Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakölyök hogyan szoktatható...

Kutyakölyök hogyan szoktatható az egyedülléthez?

Figyelt kérdés
1 hete van nálam.5 hónapos kan kutyus.Egész nap itthon vagyok vele, mert nem dolgozom jelenleg.A kutya folyton követ, ha párom marad vele engem keres.Sétánál szépen sétál nem rángat, vagy ha húz akkor leállítom és utánna szépen jön.Az ajtón én lépek ki elsőnek és hívom, hogy jöjjön.A kajáltatásnál is imitálom mintha én ennék elsőnek a tápjából.Már megtanítottam ülni, feküdni, egyhelyben maradni.Viszont.1 órára egyedül hagytam, mert muszáj volt elmennem és mondta a szomszéd, hogy sírt utánnam.Mivel társasházban lakunk fontos lenne, hogy ne sírjon, vonyítson mikor nem vagyunk itthon.Próbáltam olyat, hogy kimentem az ajtón, nem szóltam hozzá stb és 1-23 perci kinn voltam, de persze sírt.Aztán visszamentem hozzá, nem foglalkoztam vele.De mondtak nekem olyat is, hogy szidjam le ha vonyít és csak akkor menjek vissza, ha csöndben van és dicsérgessem, hát nem tudom.

2013. ápr. 29. 13:52
 1/2 A kérdező kommentje:
*1-2 perc
2013. ápr. 29. 13:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Az lehet a baj, hogy nagyon hozzád szokott és szokatlan nei az egyedüllét.

Egy nap többször csináld meg ,hogy úgy csinálsz mintha elmennél, kimész az ajtón, lemész egy emeletet és hallgatod.

1-2 perc csendben maradásra nem biztos ,hogy elég.Én biztos hallgatnám először egy jó darabig és ha abbahagyja visszamegyek és dicsérek. És ezt többször. Viszont ha nem hagyja abba mondjuk pl. több mint fél óra, akkor rászólnék mindig kintről, ha csend lesz dicséret.

Mondjuk mivel már 5 hónapos lehet nem tűrnék meg mondjuk fél óra vonyít és hamarabb rászólnék. Mondjuk ez attól is függ,hogy hányszor hagyod ott egy nap. pl Kimenni óránként , had szokja. Nagyjából én ezeket csinálnám.

2013. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!