Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility-re Bordert vagy Pitbullt?

Agility-re Bordert vagy Pitbullt?

Figyelt kérdés

2-3 évig foglalkoztam kuyákkal tanitottam versenyeztettem és kihagytam 2 évet mert kutyámat elütötték. nem akartam ink ezzel foglalkozni mert akkora törés volt és még persze időm sem lett volna rá mert ott volt a tanulás is.


Most elhatároztam, hogy szeretnék újra ezzel foglalkozni

csak azon gondolkozunk,h pit legyen ami egy nagy kihívás lesz agilityre vagy border aki a legjobb(munkamániás)

De szerintem egy pitből is lehet világbajnokot faragni.

Minden nevelés kérdése

Amilyen kutyákat eddig tanítottam általában elég gyorsan fejlődtek ezrét érzem úgy h bevállalok egy pitet és majd később bordert :)


Kíváncsi vagyok a véleményetekre

Kérem, csak a hozzáértők írjanak


Köszönöm :)



2013. ápr. 28. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindegyik kutya alkalmas rá, bár szerintem a Bordereknek jobbak az adottságaik. Lényeg, hogy élvezze a kutya!
2013. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A pitek is ügyesek meg gyorsak, de nem elég fordulékonyak, nehezek, nagy a lendületük, nagy íveken fordulnak, amivel időt veszítenek, szóval ha tényleg komolyan akarsz versenyezni, akkor én nem pitet választanék.
2013. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Azért egy jó bordert is el lehet rontani.

Amúgy, én azért nem választanék bordert, mert majd minden 2. kutya, akit visznek az border, és kihívást jelentene egy másik fajta:)

Én huskyval agilityzek, kegyetlen ügyes, nem is hittem volna, azt hittem, hogy kb nem fogja érdekelni, de imádja csinálni, és nekem azt mondta a kiképző, hogy annyira ügyes a kutya, hogy simán eltud képzelni versenyen.

(ahova szerintem ha kijutunk, akkor lealáz egy border:D de nem érdekel)

A suliban van egy staff-os aki agilityzik, ő is nagyon ügyes, meg igen gyors is, de pl van egy kistestű keverék, aki sokkal gyorsabb.

Van egy border is, de ő meg annyira energia bomba, hogy a gazdája nem tudja vele tartani a tempót, ezért sokszor rontanak... ezért nem feltétlen garancia hogyha bordered van akkor győzöl.

Én a helyedben, ha valóban értesz hozzá, akkor bevállalnám a pitet(vagy inkább egy staffot) de ne legyél csalódott, hogyha nem visztek haza mindig érmeket.

Én is úgy vagyok vele, hogy nem számít, a lényeg, hogy együtt csináljuk, és a kutya is jól szórakozzon.

2013. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Látod ez is bizonyítja h nevelés kérdése... mert én nagyon sokszor hallotam h huskyt ne mert nagyon buták :) és akkor itt a példa, én a huskykhoz nem értek de nagyon szépek


Köszönöm a válaszokat :)

2013. ápr. 28. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:
A husky egyáltalán nem buták, még a kretén kutyaintelligencia rangsorban is az elején vannak. Tudni kell, hogyan lehet őket motiválni a feladat végrehajtásához.
2013. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem csak nevelés, hanem a kutya egyedi jelleme is nagyban hozzájárul azért ehhez. A huskyk többsége tényleg sosem fogja imádni az agilityt, hiába kerül például a hármas válaszoló kezébe, akinek egy husky már működik szépen. Az agilityhez a kutya és a gazda együtt kell, egymás hiányosságait tudják valamelyest javítani, de egyikük részét sem lehet teljesen helyettesíteni a másikkal.
2013. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdés mi a célod, és h tényleg mennyire értesz az agilityhez - és nem a kutyaneveléshez, az agilityhez!!

Egy pit jó esetben 20-23 kiló körül van. Egy border 14-16. Gyorsabb, fordulékonyabb (itt szinte már az agilityre szelektált kutyákról beszélek, amikből már Magyarországon is van szép számmal, méghozzá olyan gazdáknál, akik értenek is hozzá és előtte is eredményesek voltak).

Más fajtával is el lehet érni eredményeket, nekem nem kell magyaráznod: 3x voltam világbajnokságon egy labradorral, 5x európabajnokságon és az utolsó évben mint legjobb magyar bejutottunk a fináléba... de tudom, ismerem a kutyám határait. Az az 5 mp különbség (Magyarországon talán csak 3-4 - pályafüggően) közte és a leggyorsabbak között mindig ott lesz, ami qva sokat számít.

Szóval meg lehet próbálni a pitet, de tudni kell a korlátait. És az egyik ilyen h sosem lesz világbajnok. Ennek ellenére ha ő tetszik neked, akkor hajrá.

Jah meg nem mindegy h kihez jársz edzeni...

2013. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Te kit ajánlanál? mert ezt még énsem döntöttem el 13. kerületben lakom de bárhova el mek bp belül
2013. ápr. 28. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb jó suli nem Budapesten van hanem a környékén inkább. Őket tudom ajánlani:

- Veres Zsuzsi - Budakalász

- Csávás Viki - Dunakeszi

- Tráj Tomi - nincs állandó helye, tart Tárnokon is és a Népszigeten is

- Kárpáti Dalma - Vecsés

- Szoboszlay Erika - Tárnok

- Korán Csaba - Népliget

- Jelinek Zita - Monor

2013. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem is kérdés: Border collie
2013. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!