Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 4 éves Máltai selyemszőrű kutyám. Mostanában egyre többször csinálja azt h remeg. Van h valamikor csak úgy elkezd remegni. De akkor is szokott ha tűzijáték van, vagy vihar vagy ha valaki veszekszik valakivel a családban, vagy ha már egy kicsit hangosabban beszélünk akkor is, és ha néha kicsúszik egy csúnya szó a szánkból akkor is elmegy mellőlünk szerintetek mért lehet ez? Aggódjak érte? Vigyem állatorvoshoz? Vagy kutyasuliba?

2013. máj. 1. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Vigyél dokihoz,hogy kizárja a betegsėgeket,pl.az epilepsziát.Utána lehet suliba vinni.A Tükör Kutyasulik nagyon jók.
2013. máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fél. Próbáld zajosabb környezetbe vinni néha, hogy szokja.
2013. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érzékeny idegrendszerű.
2013. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bozsikrisz ***** válasza:

Sok kutya remeg, ha vihar van, tüzijáték. Ha korábban nem is csinálta, az nem jelenti, hogy később sem fogja. Nekem 6 éves a kutyám, az utóbbi 1-2 évben már ő sem viseli olyan jól pl. a szilvesztert, míg korábban simán lementem vele sétálni, nem érdekelte.

Úgy látszik a Tiéteket az is megviseli, ha feszültség van a családban... Íme egy remek ok arra, hogy miért is kell ordibálás nélkül megoldani a problémákat.

Állatorvostól megkérdezheted, ha épp arra jártok, de csak ezért felesleges elvinni. Kutyasuli szerintem ezen nem segítene.

2013. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Eboktató ***** válasza:
Kutyasuli szerintem sem segíthetne! És állatorvos sem (maximum adhat neki teljesen feleslegesen nyugtatót). Főleg nem egy csoportos oktatás. A kutyának nem azzal van problémája, hogy nem tud leülni, vagy láb mellett menni. Ide speciális segítség kell! Sokkal bonyolultabb a dolog, mint amit itt leírva ki lehet deríteni, vagy írásban válaszolni lehetne. Egyéni képzésben megoldható a dolog!
2013. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 komp ***** válasza:
Amennyire csak lehetséges, kerüljétek a családban a feszültséget, hangos beszédet, s a mi tapasztalatunk: minden lehetséges időben,(még néhány adandó percet se hagyjatok ki!) SZERESSÉTEK,amit a hangsúlyotokkal, simikkel, ölelésével, játékkal stb. fejezzétek ki, de következetesen gyakorta!!! Tudom, természetesen minden jóérzésű, valamirevaló gazdi szereti a kutyáját, de mint ahogy az emberek között sem egyformán mutatják ki, azok sem, akikben nagyon nagy a szeretet! "Menhelyes", s nem kissé megtört kutyusaink kb. 8-12 hónap alatt teljesen kiegyensúlyozottak lettek érzelmileg,lelkileg a fent leírtak hatására, amit ÉLETÜK VÉGÉIG, MINDEN NAP "TÖMÉNYEN" folytatunk...! Említeném, mindez nem zárja ki a fegyelem és tekintély mindenkori megkövetelését, de SOHA NEM KIABÁLVA, csakis pozitív élmények rögzitésével!Azért is volt "bátorságunk" 7 kutyust hozni családtagként a házasságunkba, mert hála Istennek a nap 24 órájában velük lehetünk, s nekik a táplálásukkal, gondozásukkal párhuzamosan, mindez GYÓGYÍR!Nagyon jó egészséget, és sok-sok szeretetben eltöltött időt kívánok Nektek!
2013. máj. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 komp ***** válasza:
...bocsánat, lemaradt a nem utolsó sorban fontos orvosi vizsgálat! Én "csak" a többéves (7) tapasztalatom osztottam meg...!
2013. máj. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! De most is itt ül az ölembe semmi olyan dolog sem történt(kiabálás, vihar..stb.) De ül és remeg az ölemben, ez mitől lehet?
2013. máj. 3. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!