Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a pitbull súlyhúzásról?

Figyelt kérdés

Nekem nem nagyon tetszik... ez árt a kutyának? vagy szeretik?

Hozzáértők véleményét várom!


https://www.youtube.com/watch?v=PqnBC7ZD1GQ

https://www.youtube.com/watch?v=ImmPOg9lcJU



2013. ápr. 28. 11:25
 1/5 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 28. 11:28
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
maga a súlyhúzás jó ötlet. szuperül lefárassza a kutyát ,, edzésben tartja, izmokat épít. szóval nagyon jó. főleg a pitnek meg aztán kell is az ilyesfajta "keményebb" igénybevétel. az egyetlen amit én nem szeretek nézni amikor kierőszakolják a kutyából hogy húzza el azt a nagy súlyt ami értelemszerűen túl sok neki. nah azt nem szeretem nézni. visítanak a kutya körül segény meg alig bír megmozdulni, percekbe telik mire elhúzza. de pl. az első videó elején nagyon szépen elhúzta azt a súlyt. mondhatni könnyedén, azzal nincsen bajom.
2013. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden versenyszerűen űzött sportnak (embernél, állatnál egyaránt) megvan a maga egészségügyi kockázata.

Az agility éppúgy veszélyes a kutyára, ha pl korán kezdik el ugratni, és az ízületeket, gerincet is nagyon megterheli.

Ha a kutyát megfelelő szakértelemmel készítik fel az adott sportra, figyelve mentális és testi egészségére (és szerintem nagy súlyokat húzni másképp nem igen lehet), akkor hiába néz ki rosszul ez egy laikusnak, szerintem semmi gond nincs vele.


Ezekben a kutyákban nincs felgyülemlett feszkó, nincsenek elhízva és biztos, hogy jól karban vannak tartva, különben nem tudnának versenyezni. Sokkal jobb soruk van, mint azoknak a társaiknak, akik nem tudják energiáikat leadni.

2013. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő előkészítéssel, és utólagos kezeléssel, húzás utáni masszírozással nagyon jó kis sport. A kutyák imádják. Nem mellesleg sima sétával, futkosással egy ilyen kutyát nem lehet lemozgatni testileg.
2013. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Eboktató ***** válasza:
Nézd meg személyesen és megváltozik a véleményed. ;) Ezek a kutyák imádják ezt! Fokozatosan vannak felfejlesztve, nem mindjárt 1000 kg-val kezdenek. Ennek is megvan a szakértelme. Nem azért visít, mert fáj neki.
2013. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!