsi odaadta egy srácnak de a kutyus már többször is hazaszökött. Nagyon sajnálom szegényt, szívem szerint magamhoz venném a kutyust, csak az a baj, hogy én még anyámékkal élek kertvárosban és nem engedik a kutyát, pedig már évek óta szeretnék egyet. Megkérdeztem a párom, hogy nem lehetne-e hogy magukhoz vegyék, úgyis közös a kerítés a szomszéddal és a kertjük is nagyon nagy (de tényleg!), nekik nem kell csinálni semmit a kutyával, én tanítanám, nevelném, ivartalanítatnám, ők csak a helyet biztosítanák. De nemet mondott, azzal az indokkal, hogy van náluk már így is elég állat. Ez annyit takar hogy van egy kutyájuk, akit szintén én nevelgettem kiskorában, meg 3 macska (1 kandúr, aki 3 hónapja nem jött haza, másik kettő nőstény meg csoda lesz ha kibírnak még 1-2 évet ahogy kinéznek), meg hogy nincs idejük ezekkel se foglalkozni. Jah a barátom hazamegy munkából és számítógépezik, az anyja meg mivel már nyugdíjas nagy elfoglaltságában a kertet művelgeti meg tv-zik (ketten vannak egy háztartásban) és ennyi.


Nagyon szomorú és csalódott vagyok emiatt, a győzködéssel semmire sem mentem csak egy veszekedést értem el, hogy nekem többet ér egy kutya az embereknél. Tudok még tenni valamit vagy nyugodjak bele? Ti mit tennétek a helyemben?



2013. ápr. 25. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

1. Ha a párod ennyi nem tesz meg érted az egy kicsit fura(szerintem).

2. Az is igaz,hogy Ő dönti el de mondom ez furcsa. Szerintem

győzködd még Őt az álmodat sose add fel. Én 8 évig kértem mindenkit a környezetemben ,hogy had tartsak macskát!


Ne add fel!!

2013. ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát majd egyszer lesz saját kutyád.

én nem nagyon erőltetném.

szerencsétlen állatot sajnálom, de ezek szerint rosszul bántak vele, ezer baja lehet.

nem tudom, hogy gondolod ezt az egészet. nem lehet úgy nevelni, hogy máshol élsz és 2hetente látod. attól nem te vagy a gazdája. gondolom, nem együtt éltek, mivel úgy írod, hogy hazamegy és számítógépezik, ebből következik, hogy nem is te etetnéd, nem te sétáltatnád. innentől miről beszélünk? nincs jogod rájuk sózni a kutyát, ha nem akarják.

próbálj inkább interneten vagy akárhol gazdát találni neki, ennyit tehetsz most.

2013. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
első válaszoló: egy kutya tartása nem éppen kis dolog.
2013. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Beszélj erről sokat a szüleidnek hátha mégis megengednék..Ha lenne egy kutyád tudnál fellelősséget vállalni érte stb

Ha nem engedik akkor el kell fogadnod ezt a helyzetet,vagy érdeklődj menhelyeknél(ahol nem altatják el a kutyákat).


Sajnos ha barátod és anyukája nem tudja vállalni,meg kell érteni.Egy kutya nem olcsó mulatság(foglalkozni kell vele,oltani,táplálni kell. lehet te tudnál a kutyával foglalkozni de mi van ha valami folytán mégsem tudsz majd gondoskodni róla,akkor a barátod nem fogja ellátni mert eleve nem akarták.Állatot erőltetni senkire sem szabad tehát ha ők nem fogadják be akkor neked kel próbálkoznod.

2013. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát a helyzet az hogy én majd szeretnék egy fajtatiszta sheltiet és később kiállításokra járni, illetve nemesíteni a fajtát, és ebbe bele is ment, hogy ha összeköltözünk egy albiba akkor vesz is nekem egy sheltiet. Én később szeretnék kertes házba költözni és több kutyát tartani, ha lesz rá lehetőségem. A másik fajta pedig ami közel áll a szívemhez a spitzek, ezért is szemezgettem mindig ezzel a kutyussal :) meg úgy voltam vele, hogy majd örökbe szeretnék fogadni egyet házikedvencnek, csak hát nem gondoltam volna hogy a bácsi túlad a kutyáján.
2013. ápr. 25. 18:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha a kajáját állod, és minden nap meglátogatod, akkor nem értem miért nem tudja bevállalni.De azt viszont gondold végig, hogy rengeteg ilyen kutyus van, akik megérdemelnék a jobb sorsot!Nem tudod mindent megmenteni. Csak azért ne vállald el mert sajnálod. Látatlanban én is sajnálom, de minden kutyát nem fogadhat be az ember!
2013. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nem erőltetem akkor a dolgot, csak hát na... vérzik érte a szívem egy kicsit. Meg az bosszant, hogy igazából nem idejük nincs foglalkozni az állatokkal, hanem kedvük. Na mindegy.


Esetleg abban tudnátok segítséget adni, hogy mivel lehetne meggátolni, hogy a kutyus hazaszökjön? Mert nagyon rossz látni, hogy a bácsi kiabál vele és zavargássza, szegény meg nem érti mi történik. Ennyire figyelnek rá az új helyen?

2013. ápr. 25. 19:02
 8/15 anonim ***** válasza:
jó kerítéssel és sok sétával.
2013. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

kingusbingus86: ne is mond, szívem szerint az összesen segítenék, de sajnos nem lehet. Volt már rá példa, hogy egy belga juhászt próbáltam "hazakönyörögni" vagy ugyan így a barátomhoz, sántán terelgettem le az úttesttől és ott feküdtem mellett míg nem jöttek az állatvédő ismerősök. Szerencsére az a kutyus már jó helyen van :)


Annyit még megtettem, hogy ha a barátom értesülne arról hogy a srác beleun a szökésekbe és mégsem kell a kutya akkor azonnal szóljon a srácnak vagy a bácsinak, én pedig akkor keresek neki egy gondos gazdit, aki megad neki mindent, mert amúgy tényleg szép kutyus, édes pofival, biztosan lenne aki magához venné és jó gazdája lenne.

2013. ápr. 25. 19:13
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a srácot, de 99% hogy a kutya kb annyit lenne sétáltatva vagy annyit törődnének vele mint az előző helyen. Cuki, nem eszik sokat mert kicsi, és ugatja az embereket - a többi le van tojva. A legtöbb kutya még életében nem látott orvost vagy más kaját a moslékon kívül.
2013. ápr. 25. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!