Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász keverék kutya....

Németjuhász keverék kutya. Teljesen hiperaktív. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

4-5 hónapos kb. de annyira idegesítő. Ha kötve van és megyek felé enni/inni adni vagy akármi, rögtön 2 lábra áll, nyalogat lökdös és persze végig karmol. Pólóban már kerülöm is.

Ha szabadon van, szintén hülye, mint aki fel van pörögve, nem is figyel rám ha pacsizni tanítám, csak dugja a fejét hozzá 2 lábon ugye és kapaszkodik rám. Értem én h figyelemre/törödésre vágyik, de már a kedvem is elveszi a viselkedésével, sétáltatni sem könnyű.

Mit tegyek?

20 éves fiú.



2013. ápr. 30. 14:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

nem tudom ti hogy vagytok vele, de itt általában kötik a kutyát, legalább nappal.

hogy minek? pl. ugrik a fűnyíróra, nem lehet ki-be járni a kapun mert szalad ki, vagy éppen be a házba.

És tanácsot kértem, nem kioktatást, altatás előtt állt, úgy hoztam el, nyílván rosszat nem akarok neki.

#7.es köszi, meg fogom próbálni a futást vele.

2013. ápr. 30. 16:09
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
4-5 hónapos kutyát nem nagyon kellene futtatni, ha azt akarod, hogy még egy év múlva is tudjon járni! Sokat sétálni, legfeljebb kocogni vele, és póráz nélkül, hogy a saját tempójában tudjon szaladni, megállni, sétálni, szaglászni ahogy kedve tartja! Ha falun laksz, akkor közel a természet, ki kell menni a településről és ott sétáltatni! Legjobb lenne össze szedni a többi kölyök kutyás gazdit a környékről és együtt mennetek, hogy a kutyák egymással is játszhassanak!
2013. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 sippara ***** válasza:
74%

"nem tudom ti hogy vagytok vele, de itt általában kötik a kutyát, legalább nappal."


Elég szomorú. Máshol meg megeszik őket, megint máshol életre-halálra harcoltatják - ezek szerint ezek is normális dolgok?


"hogy minek? pl. ugrik a fűnyíróra, nem lehet ki-be járni a kapun mert szalad ki, vagy éppen be a házba. "


Nem hiszem, hogy a kutya tehet róla, ha a gazdája nem elég intelligens, vagy kitartó (de akár az egyik is elég), hogy képes legyen megnevelni.

2013. ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#12es! csak attól tartok h elszaladgál, főleg h szarvasok/őzek is mászkálnám, ha elkezdi kergetni őket, soha nem hozom haza :'D

#13. Tanácsot b_szdmeg, ne engem analizálj ismeretlenül! Nehogy már a kikötést harcoltatáshoz meg megevéshez hasonlítsd --"

2013. ápr. 30. 19:44
 15/18 sippara ***** válasza:
100%
Tanácsot? Rendben. Napi legalább kétszer legalább egy óra aktív séta, ahol találkozhat más kutyákkal, napi fél-háromnegyed óra tanítás (5-10 perces blokkokra bontva). Minden áldott nap, még legalább 15 évig. A kutyád nem hiperaktív, csak egy kölyök munkakutya-keverék. Megkötöd, néha-néha elengeded, mi a francért figyelne rád? Érdekes vagy? Kedves vagy? Kielégíted az igényeit? Odafigyelsz rá? Nem. Akkor?
2013. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

Futtatni majd egy éves kora után lehet! Addig tilos megterhelni a kutya ízületeit! Utána kezdhetsz vele sportolni, agility-zni -persze csak jó oktatóval-, a frisbee-t alap szinten korábban is elkezdheted. 7-8 hónapos korában mehetsz már vele kutyasuliba is, mert te nem tudod megnevelni, az pedig nem élet egy ilyen kutyának, hogy láncra vered és csak pórázon sétáltatod! Addig napi 2-3 óra séta legyen tanítással. Más kutyákkal, kölykökkel mennyit találkozhat hetente? És legalább fél éves koráig a lakásban a helye mellettetek, hogy az emberekhez is szocializálódjon, hogy megfelelő kötődés alakuljon ki.

És ezek még csak a legminimálisabb, legalapvetőbb dolgok! Ha ezeket sem akarod teljesíteni, inkább a kutya érdekében keress egy felelősebb, tudatosabb gazdát!

2013. ápr. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Túl sok újat nem tudok hozászólni.Az én kutyám tanyán van.Vidéken szintén!Kuvasz.Sosincs megkötve,csak max. akkor ha jön valaki idegen.Nagy terület,nincs mindenhol kerítés,mégse megy el.Szerintem minden a nevelésen múlik.A nagy kutyáknak erős kezű gazda kell.Részben szerintem attól is függ,hogy milyen helyről hoztad.Volt egy kutyánk(szintén a tanyán).Ahonnan őt hoztuk ott sokan voltak testvérek,és csak kiborították nekik a kaját és ha nem fért oda,akkor nem evett.Élete végéig féltette a kajáját.A kutyaiskoláról:sok jót hallottam róla,biztos az is.De.Egyetértek,hogy aki vidéken él nem biztos,hogy meg tudná oldani.Az előzőeknek igazuk van,hogy a kölyök kutyáknak szükségük van mozgásra.Azt is megértem,hogy meg kell kötni.De szerintem max.akkor kösd meg ha "füvet nyírtok,kocsival ki vagy be álltok a garázsba".Ha biztonságos a kertetek engedd el,hadd mozogjon kedvére.Nekem most egy tacskó kölyköm van.Még csak most nevelem,de már tudja,hogy nem jöhet be a házba. :) Az enyém futkározik,játszik(játszok vele)és ha elfárad elmegy aludni. Azon kívül,hogy etetem,itatom,játszok vele,semmi dolgom nincs. Nem akarlak kioktatni,de amikor kutyát veszel tudnod kéne,hogy jó esetben 13-14 évig élni fog. Vagyis kb.13 évig felelőségteljesen kell gondoznod,nevelned. Ha az első 4-5 hónapban feladod..El hiszem,hogy egy kicsit idegesítő.Esetleg ha más kutyákkal eggyütt játszana ,vagy szaladgálna?Még 1! Ha ilyen kajla akkor szerintem ne a pacsit tanísd meg neki először. (: Remélem nem kioktatóan jött le. Jóóóó tudom,hogy nem adtam nagy tanácsot,de remélem azért valamennyit segítettem.

14/L

2013. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 bimbike11 ***** válasza:
Teljesen mindegy, honnan való a kutyus, a leírásodból kivehető, hogy elég jó kedélyű kutyus, szóval foglalkozz vele sokat. Én ajánlanám, hogy először a kertben engedd el, futkározz vele, labdázz stb, amikor már látod, hogy picit fáradt, figyelni fog rád, és akkor vidd ki sétálni, sokkal könnyebb lesz vele bírni. persze, be fog pörögni akkor is, mert szabadságot kap a kerten kívül, de légy vele kitartó, fuss vele, kint is játssz vele (pórázon is lehet), dicsérd ha ügyesen viselkedik, kapun kívül hidd el, egészen máshogy fog viselkedni és ha te nyugodt tudsz vele maradni, rá fog jönni, hogy nincs miért agyonpörgögnie magát, mert a gazdi is nyugodt, úgymond látja: " akkor én miért legyen ideges?!" Nekem is van egy német juhász szukám, elég pörgős, volt, hogy egész délután sétálgattam vele, lasztiztunk és még akkor is futott hazáig, mikor nekem már a belem lógott :D elég rossz helyről származik ő is, ideges természetű, de ha nyugodtságot sugárzok felé, gyorsan rájön ő is, hogy semmi para, nincs gond, és akkor kezelhető. szavak nélkül is kell, hogy ez működjön, bár nem az elején, de mindenképpen vezesd be... :) ahogy írtad, hogy felé mész, már előre be vagy azon parázva, hogy fel fog ugrani, összekarmol, stb... innentől kezdve ezt az üzeneted továbbítod a kutyának, hogy "félek, hogy megint így fogsz viselkedni"... ő csak ennyit lát... na szóval, sok törődés, nem akarom nagyon hosszúra a kommentet, ha gondolod írj rám, ha még érdekel bővebben a dolog... nem első kutyáim a német juhászok, szerintem ők külön világban élnek :D szóval mégegyszer sok sikert hozzá!
2013. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!