Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbull-t milyen eszközökk...

Egy pitbull-t milyen eszközökkel lehet nevelni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy mit lehet tenni ha esetleg megkapna vagy ilyesmik és hogy mit lehet vele ilyenkor csinálni? Mert hallottam olyat is ,hogy ha ütöd akkor csak még agresszívebb lesz... És kíváncsi vagyok ki mit javasol?!

#pitbull #Neveslés
2013. máj. 2. 15:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
azért azt nem mondanám hogy egy pit félős lesz. jó, ha agyon akarod verni akkor lehet bár ha eléggé antiszoc nem biztos hogy hagyná magát akkor sem. egy pitben alapból benne van az hogy vagy megdöglik de nem adja fel (ezért is volt oly kedvelt kutya nem megfelelő célra). én ezt saját tapasztalatból tudom. erővel xart se értem el. sőt. ötször harapott meg odáig míg nevelési módszert váltottam. a nyakbőr ráncigálását markolását nem díjazta harapással válaszolt. tulajdonképpen minden olyan esetben ahol fájdalmat okoztam neki (még ha minimálisat is, de bezzeg játék alatt szanaszét lehetett verni nem zavarta) máris harapott. a házilag mindenfajta szakértelem nélkül lenyomkodjuk, ilyen olyan testhelyzetbe kényszerítjük a kutyát sem hatásos, sőt csak jobban bedurvul. tulajdonképpen ma már anélkül fegyelmezem hogy egyetlen újjal is hozzáérnék és csodásan viselkedik. akkora "hatalmam" van felette mintha kétajtós állat lennék miközben csak egy 47 kilós nő vagyok. meg kell tanulni nyugodtnak határozottnak és következetesnek de ugyanakkor igazságosnak lenni. szó szerint a többet ésszel mint erővel a lényeg. amikor erővel próbáltam a kutyát lenyomigálni semmit nem értem el maxi harapásokat és még nagyobb tiszteletlenséget mert nem én "nyertem". miután változtattam itt is a hozzálláson már saját magát megadó pózba vágja illetve vágná ha kellene, de szerencsére jól viselkedik. ritka esetben maxi egy újjammal tartottam lent amíg nem nyugodott le. ésszel kell tekintélyt szerezni nem pedig fizikai erővel, mert egy pit csak egyszer, egyetlen egyszer érezze meg hogy nem vagy a helyzet magaslatán és nagyon komoly bajok lesznek. mi sem erre a legjobb bizonyíték minthogy én kézben tudom tartani őt, macskáról kutyáról tökéletesen le tudom tiltani, nem húz, nem él vissza semmilyen formában a testi fölényével stb stb. szóval egy tökéletes kutya. egy jó kutyasuliban ahol a kutya gazda kapcsolatán van a hangsúly csodákat elérhet.
2013. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A kérdés nálad is adott.


1. Mennyi idős?


2. Mi a pedje?


Ha meg visszaharap a kutya, ott alapból komoly bajok vannak.

2013. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
DE azért mindegy hogy milyen a pedje, mert pitek és pit keverékek között is vannak "hideg" kutyák, és harciasabbak. Különben ennyi erővel ha higítva van a vére pl. egy szintén harci fajtával akkor mi van? vagy mondjuk ha egy örző védő fajtával. Csak azért nem mindegy hogy fajtatiszta-e, hogy pl. fedeztetni lehet-e, de arról itt szó se volt. Kérdező, ne mutass nekik képet a kutyádról meg ped-et se! Még egy USA import 2 regisztrált ízig vérig pitbullról is kitalálják hogy korcs.
2013. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
te most ugye viccelsz? tehát azért mert veréssel akartam elérni tekintélyt és nem ésszel már komoly bajok vannak/voltak? érdekes az már elkerülte a figyelmedet hogy mióta megfelelően nevelem nincs gond. tehát ezekszerint az a jó kutya amelyiket lehet verni? ugye most tök öszintén te most viccelsz?
2013. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Én nem erre céloztam hogy verni kell,hanem arra hogy ez is ugye egy nevelési mód.Én nem szeretem a fizikai erőszakot,ezért kérdeztem,hogy ennél a fajtánál is lehet-e más eszközöket használni mint egy másik fajta kutyával, ugyan olyan hatással.
2013. máj. 5. 20:06
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#13.


Tök mindegy mivel mixelték, az már nem pit. Másik meg az hogy tele van a net képekkel olyan kutyákról amik totál úgy néznek ki mint egy pit, viszont még bull típusú terrier sincs bennük.


A te tipikusan "cigánybidbú" kinézetű, 9 hónaposan 30 kilós, játékmaci formájúra vágott fülű csíkos keverékedről amiről kéthetente teszel fel kérdést hogy szerintetek szép-e, be ne akard már mesélni hogy amerikai import mert röhögőgörcsöt kapok.


És ha már itt tartunk, attól még hogy összegugliztál egy gagyi honlapot, ami hemzseg a tárgyi tévedésektől, helyesírási hibáktól, magyartalan fogalmazástól, még nem vagy pit szakértő.


(Én se vagyok az ha már itt tartunk, de ha te az én tudásszintemről leesnél a sajátodra, nem maradna ép csontod.)

2013. máj. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
na most milyen kutya? milyen csíkos?
2013. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
2013. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Illetve ez, másik kép már nem jelenik meg.


[link]

2013. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi ez a szomorú szemű, maci formájú ebke? Milyen fajtú, és miért van kikötve?
2013. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!