Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vs. Labda?!

Kutya vs. Labda?!

Figyelt kérdés
Van egy Jack Russel Terrierünk. Tavaly ősszel hoztuk haza. Alapvetően nincs vele gond, se lakásban se utcán. Kutyasuliban nem voltunk, volt már kutyás tapasztalatunk, nem kevés, és őt is sikerült megnevelni. Viszont most hogy bejött a jó idő mindenhol gyerekek, és labdáznak, nagyobb vagy foci labdával. Na a kutyánk pedig labda bolond, ami nem baj. Neki is van kicsi labdája, meg focilabdája is. Mikor meglát egy labdát, ami mozog, konkrétan olyan hisztit levág, amit még soha. Rohanna oda, nyüszít, ugat, vonyít, konkrétan olyan mintha nyúznánk a kutyát. Hiába szólok rá, vagy a párom, nem használ. Pedig egyébként szófogadó, és engedelmes. Ez miatt vettünk neki is ugye focilabdát, hogy azon kiéli magát. Hát nem. Hiába dög fáradtan jövünk haza (a kutya is)a parkból, ha útközben meg lát egy labdát már kakukk van neki. Le van fárasztva, iszonyat sokat vagyunk kinn (játék, más kutyákkal, gyerekekkel is szokott játszani), lakásban is van vele foglalkozva; fizikailag és szellemileg is van fárasztva. De ez az egy dolog van amivel nem tudok mit kezdeni, de ugye az sem megoldás ha kikerülöm mindig a labdázókat. Minden másról egy szóval le tudom állítani, van mikor elég ha ránézek. Kutya iskolába nem jártunk sosem, mert nem volt rá szükség, de most nagyon gondolkodom hogy ez miatt elmegyek, de csak nem állíthatok oda, hogy ez meg ez a problémám.. kezdjünk már vele valamit. Szóval akinek van valami jó tippje azt megköszönném. Egyébként 9 hónapos múlt.
2013. máj. 2. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Lenne egy ötletem, de nem biztos, hogy segít!

Én a kutyámmal szoktam olyat csinálni, hogy pl a lábára teszem a jutalomfalatot (nagyon imád enni) és amíg nem mondom nem eheti meg, így rengeteg önfegyelmet tanul! Megpróbálhatjátok kajával (hogy értse a labdánál), de akár a labda is lehet a falat helyett! Remélem segítettem

2013. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt már kicsi kora óta csináltuk, hogy mancsra teszem a falatot. Ezzel ugyanúgy nincs gond.:)

A labdával lakásban csináltuk hogy akkor amíg nem mondom nem érhet hozzá. Szó szerint remeg, aztán ha megnyugszik akkor játszhat vele. Így megy. Lementünk parkba. Párom elvitte a labdát, addig én leültettem a kutyát, de egy helyben is hisztizik. De úgy ahogy marad. Aztán ha nyugi van akkor elengedem. Aztán játék közben is van hogy akkor nálam van a labda, rászólok hogy nem, és nem is veszi el. De ha útközben látja meg, nem használ.Ha esetleg hamarabb észreveszem mint ő, és még akkor rászólok mikor megindul a fejében a gondolta, úgy ahogy abba hagyja és elmegyünk másfelé. (pedig nap szinten csináltuk/csináljuk). Még csak elterelni sem tudom a figyelmét séta közben se jutalomfalattal, semmivel. Ezért elég nagy probléma.

2013. máj. 2. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lasztibolond kiskutyámmal is ez volt. Én egyre több olyan helyzetet teremtettem, hogy ott a labda, de nem mehet érte. Eleinte csak leraktam a labdát a lábam elé, a kutyát magamhoz hívtam, ha odajött, és nem harapott a labdába, hatalmas dícséret plusz övé a laszti. Most már eljutottunk odáig, hogy csak feszülten nézi, ha valaki labádzik, de szépen tiltható. Egyre nehezebb gyakorlatokat találj ki neki.
2013. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ő is 'hisztizett' érte? Már addig ugye mi is eljutottunk, hogy ha messzebb van, akkor csak figyeli feszülten. Vagy ugye ha én veszem észre hamarabb akkor sem olyan durva. De akkor majd többet járunk le labdával naponta, és akkor szigorúbban lesz fegyelmezve.
2013. máj. 2. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!