Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes bullterrier kutyusunk...

8 hetes bullterrier kutyusunk elég durván játszik. Jó megoldásnak tartjátok, ha rászólunk, pár percre bezárjuk egy külön szobába és mikor halljuk, hogy lefeküdt, megnyugodott, kiengedjük?

Figyelt kérdés

Egyelőre sok gondunk van vele, de szerintem ez természetes. Elég jól felkészültünk a kutyanevelésre, már a hazaút óta próbálunk következetesek lenni vele. Az egyetlen dolog, ami ezt meggátolja, az az, hogy nem tudjuk eldönteni, mi a büntetés helyes módja. Ez az elzárás tegnap nagyon bejött. Elég fájdalmasan támadott, ugrált, harapdált. Pár perc alatt lenyugodott, mikor kijött, teljesen rendesen viselkedett. Az a félelmem ezzel kapcsolatban, hogy esetleg majd azt is büntetésnek tekinti, ha elmegyünk itthonról. A grabancrázás a másik, amit próbáltam..nyüszítésig, ez is használt, de erről sok rosszat is lehet olvasni. Tudom, hogy idősebb korában már nem fogom tudni lenyomni és nem szeretném, ha ellenem fordulna a dolog. Az, hogy simán csak nem figyelek rá ilyenkor, az kb lehetetlen, mert már most felugrik a derekamig meg elég alacsony a fájdalomküszöböm :D

Ezen kívül éjjel nagyon nagy zsarnok, nyüszít, morog is ritkán, hogy figyeljünk rá. Ilyenkor egyszerűen nem reagálunk semmit, hogy ne érje el a célját.

Még másfél hónap és mehetünk kutyaoviba. Addig sem akarok semmi nagyobb hibát elkövetni. Falkavezér szabályokat betartjuk. Olvastam, hogy van kutyabölcsi is, ahova 2 oltás után lehet menni, de ilyet csak egy helyen láttam és gyanús, hogy csak a pénzre mennek..

Szerintetek jók ezek a nevelési módszerek vagy elkövetek valami hibát? Légyszi ne írjatok ilyeneket, hogy plüss kutya való nekem, ha megmorog egy 8 hetes stb. A kutya ilyen temperamentummal került ide és mindent megteszünk, hogy jó kutyát faragjunk belőle.

Bocs, hogy hosszú voltam:)



2013. máj. 1. 09:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tippeket :) hát egyelőre az ilyen intenzívebb játékok elég gyorsan lábtámadásba csapnak át.. szóval nem is erőltetjük, törölközőtépés meg hasonlók abszolút ki vannak zárva :) ó, bárcsak lenne kertünk és kimehetne. úgy várom már, hogy leteljen az egy hónapos szobafogság. második kombó után rohanunk is a kutyaoviba :) ilyen ételdugdosós játékon én is gondolkodom, hogy kéne. csak amilyen torkos, attól tartok, hogy később az majd nem is érdekli, amiben nincs kaja :D Amúgy most átálltunk a sikítás + otthagyás módszerre. Hihetetlen módon a felsikításra egyelőre még valamilyen szinten odafigyel. A sima ignorálásnak az lett a vége, hogy folyt a vér a lábunkból..szerintem neki már az is pozitív megerősítés, hogy húzódik a nadrág szára és innentől kezdve nem érdekli, hogy mi figyelünk-e rá vagy nem. Na ezt a sikítósat most 1 hétig legalább következetesen csináljuk. harap-sikít-otthagy. aztán majd imádkozunk :D
2013. máj. 3. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!