Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ember és kutya közötti unszimp...

Ember és kutya közötti unszimpátia létezik?

Figyelt kérdés

Párom befogadott egy kutyát az utcáról, akit az első perctől fogva nem akartam. Nem azért, mert nem szeretem a kutyákat, hanem mert úgy gondolom, hogy panelbe negyedikre nem való. Mondtam a páromnak, hogy maradjon nálunk pár napig, de addig keressen neki gazdit, mert úgy gondolom, hogy egy állatot mindkettőnknek akarnia kell, és én nem akarom. Nem keresett neki gazdit. Annyira szívtelen nem vagyok, hogy kirakjam, sorsára haggyam, vagy hogy bántsam. De valamelyik nap mikor levittem, elkóborolt, és hiába hívtam, nem jött vissza. Amikor utolértem, nyúltam a nyakörve után, hogy rá tudjam csatolni a pórázt, és a kutya megharapott! Akkor elvertem a seggét, nem tagadom. Utána furdalt a lelkiismeret, felhívtam egy barátunkat, aki foglalkozik kutyákkal, és ő azt mondta, hogy jól tettem, hogy adtam neki. De az eb leírta magát előttem, már nem bízom benne... Két kérdésem is van. 1: Miért haraphatott meg úgy, hogy belilult, bedagadt a kezem? 2: Ha a párotokat megharapná a kutya, megtűrnétek továbbra is a háznál?

Ne nézzetek agresszív baromnak, tudom, hogy ide azok írnak, akik nagyon szeretik a kutyákat, én se utálom őket, egyszerűen csak úgy érzem, hogy akaratom ellenére lett rámerőltetve. Köszönöm, ha válaszoltok, és esetleg tanácsot adtok, hogy mit tegyek.


2009. szept. 26. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nagyon becsülöm ezt a párodban h befogadott egy gazdátlan hanyatt sorsú kutyust ha lehet tartsátok meg mert hidd el ha le van mozgatva nem sok bajt csinál nem kell neki udvar és egy új fejezet kezdődik az életetekbe meg a párodnak is jól esne szerintem gondold csak át nem lenne jó egy jóbarát ki mindig felvidít szeret ha még dühös is vagy vagy ha ügyetlen vagy akkor is szeret de ha nem akarod akk ne erőltese a párod ezt meg neki kell megérteni

a kutyát nem szabad szabadon sétáltatni ha nem jön vissza ha hívod és ha nincs meg a bizalom


u.i: az állatmegérzi h mit gondolsz róla és h mennyire szereted ő csak ezt adja vissza sok sikert a továbbiakhoz és majd írd meg h mi lett végülis!

2009. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos,hogy az állatok nagyon pontosan megérzik,milyen érzéseid vannak feléjük.Ezért van az,hogy nem szabad kimutatni például,ha félsz egy kutyától,mert csak rosszabb lesz.A Te esetetben nyilván érzi,hogy "nem akarod" őt,és ő is hasonlóképpen viszonyul hozzád.Abban hogy megharapott,benne van ez is,hogy nem szeret téged.Meg én úgy gondolom,kóbor,befogadott kutyánál mindig lehetnek kiszámíthatatlan dolgok,mert nem veled őtt fel,nem ismered a jellemét,nyilván érték traumák is...

Egyébként én nem ítéllek el Téged...nekem is van kutyám,szeretem az állatokat,de úgy gondolom,nincs abban semmi bűn,ha egy ember úgy érzi,nem kell neki kutya...legyen ez azért mert a) nem szereti őket b) úgy érzi,az adott élethelyzetében nem tudná megfelelően gondját viselni.Inkább jobb egy felelősségteljes "nem döntés" a kutya mellett,mint aztán sok kidobott állat.(Persze ne vedd magadra,csak általánosságban írtam!)

2009. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos van unszimpátia kutya-ember között (és fordítva is).

Szerintem érzi a kutyus,h te kevésbé szereted őt, mint a párod, esetleg "konkurenciát" lát benned. Érzi,h a párod szereti, te meg nem, ezért próbálhat "kitúrni" téged, próbál föléd kerülni a rangsorba. Valószínűnek találom,h a harapás is azért lehetett, mert nem tisztel téged, nem fogad el falkavezérnek. Azt,h a nyakörvénél fogva megfogtad, vissza fogtad kihívásnak vélhette, és mivel azt hiszi,h Ő a főnök, ezért oda kapott.

Lehet,h jó lenne egy másik családot keresni neki.

Addig is próbál falkavezérként viselkedni vele szemben. A pórázról ne engedd el ha viszed sétálni. Te adj neki enni, ne a párod, és mielőtt oda adnád neki a kaját csinálj úgy, mintha ennél belőle. (Gesztus evés.) Ne engedd felugrálni magadra. Nassolni ne nassoltassátok, ne kapjon az asztalról kaját. Ha esetleg beengedtétek az ágyba, akkor tiltsátok ki onnan. Egy kis szigor nem fog megártani neki. Bár nekem gyanús,h be fog ő még próbálkozni nálad, megnézi ki az erősebb.(Ha nem is szó szerint, fizikai értelemben.)

2009. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Biztos,h van ilyen!A szüleimnek egy spánielje van,ami nem épp a legnagyobb kutyák közé tartozik,de minden alkalommal morog anyára,alaptalanul,sőt már az asztalra is felkergette!Volt olyan h,a cigitárcáját "lopta" el és ásta el,úgy h azóta se lett meg,meg már a szemüvegtokját is mindenestől elvitte...ez utóbbiakat bosszúból tette,mert anya leszidta olyanokért pl,h az unokáira ne ugráljon vagy ő rá!Szal a kutya sem "hülye",ő is megérez mindent!
2009. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
ez szerintem párkapcsolati kérdés inkább, mint kutyás... amit én megkérdeznék a helyedben magamtól: szeretem annyira a páromat, hogy megszeressem a "hobbiját" is?... Hidd el, ha egy férfitól elveszed a kedvenc játékszerét, legyen az autószerelés, vagy a kedvenc kutyája, lehet, hogy egy ideig úgy érzed majd, nyertél, de hosszú távon ez a kapcsolatotok rovására fog menni. Szóval ha szereted a férfit és fontos neked, akkor meg kellene barátkoznod a kutyával... amúgy az meg önmagában nem igaz, hogy negyedik emeletre nem való kutya - ha sokat sétáltatjátok, nem lehet baj.
2009. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó! Ha párkapcsolati kérdésnek tekintjük, akkor akár meg is fordíthatom a dolgot... Ha szeret engem a párom, akkor miért nem kérdezett meg, hogy akarok-e kutyát a lakásba? Vagy csak az a fontos, hogy ő mit szeretne? Biztos vagyok benne, hogy ha leült volna velem beszélgetni, akkor meg tudtunk volna egyezni a kérdésben. De kaptam valamit, amit nem akartam. Ráadásul egy kutya nem pár hónapos kötöttséget jelent. Jelen esetben -ha egészséges a kutya, és remélem az-, minimum több, mint 10 évről beszélgetünk...

2009. szept. 27. 09:51
 7/12 anonim ***** válasza:
De ha te sem engedsz a kialakult helyzetben, és ő sem, akkor rámehet a kapcsolatotok - tökmindegy, hogy ki kezdte... kérdés, hogy megér-e ez neked ennyit, vagy alkalmazkodsz.
2009. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodni????Egy olyan kutya kedvéért aki megharapta...na neeee,én biztos h nem tenném,ha nem ilyen "bosszú" álló kutyáról lenne szó akkor természetesen minden másképp lenne!
2009. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Létezik kutya-ember unszimpátia, de ez nem az. Te nem szereted a kutyád, nem akarod, hogy legyen, és ezt a kutya pontosan érzi. Unszimpátia pl. az, amikor hónapokig gondozol egy kutyát szívvel-lélekkel (profi módon), és a kutya akkor sem hajlandó veled szóba állni.

A séta alatt azért nem ment vissza hozzád, mert nem tekint téged falkavezérnek. Ha rövid ideje van nálatok, nemcsak a párod iránt, de feléd pláne nem alakult ki elég mély kötődés, hogy teljesen behívható legyen (ehhez 2-3 hónap kell kb., persze kutyától, embertől is függ).

A harapás szintén a falkavezérségre vezethető vissza. A kutya nem azt akarta, amit te, nem vetette alá magát a te akaratodnak, mert nem tekint téged falkavezérnek. Szembeszegült veled, aminek harapással adott hangot. Ha elismerne falkavezérnek, ez nem történt volna meg.

Plusz általánosan elmondható, hogy ha egy mozgásban, futásban lévő kutyára hátulról rányúlsz, jó esetben visszafordul/visszanéz a nyakához, rosszabb esetben visszaharap/visszakap. Ez ösztönös reakció.

Ezekért nem a kutya a hibás, hanem te (ezt nem bántásiból mondom!). Egy kutya ösztönlény (falkavezérség), és reagál az őt körülvevő érzelmekre (ellenszenvre), lásd behívhatatlanság, harapás.

A te feladatod eldönteni, mit szeretnél. Vagy megbékélsz a dologgal, elfogadod a párod hobbiját, és megszereted a kutyust, vagy ultimátumot adsz a párodnak, hogy vagy te, vagy a kutya.

Itt nem a kutya jellemén, viselkedésén kell változtatni, hanem a kutya tényén. Legyen-e vagy nem. Ez viszont már párkapcsolati probléma, a ti dolgotok megbeszélni.

Illetve azt is mérlegelned kell, hogy te AKAROD-E szeretni azt a kutyát, vagy ha maradhat, akkor is csak megtűröd-e. Mert ha csak megtűröd, de valójában sose tudsz megbékélni azzal, hogy ott van, akkor a helyzet nem fog megváltozni, és ez idővel a kapcsolatotokra is hatással lesz.

2009. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyzet az, hogy ultimátumról szó sem lehet. A kutya hónapok óta itt van, és mivel a párom nem keresett neki gazdit (én kerestem,de nem kellett senkinek), ezért most már azt mondja, hogy hozzászokott, és nem akar megválni tőle. Ezt én meg is értem, hiszen mint említettem, nem vagyok szívtelen. De ahogy az utolsó válaszoló is írja, sajnos nekem is az a véleményem, hogy akár a kapcsolatunk is rámehet erre az egészre. Mert pl. a párom most is elutazik napokra, én meg itt maradok a kutyával. Amihez egyáltalán nincs kedvem, mert egyszerűen nem szimpatizálunk. Akárhányszor ránézek (lehet, hogy most kegyetlennek fog hangzani), mindig az jut eszembe, hogy "bárcsak ne sétáltál volna pont ott, ahol megtalált a párom"... Ezzel szemben viszont ha leülök mondjuk kajálni, akkor mindig néz rám a nagy barna szemeivel, és mindig elmosolyodok rajta, és adok neki a saját kajámból is, ha kell, meg ilyenek. Tehát ilyen kettősség van bennem. Nekem az a véleményem, hogy pont azért, amiért nem dönthettem arról, hogy idejöhet-e hozzánk, teljesen soha nem fogok megbékélni vele, és a páromra is neheztelni fogok mindig a szívem mélyén. Hogy el akarom-e fogadni ezt a helyzetet, akarok-e alkalmazkodni? Van más választásom? :S
2009. szept. 28. 05:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!