Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy már egy hónapja...

Zsuzsabazsa kérdése:

Igaz, hogy már egy hónapja nem kötelező a pórázhasználat?

Figyelt kérdés
A múltkor láttam a mokkában az erről szóló riportot, de az még tervezet volt. Állítólag a Főváros hozta a döntést.
2013. ápr. 29. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, ugyanúgy kötelező a póráz, csak nem minősül szabálysértésnek, de ettől még a közteresek büntethetnek.
2013. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
NNa! Pont egy közterület felügyelő mondta egy másik kutyásnak. Lehet, hogy csaliból, hogy terjedjen a hír és tudjanak büntetni.
2013. ápr. 29. 22:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy rossz szándékból, lehet csak tájékozatlan. (vagy lehet tényleg az van kiadva nekik, hogy lehet)
2013. ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A közterületesek, sőt a rendőrök sincsenek feltétlenül minden esetben tisztában azokkal a jogszabályokkal, ami apalján büntetnek. Főleg most, hogy minden ilyen gyorsan változik. Engem a szájkosár hiánya miatt állítottak meg a rendőrök, de kimagyaráztam magam. A póráz használatot belterület közterületén viszont a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet egyértelműen előírja.
2013. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak már jobbról,balról elölről , hátulról cikáznak az újabb rendeletek. Már nem tudom követni.

Lényeg a lényeg marad a póráz. Köszike.

2013. ápr. 30. 00:33
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
A blik azt mondta hogy nem kell a póráz győztek a kutyások :D és egy-két embernek ha a blikk azt mondja akkor az úgy van ^^
2013. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem sajnos:( Továbbra is árgus szemekkel kell figyelni a köztereseket.
2013. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként felénk előtte sem voltak a helyzet magaslatán. Egy nő simán hivatkozott a törvényre, miszerint felügyelet nélkül nem szabad közterületre kiengedni a kutyát. Mondta, h hát ő nincs felügyelet nélkül, amint látják, itt vagyok. A közteresek próbáltak a rendeletre hivatkozni (amiben ugye előírják a póráz használatát), de mondta a nő, h akkor mutassák meg neki, hát még úgysem sikerült, h felhívták a főnöküket, így a nő minenféle büntetés nélkül mehetett a dolgára.

Mivel a média is félretájékoztatott most ebben az esetben, szerintem egész jól kijátszható, sok közteres nincs tisztában vele.

2013. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Annyi ujitas es valtoztatas van a rendeletek teren hohy szerintem 100%ig senki sem biztos abban mit lehet es mit nem.

Annyi tuti viszont hogy poraz kell a kutyusokra.

2013. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!