Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nagyon büdös...

Mit tegyek, ha nagyon büdös jellegzetes szaga van a fiú kutyámnak?

Figyelt kérdés

másfél éves kb. Kaukázusi juhász kutya farkassal keverve. Anyja farkas volt, apja pedig kaukázusi.

és az udvar egyik részében el van kerítve...kb 3,5m x 2m -es területen.

Naponta pár órát szabadon engedem az egész udvarban.

És már egy jó ideje észrevettem hogy büdös jellegzetes kankutya szaga van. Neki is, és az elkerített helyének is. És ha kiengedem az udvarba akkor mindenhol olyan szag van.

Mit tehetek ez ügyben ? Ivartalanítani nem szeretném mert sajnálom.

Fördetéssel nem értünk el semmit.

Köszönöm.


2013. máj. 1. 20:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen ugatós kutyákat komoly munkával le szokták nevelni a felesleges ugatásról, már az első percben, ahogy oda került. Tipikus példa a kutyátok arra, egy kutya nem igazán tolerálja a bezárva életet. Unatkozik, nem ismeri a kinti világot, naná, hogy ugat.


Legalább arra bírd rá édesapádat, ivartalanítsák a kutyát.

2013. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#10: fárassza le a kutyát, persze, de napi 2-3 óra edzés, vagy egy óra traktorkerék húzás több, mint egészségtelen, még az aktívan sportoló kutyáknak is, mi meg egy kaukeverékről beszélünk. Szigorúan tilos túlerőltetni a kutyát, akármennyi baj is legyen vele.

Ráadásul a szagára pont nem megoldás a fárasztás, tehát végső soron nem igazán hasznos a válaszod legnagyobb része.

2013. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Firestorm ***** válasza:

Más kutyákkal is húzatnak kereket és semmi bajuk nincsen...

Ott van egy fajtatiszta Kanáriszigeteki kutya már 10 éves és semmi baja nincsen (bár már 1 éve nyugdíjazták).

A szagra is írtam,de ne zavarjon és,ha megnézzük szinte senki nem írt a szagra semmit,mindenki azzal volt elfoglalva,hogy milyen tartási körülményei vannak a kutyának.

Számomra ez a válaszod nem hasznos,mivel egy marhaság az egész.Pittekkel is húzatnak kereket,sőt aktív edzésben részesülnek és semmi bajuk nincsen.

2013. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is húzattam kutyával autógumit, ezért pontosan tudom, hogy egy óra brutál sok, egy traktorkerék meg brutál nehéz.
2013. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
vidd el orvos hoz a büdösség miatt a másik meg ha már nem lehet az udvaron olyan sokat szabadon akkor vidd e sétálni őket nekem 2 nagytestű kutyám van egész nap egy óriási udvaron szabadon vannak plusz még minden hétvégén viszem sétáltatni 2-3órára a bükkbe öket mire haza érünk alszanak egy jo nagyot:)
2013. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!