Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik német juhász tetszik...

Melyik német juhász tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Van ez: [link]

és ez:

[link]


A kérdésem az is lenne,hogy szerintetek miért kell annyira megtörni a hátat? És a jobban megtört gyakori a diszplázia,igaz? Ezt a tenyésztők figyelembe veszik? Mi a véleményetek (amúgy más fajákat is felhozhattok,pl amerikai, európai dobermann is ide tartozik sztem).



Várom válaszaitokat!


2009. szept. 27. 15:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második jobban tetszik.
2009. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az első kifejezetten gyönyörű kutya!
2009. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
a második a jobb... én azt hittem, az elsőnél ez a háttartás csak a pózolás miatt van... huh, ha ez mindig ilyen az nagyon nem szép... szerintem...
2009. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második jön be.
2009. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két képen lejtős hátú németjuhász van, csak más a kép beállítása!

Nekem a lejtős hátúak nem tetszenek, és rendkívül egészségtelen is ez az anatómiai képlet.

A tenyésztők tették ilyenné ezt a kutyafajtát, azt gondolták, ez egy szuper, új vonal, ezt folytatták. Ha jól tudom, mára kutatások, statisztikák igazolják, hogy a lejtős hát nagyon növeli az ízületi problémák, illetve a diszplázia megjelenését, kialakulását, és meg fog fordulni a kocka (remélem!).

De ugyanez a helyzet az angol bulldoggal is. Fel sem ismernénk egy 1800-as évek beli angol bulldogot. Ott is a tenyésztés tolta a nyomott orr, tömzsi láb kombináció irányába a fajta alakulását. Eredmény: nem tud természetes módon párosodni és szülni, gyakori a légzőszervi betegség, pl. légcső szűkület.

2009. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Így kinézetre nekem mindkettő tetszik. De nem vennék nagyon lejtős hátút, mert tudom, hogy rossz neki. Ezekre szokták azt mondani, hogy oldalról és csak állva szépek. Ha meglátod hogy megy, főleg idősebb korában, hát az nem semmi. Én pl láttam kiállítási német juhászt és hát nagyon szép volt csak épp menet közben kissé rozoga, arról nem is beszélve, hogy felülről a hátát kb egy tenyérrel át tudtam volna fogni.
2009. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ja,bocs ennyire nem vagyok szakértő...:(

Én is pont kiállításon láttam,hogy húha,de szép a lejtős hát...aztán amikor meg kellett mozdulnia...atya ég :(

én tök sajnálom őket :(

2009. szept. 27. 16:57
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Sztem mindkettő csúnya és cseppet sem egészséges. Én pont ezért viszolygok a tenyésztéstől, mint fogalomtól alapból. Biztos sok olyan tenyésztő és szervezet van aki(k) tényleg jól végzi(k) a dolgát/dolgukat de nézzetek meg néhány fajtát mivé lettek! Gyerekkoromban imádtam a németjuhikat, szépek voltak, barátságosak, ma egytől egyig mind le akarja harapni a kezemet ha csak a közelükbe megyek. Most már nem is próbálkozom..

Engem pl. a pitek sorsa érint érzékenyen mert imádom ezt a két fajtát. Ahhoz képest hogy amerikai eredetű a fajta, ott lassan nem lesz olyan, hogy pitbull mert a 15-25 kilós kecses kutyák helyett 35-45 kilós Amstaffal és ki tudja még mivel keresztezett monstrumok mászkálnak... Ha lusta kutyát akarok, veszek angol bulldogot.. Csak az meg szegény megfullad mellettem.. Áhh..

2009. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs jav: imádom ezt a fajtát (-2)
2009. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Íme a kutyám: nem vagyok elfogult, de szerintem kifejezetten gyönyörű kutya lett. Nem a kiállítási vonal, hanem a szülei határőrkutyák voltak. Hihetetlenül munkamániás. Kérem véleményeiteket!

És kérdésedre a válasz: nekem egyik sem tetszik. Az első egyszerűen csapott seggű (én már csak "kombi"-nak hívom), és azért nem tetszik(egyébként az ordas szín tetszik), a másodiknak meg őrült nagy a feje!

Szóval íme a kutyám:

[link]

2009. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!