Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd kutyája át jön...

Ha a szomszéd kutyája át jön a kertembe és megöli a kacsáimat hova fordulhatok segitégért? Mert nekik hiába is szólok!

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Feljelentés rendőrségen,kártérítési követelés ,ha kell bíróságon. Az még kérdéses ,kié az adott oldali kerítés, mert ha a tied neked kell rendesen megcsinálni,hogy ne jusson át a kutya.
2013. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A jegyzőnek, de általában nem foglalkoznak ezekkel a dolgokkal. De nehogy bántsd szegény kutyát!!!! Nem ő tehet róla!
2013. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
2es vagyok. Na igen, ha a tied a kerítés, akkor a te felelősséged! De amúgy meg, még ha az övé is, húzz fel mellé még egyet, hogy a kutya ne tudjon átjönni. Mert a jegyző sztem nem fog vele foglalkozni.
2013. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Elmondom ezredszerre is: TÖK MINDEGY KIÉ A KERÍTÉS, annak a dolga megcsináltatni, akinek szökik az állata. Mivel:

"5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."


[link]

2013. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor be kell perelni ,fizesse ki a kacsák árát plusz az etetési költségüket, simán megáll a kutyával való veszélyeztetés ténye is. Persze idehaza jó sokáig elhúzódnak a perek ,de senki sem szeret bíróságra járni, általában az első hivatalos levélre vagy fizet vagy elzárja a kutyát.
2013. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na igen. És rendszerint a kutya issza meg az egésznek a levét... Egyébként meg a kacsákat is el lehet zárni olyan helyre, ahova nem tud a kutya bemenni. Mert ezek szerint nincsenek elkerítve sem, vagy ilyenek. Ettől függetlenül persze, a szomszéd a hibás... na de ha a kacsák is ott rohangálnak előtte, akkor nem tudom mit vár a kedves kérdező...
2013. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 urkunde ***** válasza:

Ha bejelented a jegyzőnek,köteles kivizsgálni az ügyet.Ez is

a dolga ezért is fizetjük a fizetését az adó forintokból!!!

Ha nem teszi egy szinttel feljebb próbálkozz mondjuk a

megyei illetékesnél.Köteleznie kell a szomszédot az ilyen károkozások megelőzésére.Illetve kártérítési igénnyel élhetsz.

2013. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 urkunde ***** válasza:
Azt el felejtettem írni nehogy név nélkül jelentsd be,hagy tudja a piszok ki uszította rá a hatóságot!
2013. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Írta valaki a kacsát is ellehet zárni olyan helyre ez ok de a szomszéd kutyájának akkor sincs keresnivalója az én portámon nekem is van két kutyám de a szomit zavarta hogy a kutyák az ő kerítésére ugornak néha és csináltam a szomszéd kerítése elé egy kis kerítést probléma meg lett oldva.

Nehogy már a kérdező legyen a hibás és hagyja hogy a szomszéd kutyája a portáján garázdálkodjon.Én is szeretem a kutyákat de itt nem ez a lényeg a kérdező a sértet szóval beszélj a szomszédoddal hogy csináljon valamit a kerítéssel vagy a kutyájával hogy ne másszon át a portádra és ha ez sem megy akkor jelents fel a rendőrségen és kész majd a hatóságok intézkednek.Az önkormányzatoknak semmi hatásköre nincs ilyen esetekben csakis a hatóságok intézkedhetnek ilyen esetben.

2013. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszotokat ! Annak pedig csak azt üzenem aki azt válaszolta hogy zárjam el a kacsáimat .Hogy a kacsák a baromfi udvarban voltak és nem ök mentek át ha nem a kutya jött át az én udvaromba !
2013. máj. 2. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!