Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának hasmenés ellen mit...

Kutyának hasmenés ellen mit kell adni?

Figyelt kérdés
2 napja maradt egy tejszínes, baconos, picit gombás mártásunk otthon, de már kevés volt belőle, hogy megegyük, így hozzá kevertem a kutyánknak a tápjához. És másnapra hasmenése lett. Gondolom ettől :/ Nem tudtam, hogy tejszínes dolgokat nem kaphatnak. Éjszaka 3szor is volt hasmenése, reggel is, a tápot nem eszi meg, viszont tegnap adtam neki sima főt rizst egy pici táppal, meg egy nagyon kevés csirke májjal ( az íze kedvéért), azt megette, de nem teljesen. Ha nem múlik el megyünk a dokihoz. Azt ovlastam a neten, hogy a sima rizs jó hasmenés ellen. Illetve a normaflor is. Adhatok a kutyának ilyen gyógyszert?

#kutya #hasmenés #étkezés #kutya táplálkozása
2013. ápr. 29. 11:19
 1/9 Firestorm ***** válasza:
6%
Esetleg adhatsz neki Étcsokit!Az nem ártalmas nekik,de nem kell túlzásba esni vele,vagy egy kis csontot.
2013. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Adj neki nyugodtan normaflore-t ill. széntablettát is kaphat!
2013. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan, enyém is fosós sajnos sok mindentől. Széntablettát szoktam neki adni egy felet mivel kistestű, és azonnal elmulasztja a gondokat:)
2013. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
nálunk a gastrofarm por vállt be (lehet nem jól írtam, állatgyógyszertárban lehet kapni) pár óra alatt rendbe hozta a kutyát.
2013. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
én azt hallottam, hogy gombát nem is ehetnek, mert mérgező számukra. Tud erről valaki valamit?
2013. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Egy széntablettát nyugodtan lehet adni neki, nem lesz tőle baja. Aztán diéta csirke+rizs, amíg el nem múlik.
2013. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha legközelebb hasmenése lesz a kutyádnak, akkor így csináld a diétát:


- első nap ne adj neki semmit; viszont sok folyadékra van szüksége, víz mindig legyen előtte


- a második nap diétáztasd: főzz rizst (túl kell főzni, hogy szinte ragacsos legyen), és főtt csirkemellet kell hozzá keverni kis mennyiségben (rizs: csirke arány = 70:30), és inkább naponta 2-3x, kisebb adagokban etesd. A széntabletta jó, csak egy gond van vele. Feketére festi az ürüléket, így ha esetleg súlyos probléma alakulna ki a kutyádnál (véres ürülék), akkor azt nem fogod látni. Inkább adj neki Bolus adstringenst (emberi patikában recept nélkül kiváltható.) Vehetsz neki Gastroferm pet port is, ahogy már említették. Még a normaflore sem rossz megoldás, viszont ez humán készítmény. Az ember bélflórája azért eltér a kutyáétól..


- ha másnapra, harmadnapra nem javul a kutya, akkor el kell menni vele állatorvoshoz. Szintén el kell vele menni, már hamarabb, ha lázas, legyengült.


A csirke máj nem igazán diétás, azt ne adj neki most. Sok állat egyébként laktóz érzékeny, úgyhogy ha problémát okoznak neki a tejtermékek, akkor azt mellőzni kell az étrendjéből. A gomba nem mérgező, viszont nehezebben tud lebomlani az emésztőszervrendszerben.

2013. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
gomba nem nagyon volt benne, vagyis csak nagyon kevés, csak az íze kedvéért. Lehet hogy tényleg nem bírja a tej termékeket akkor, mert amúgy nem szokott hasmenése lenni sosem, csak a konzervtől ha nem keverek hozzá száraz tápot ( konzervet már nem is adok neki emiatt). Amúgy a közérzete nem rossz, vagyis van kedve jönni sétálni, játszani is, otthon igaz eléggé be van fordulva, de a melegtől is lehet. Viszont csak a száraz tápot nem hajlandó megenni, kipróbáltam h a sajtot kéri e, és kérte, úgyh gondolom nagy baj nincsen. Köszönöm a válaszokat, akkor most rizst fog kapni,meg veszek csirke mellet is. Remélem elmúlik, ha nem akkor holnap veszek neki olyan port amit írtatok.
2013. ápr. 29. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Én a kaja okozta hasmenés körüli dolgokat nem szoktam túlzásba vinni. Tavaly egy du. rengeteg szilvát bezabált anyós telkén, rá pár órára szó szerint pisilt a feneke olyan hasmenése volt. 3-4 fosit megvártam, h ürüljön ki, adtam neki széntablettát, másnapra ugyanúgy normálisat kakilt.
2013. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!